تبلیغات
برگزیده های وب - این شام مهوّع
نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 16 مرداد 90 ساعت 21 و 08 دقیقه و 45 ثانیه
گفتن از تهاجم فرهنگی هر چند چیز تازه ای نیست ولی نپرداختن به آن و غفلت از ابزارها و اهداف این تهاجم  که به عنوان اصلی ترین گزینه ها ، جوانان و خانواده ها را به عنوان هدف انتخاب نموده ، فاجعه آمیز است .
مطلب این پست از برگزیده های وب به چند دلیل قابل توجه است :
 - این مطلب در وبلاگی درج شده که منتقد و یا به عبارتی واضح تر از نوشته های قبلی آن مخالفت با حکومت استنباط می شود .
 - از نوشته های این وبلاگ اینگونه برداشت می شود که نویسنده از برنامه های ماهواره استفاده کرده و بعضا مبلغ آن هم بوده است .
 
 - با همه این موارد ، نویسنده این وبلاگ در پرداخت و تشریح مسئله تهاجم فرهنگی (که البته نویسنده از به کاربردن این واژه به دلیل استنباط حکومتی بودن آن ابا دارد ) و عمق آن ، حق مطلب را به خوبی ادا نموده که قابل تقدیر می باشد .

منبع : وبلاگ
و اما بعد

در قسمت اول « بفرمایید شام  »  این هفته ی من و تو  که شنبه شب گذشته پخش شد ، یکی از شر کت کنندگان ازنوشیدن مشروب خود داری کرد .ولی در عوض جام نوشیدنی خود را که قطعا غیر الکلی بود به همراه جام های شرابِ دوستان خود بالا برد و به سلامتی آنها نوشید.

یکی از هدف های بسیار مزوّرانه  و کثیفی که بفرمایید شام تعقیب می کند ترویج شراب خواری در میان خانواده های ایرانی است. اساسا تضعیف بنیانها و فرو پاشی ارزش های خانوادگی حاکم بر سامانه ی خانوادگی ایرانیان از جمله اهداف این شبکه است. جمع آوری تعدادی زن و مرد نامحرم به دور یک سفره در طول هفته و  خاصّه اینکه تلاش می شود تمام فضاها از حال  و هوایی کاملا ایرانی برخوردار باشد تا بینند ه با آنها احساس موانست و همذات پنداری داشته باشد ، شیوه ای رذیلانه است که سازنندگان این شبکه پی گیر آن هستند. چهار شب هفته و هرشب بیش از یکساعت خوش و بش و روبوسی و دست دادن وجوک تعریف کردن ودر نهایت به سلامتی همدیگر نوشیدن شامپاین از چه زمانی در میان مردان و زنان  نامحرم ایرانی رواج داشته است که حالا شبکه ی من و تو به بازتاب و بازسازی این فرهنگ پرداخته است؟

شراب در هر سفره ای قرار داشته باشد از نظر شرع اسلام نجس است و همنشینی با کسانی که در این سفره شریک هستند ، گناه محسوب می شود.

ولی من و تو برای ریختن قبح مسئله و یکسان سازی فرهنگ حرام و غیر حرام ، جام ها را به سلامتی همدیگر بالا می برد.  من از وجود گناهان پنهانی در میان هر جامعه ای حرفی نمی زنم . ممکن است باشد . ممکن است نباشد . ولی در کدام خانواده ی ایرