تبلیغات
برگزیده های وب - درد دل های دکتر احمدی نژاد
نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 6 بهمن 90 ساعت 22 و 40 دقیقه و 52 ثانیه
انقلاب ما از درون پالایش می‌كند / اگر همراهی نمی‌كنید حداقل پشت پا نیندازید / اگر شده سینه‌خیز هم جلو می‌رویم تا آجر روی آجر برود


درست است كه با بنده مخالف هستید و از ما خوشتان نمی‌آید اما مرا ملت ایران انتخاب كرده است. می‌دانم كه خیلی سخت است، اما چاره‌ای نیست و اگر زنده باشم تا پایان دوره دهم ریاست جمهوری باید مرا تحمل كنید. آیا به دلیل مخالفت با من باید از این ملت انتقام بگیرید؟ خوشحال می‌شوید كه به مردم فشار بیاید؟

 

 

رییس‌جمهور خطاب به دشمنان گفت: خجالت بكشید و دست از رفتار زشت خود بردارید.

 بقیه در ادامه مطلب


دكتر محمود احمدی‌نژاد كه در جمع مدیران، پیمانكاران، سرمایه‌گذاران و كارگران مجتمع مس سرچشمه رفسنجان سخن می‌گفت، دشمنان را مورد خطاب قرار داد و گفت: انسان بعضی اوقات تعجب می‌كند و تاسف می‌خورد كه چرا یك عده سكوت كرده‌اند. آن‌ها هنوز در خواب‌های خرگوشی به سر می‌برند، این چه ادبیاتی است كه در برابر ملت ایران به كار می‌برید؟ خجالت نمی‌كشید؟ به كجا می‌خواهید برسید؟ دور هم جمع می‌شوید و بیانیه صادر می‌كنید.

 

وی ادامه داد: ملت ایران همه‌ تاریخ را درنوردیده است. خجالت بكشید و از این رفتار زشت دست بردارید اینجا كانون انسانیت و منطق است. خیال می‌كنید كه یك عده افراد جاهل را فریب دادید و سوارشان شدید، ملت ایران نیز این چنین است. آن‌ها نمی‌فهمند، بیچاره‌اند، سرشان را در برف كرده و هیچ چیز را نمی‌بینند. اما تاریخ ‌ نظاره‌گر همه چیز است.

 

احمدی‌نژاد ادامه داد: تا زمانی كه سوریه است بعضی‌ها پیش آمریكا و اروپا عزیز هستند، اما زمانی كه سوریه نباشد شما اندازه یك دستمال هم برای آن‌ها ارزش ندارید. شما را برای زدن آن می‌خواهند و وقتی آن را زدند شما به چه دردشان می‌خورید؟ فكر می‌كنید كه شما را به خاطر نفت‌تان نگه می‌دارند؟ نه خیر، یک نوکر دیگر جای شما می گذارند.

 

خنده‌دار است عده‌ای كه در تاریخ‌شان اسم انتخابات‌ را هم نشنیده‌اند به ملت دیگری می گویند كه این كار را بكن یا آن كار را. بیچاره‌ها در حال پیچیدن نسخه خود هستند، اما متوجه نمی‌شوند زیرا اسیر بوده و تعهد دارند. چرا تعهد دادید و چگونه در نقشه‌ آن‌ها بازی می‌كنید؟ آن‌ها نیازمند شما هستند؟ هم غربی‌ها و هم آن‌ها را نصیحت كردیم منتها گویا در گوش‌شان پنبه است امیدواریم دستی پیدا شود و پنبه‌ها را بیرون بیاورد.

 

رییس دولت دهم اضافه كرد: در مورد آمریكا نیز این چنین است كجا دارید می‌روید؟ فریاد می‌كنید و توهین می‌كنید و تهدید می‌كنید. نصیحت می‌كنم كه این راه بن‌بست و در نهایت سقوط است. اگر هم توانستید ضربه‌ای به سوریه بزنید فكر می‌كنید رژیم صهیونیستی نجات پیدا می‌كند؟ اشتباه می‌كنید، شما دو سه سال دیگر را می‌بینید اما ما تاریخ را می‌بینیم.

 

وی تصریح كرد: خیال می‌كنید با این بازی‌هایی كه درست كرده‌اید و با به خواب رفتگان این منطقه می‌توانید رژیم صهیونیستی را نجات دهید، این یك خواب آشفته است و تعبیر نمی‌شود. مگر می‌شود رژیمی در منطقه بدون تعریف فلسفه‌ وجودی و ارتباط با جغرافیا و تاریخ منطقه دوام بیاورد، اگر همین امروز در سرزمین های اشغالی با حضور همان کسانی که خودشان با وعده و فریب به این منطقه آورده اند رفراندوم آزاد برگزار کنند معلوم می شود که همه شان از صهیونیست ها متنفرند. این‌ها رفتنی هستند نیاز به بمب و موشك هم نیست. حتی نیاز به تلنگر هم نیست.

 

رییس جمهوری با بیان اینكه آنها مدعی هستند چون ایران مخالف رژیم صهیونیستی است بمب اتمی می سازد، متذكر شد: رژیم صهوینیستی خود در حال سقوط است و جنگ نیاز ندارد. چرا كه فلسفه وجودی اش را از دست داده و مشخص است كه اساس وجودش از فریب است.

 

احمدی‌نژاد گفت: در سفر به نیویورك عده‌ای از شاخص‌های آمریكایی به ملاقات آمده بودند كه من به آن‌ها گفتم به سیاست‌مداران خود بگویید كه رفتارهایشان را عوض كنند. تحولی كه ما می‌گوییم در راه است طوفان دارد می‌آید چرا نمی‌بینید؟ ‌معیار صداقت سیاستمداران را باید مورد توجه قرار داد. هر كس گفت من طرفدار آزادی‌ام و این كه می‌خواهم استقلال را حفظ كنم، باید مورد سنجش قرار گیرد. خطر اصلی استقلال و آزادی ملت‌ها، سلطه غرب است.

 

غربی‌ها رفتارشان را با ملت ایران عوض كنند

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود اظهار كرد: به آن‌ها نصیحت می‌كنم كه رفتارشان را با ملت ایران عوض كنند و دست از این رفتارهای زشت بردارند. این‌كه می‌گویند ما ایران را تحریم كردیم حالا چه چیزی گیرشان آمد؟ به دروغ می‌گویند كه هدف ما ملت ایران نیست؛ هدف تحریم به غیر از ملت چه چیز دیگری می‌تواند باشد؟‌ آنهایی که مسئول، وزیر و وکیل هستند،ککشان هم نمی گزد انها با ماشین دولت سرکار می آیند و حقوقشان نیز سرجایشان است و به انها فشاری وارد نمی شود. به کسانی که در حکومت هستند فشاری وارد نمی شود، معلوم است شما می خواهید به توده های مردم فشار وارد کنید. آن‌ها دشمن ملت ایران هستند زیرا ملت ایران تصمیم گرفته كه خود را در تاریخ پیدا كنند و برای دنیا حرفی دارد به امید خدا ملت ایران از همه‌ موانع عبور خواهد كرد.

 

دشمنان به دنبال بهانه هستند مذاكرات به هم خورد

 

رییس قوه مجریه یادآور شد: آن‌ها به دنبال بهانه هستند و بیان می‌كنند ایران از مذاكره طفره رفته است. آیا ما طفره رفتیم. شما بهانه می‌آورید. به دنبال بهانه هستید بلكه مذاكرات به هم بخورد. ما برای چه باید طفره برویم كسی كه دارای عقل و منطق است، چرا باید از مذاكره استنكاف كند. بهترین حالت برای آن‌ها دوستی و همراهی با ملت ایران است.

 

وی تاكید كرد: دوران قلدری‌ها و سر و صدا كردن در دنیا تمام شده و همه آن‌ها سوار بر كشتی هستند كه در حال غرق شدن است. ملت ایران هر چیزی را كه نیاز داشته باشد از دل این كشور به دست می‌آورد شما به ما احتیاج دارید، آمریكایی‌ها 30 سال است كه از ما نفت نمی‌خرند حالا می‌گویند كه ما نفت ایران را تحریم كرده‌ایم. كل اروپا چقدر دنیا است؟ ما حدود 200 میلیارد دلار مبادلات خارجی داریم كه حدود 24 تای آن با اروپایی‌ها است. زمانی 90 درصد تجارت ما با اروپایی‌ها بود، اما این میزان به 10 درصد رسیده است. حالا خوشی زیر دل‌شان زده و ببینید كه چه كسی ضرر می‌كند.

 

رئیس جمهور گفت: کسانی از راه های دور آمدند و به اشغال ایران فکر کردند کشورمان ملک آنان شده است اما هنوز یک نسل نگذشته بود که فرزندانشان فارسی سخن می گفتند و خود را ایرانی می دانستند و حاضر نبودند خود را متعلق به سرزمین پدری شان بدانند.

 

 

برخی‌ها به خاطر پست دولتی چه‌ها كه نمی‌كنند

 

رییس‌جمهور خطاب به برخی افراد در داخل كشور گفت: متاسفم كه این را می گویم اما بعضی‌ها خیلی بداخلاق و خراب شده‌اند. به خاطر نمایندگی مجلس و پست دولتی، گروه ها و باند ها ایجاد شده و چه كارها كه نمی كنند، یكی از آن‌ها داستان ارز و طلا است. ارز برای واردات است و واردات در كشور به چند شكل انجام می‌شود. بانك مركزی ارز همه‌ كسانی را كه می‌خواهند تامین كرده و تامین می‌كند. حتی یك نفر در سال جاری پیدا نمی‌شود كه بگوید برای ورود كالا بانك مركزی به وی ارز نداده است.

 

احمدی‌نژاد یادآور شد: سال گذشته حدود 90 میلیارد دلار ذخیره داشتیم تا پایان امسال نیز بیش از 90 میلیارد دلار درآمد ارزی ما است. در 9 ماه، 32 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشتیم و تا پایان سال پیش‌بینی می‌شود كه این میزان به 45 میلیارد دلار برسد.60 میلیارد دلار واردات و 135 میلیارد دلار عایدات، آیا ما در كشور ارز كم داشتیم؟

 

رییس قوه مجریه با طرح این سوال كه این سر و صداها برای چه بود؟ گفت: دو سه گروه در این زمینه دست‌اندركار بودند نخست باندهای دلالی كه همیشه از آشفته بازار سود می‌برند و از بعضی خلأ‌های قانونی استفاده كردند كه البته در بانک مرکزی و برخی دستگاه ها اشتباهاتی هم بود به این دلیل که به این سیستم اعتماد کردند و هر چه ارز خواستند به آنها دادند تا به دست وارد کننده و یا کسانی که نیاز دارند برسد. این افراد به جای واردات، ارزها را در جیبشان گذاشتند تا گرانتر بفروشند، خود آنها دایما سر و صدا می كردند كه قیمت ارز قرار است تا 2 تا 3 هزار تومان افزایش پیدا کند قیمت ها در حال افزایش است و می خواستند قیمت ها بالا برود تا ارز خود را بفروشند.


گروه دیگر كه با گروه نخست جفت شدند به ظاهر سیاسیون بودند كه از سویی به بانك مركزی فشار می‌آوردند كه چرا قیمت ارز را بالا نمی‌بری؟ سپس خود آن‌ها در بیرون، علیه دولت می گفتند كه دولت نمی تواند و توان اقتصادی ندارد.

 

 

 

انتقاد شدید رییس جمهوری از برخی خبرگزاری ها و نقش آنها در بالا رفتن قیمت ها

 

این بازی زشت اقتصادی، سیاسی، رسانه ای 'خیانت بزرگ' بود

 

وی افزود: روز تعطیل و شهادت پیامبر عظیم‌الشان اسلام، اس‌ ام‌ اس‌ها، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های عمومی لحظه‌ای خبر می‌دادند كه قیمت سكه و ارز فلان قدر شده است. یك بازی زشت، اقتصادی سیاسی و رسانه‌ای شد كه به نظر من خیانت بود و غربی‌ها نیز از این فرصت استفاده كرده و گفتند كه تحریم اقتصاد ایران را به هم ریخت كه این یك دروغ بزرگ بود؛ اقتصاد ایران كجا به هم ریخته است مگر ما ارز كمی داریم؟

 

رییس‌جمهور ادامه داد: بانك مركزی قطعا دوست دارد كه ارز‌هایش را بفروشد و به ریال تبدیل كند، اما به روش صحیح. آشفته بازاری را درست كردند و دشمن را شاد كردند و در بازار شایعه كردند كه قرار است قیمت ها بالا رود و برخی قیمت ها را بالا بردند و دیدید كه یك زشت كاری اتفاق افتاد. عده‌ای هم باور كرده‌اند كه قیمت سكه یك میلیون تومان است چه خبر است مگر سكه خوردنی و یا نوشیدنی است؟

 

بانك مركزی تا سه سال دیگر ارز برای فروش دارد

 

رییس قوه مجریه خاطرنشان كرد: ‌همان‌هایی كه این بداخلاقی‌ها را می‌كنند، می‌گویند چرا دولت برخورد نمی‌كند؟ شما را نصیحت می‌كنم آیا می‌خواهید از ملت انتقام بكشید، آیا شما هم مثل آمریكایی‌ها شده‌اید فكر می‌كنید كه ملت با این كارها به شما رای می‌دهند؟ ملت ایران بسیار فهیم است و اول نگاه می‌كند، سپس انتخاب كرده و در نهایت رای می‌دهد. اگر بانك مركزی تا دو سه سال دیگر ارز بفروشد باز هم دارد. چه كسی گفته كه قرار است قیمت ارز سه هزار تومان شود.

 

رییس‌جمهور ادامه داد: متاسفانه خبرگزاری‌های وابسته به بعضی نهادها روز تعطیل دقیقه به دقیقه پیامك و خبر منتشر می‌كردند كه خوشبختانه اكثریت ملت ایران آگاهانه با این جریان همكاری نكرد. اصلا چه كسی گفته كه اقتصاد ما به قیمت ارز وابسته است. اقتصاد ایران به قیمت امروز جهان سالانه بیش از 900 میلیارد دلار است.

 

رییس‌جمهور افزود: برخی ها سروصدا كرده و با خارجی ها هماهنگ شدند، هجوم سنگین و جنگ روانی ایجاد كرده و می گویند كه اقتصاد ایران به هم ریخته است. كجا وضعیت كشور به هم ریخته است؟ برنامه‌ریزی‌ها، صادرات، واردات و همه چیز نظم دارد، درست است كه تحریم صورت گرفته، اما راه‌های دیگر باز است، بالاخره آن‌ها هم یك مقدار قدرت دارند حالا به قول خودشان پیچ را خیلی سفت كرده و می‌گویند سنگین‌ترین تحریم‌ها را اعمال می‌كنیم. مشخص می‌شود كه ما قدرتی هستیم كه این‌طور جلوی ما صف كشیده‌اند.

 

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود در مراسم افتتاح 14 پروژه صنعتی عمرانی، عده‌ای از افراد در داخل كشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: درست است كه با بنده مخالف هستید و از ما خوشتان نمی‌آید اما مرا ملت ایران انتخاب كرده است. می‌دانم كه خیلی سخت است، اما چاره‌ای نیست و اگر زنده باشم تا پایان دوره دهم ریاست جمهوری باید مرا تحمل كنید. آیا به دلیل مخالفت با من باید از این ملت انتقام بگیرید؟ خوشحال می‌شوید كه به مردم فشار بیاید؟ آیا این دینداری، اصولگرایی، اسلام‌طلبی و ایرانی بودن است؟ ما گفتیم كه نوكر ملت 75 میلیونی هستیم و افتخار هم می‌كنیم اگر همراهی نمی‌كنید حداقل پشت پا نیندازید. دست و بال‌ها را كه بریدید ولی به خاطر مصالح كشور سكوت می‌كنیم، اگر شده سینه‌خیز هم جلو می‌رویم تا آجر روی آجر برود.

 

رییس‌جمهور، ملت ایران را مورد خطاب قرار داد و اعلام كرد به عنوان مطلع می گویم هیچ مشكلی در اقتصاد كشور وجود ندارد و ما از ثبات اقتصادی برخورداریم و این‌ها مصنوعی و تصنعی هستند. در خبرها اعلام شد كه ارز دوهزار تومان است اگر در جایی یك نفر به این میزان معامله كند، ملاك قیمت می‌شود. دولت با تمام توان آماده است و خدا را شاهد می‌گیریم كه یك روز و حتی یك ساعت كار را تعطیل نكرده‌ایم. ما تا جان در بدن داریم می‌خواهیم خدمت كنیم.

 

رییس‌جمهور در پایان به مردم ایران گفت: راه شرف و عزت در مقابله است، دنیا در حال تحول بوده و ما باید نقش تاریخی خود را ایفا كنیم و هر فرد، هر گروه، هر لباس و هر عنوانی كه در مقابل این حركت تاریخی قرار گیرد به فضل الهی رودخانه عظیم ملت ایران او را خواهد شست. این حركت الهی است. انقلاب ما خود پالاینده است و از درون پالایش می‌كند. حال هر كس كه می‌خواهد باشد. به عنوان و دسته و ... نگاه نمی‌كند.

 

وی در ابتدای سخنان خود، كرمان را دیار مردان و زنان پرتلاش، قلب‌های پاك، همت‌های بلند و اندیشه‌های والا دانست و با تبریك میلاد پیامبر عظیم‌الشان اسلام و آغاز امامت امام عصر(عج) با اشاره به افتتاح بیش از پنج هزار واحد مسكن مهر در سطح استان كرمان اظهار كرد: پروژه مسكن مهر باید تا آن‌جایی رود كه قیمت‌های آن‌چنانی، فشار سنگین به مردم و دغدغه‌های حل نشدنی، ریشه‌كن شود. البته معماری خانه‌ها باید متحول شود به ویژه در استان‌هایی كه زمین زیاد داریم. دلیلی ندارد مردم در اماكن كوچك و تنگ اسكان داده شوند ، بلكه باید فضای وسیع متناسب با فرهنگ و آرمانهای الهی و انسانی در اختیار مردم قرار گیرد و به امید روزی كه یك ایرانی فاقد مسكن نداشته باشیم.

 

رییس قوه مجریه با اشاره به افتتاح طرح‌های صنعتی و عمرانی در مجتمع مس سرچشمه تاكید كرد: همه ظرفیت مس كشور باید فعال شود فعلا در مباحثی مانند اكتشاف و تولید پایه در حال كار هستیم، اما ذخایر ما زیاد است و باید در جهت تولید هرچه بیشتر گام برداریم. تولید اصل مس كار بسیار خوبی است، اما همه ارزش افزوده كار بر روی مس در این‌جا نیست بلكه بخش مهمی در سهمیه پایین‌دستی است.

 

رییس‌جمهور با اشاره به مصوبه اخیر در خصوص نیروی انسانی اظهار كرد: بعضی از مشكلات وجود دارد كه البته باید برطرف شود در خصوص نیروی انسانی نیز همه باید كارمند شركت مس باشند و شركت‌های واسطه‌ای باید برچیده شوند.

 

معادن ما چندبرابر نفت ذخیره دارد

 

رییس دولت دهم با اشاره به سازندگی تصریح كرد: برای این‌كه بتوانیم عزت، استقلال و كرامت خود را حفظ كنیم و در این عالم با هیاهوهای بسیار بمانیم، باید ایران را بسازیم، خدا همه ظرفیت‌ها را در اختیار ما قرار داده است. ما فقط نفت را می‌شناسیم، اما معادن ما چندین برابر نفت ذخیره دارد. كشاورزی، گردشگری و ... همه ذخایر و فرصت محسوب می‌شوند.

 

احمدی‌نژاد تصریح كرد: ما ملت دارای پیام هستیم و همواره پرچمدار توحید و عدالت بوده‌ایم. ملت ما حقیقت پیام پیامبر(ص) را دریافته است و پای آن ایستاده و به طور سطحی از آن عبور نكرده‌ایم، مكتب پیامبر(ص) برای ما دكان درآمد و شیره‌مالی بر سر دیگران نیست. ما دنبال اصل عدالت و پیام پیامبر(ص) هستیم. ایران همواره عدالت، فرهنگ و پیروی از راه اهل بیت را شناخته شده كه همه چیز ایران باید بهترین باشد.

 

رییس‌جمهور با بیان این‌كه «به خدا زشت است كه در ایران بیكار وجود داشته باشد» گفت: من تعجب می‌كنم كه برخی كه در مناطق حكومتی هستند هیچ دغدغه‌ای در رابطه با این مسایل ندارند و عده‌ای هم كه برای ایجاد اشتغال جمع شده‌اند را، حسابی نوازش می‌كنند.

 

احمدی نژاد گفت: ‌چطور می شود انسان در این کشور زندگی کند اینها را ببیند و دغدغه نداشته باشد؟ بروید ببینید جایی فقر هست و آب، راه، بیمارستان و مدرسه نیست.

 

ایران كه مهد علم و تمدن است باید آباد و آبادتر شود. ما معتقدیم كه گسترده‌ترین حمایت و پشتیبانی برای آن عدالت جهانی، از سوی ایران است، ملت ایران پیشتازان پشتیبانی از امام عصر هستند.

 

احمدی‌نژاد خاطرنشان كرد: همه وحشت دشمنان از این است كه ایران پیشرفته شود و ناراحتی آن‌ها از این بابت است، همه با هم باید ایران را بسازیم و از این مهمتر مسوولیتی وجود ندارد. دینی‌ترین كار، كمك به پیشرفت كشور محسوب می‌شود. به خدا ایران سرشار از استعدادهای انسانی است و همه باید برای ساختن ایران كمك كنیم، البته زحمت دارد ولی ما می‌توانیم.

 

رییس‌جمهور گفت: ‌این‌گونه نیست كه با خواندن یك ورد همه چیز درست شود، اگر این گونه بود كار همه وردخوانان سكه بود. همه‌ سر و صداها علیه ایران به خاطر این است كه كشور ما بر روی ریل پیشرفت قرار گرفته است.

 

رییس‌جمهور در جمع كارگران مس سرچشمه: كارگران تلاش‌گران عرصه‌ تولید هستند

 

رییس‌جمهور پس از بهره‌برداری از مجموعه كوره پالایش حرارتی آند مورد استقبال كارگران حاضر در محوطه‌ی مجتمع مس سرچشمه قرار گرفت.

محمود احمدی‌نژاد در جمع این كارگران با تبریك حلول ماه ربیع‌الاول و میلاد پیامبر عظیم‌الشان اسلام اظهار كرد: ‌كارگران افرادی مومن، تلاش‌گر و پرمفید برای كشور هستند و قطعا با همت و تلاش كارگران، شاهد پیشرفت‌های چشمگیر و روز ‌افزون در عرصه‌های گوناگون خواهیم بود.

 

احمدی‌نژاد با تشكر از زحمات كارگران به دلیل این‌كه چرخ اقتصاد و تولید كشور را به خوبی به حركت درآورده‌اند، تصریح كرد: مسوولان آ‌ن‌گونه كه كارگران در سطح معركه هستند، نبوده‌اند ولی می‌دانیم كه چگونه زحمت كشیده‌ و سبب افزایش تولید شده‌اند.

 

وی با اشاره به عزم‌ دولت در جهت عدم وجود نیروهای شركتی و پیمان‌كاری گفت: همه‌ نیروها و كارگران باید نیروی مستقیم مجتمع مس سرچشمه باشند.

 

منبع: ایسنا و ایرنا

موضوع: سیاسی داخلی،

جستجو در وبلاگ
درباره من
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :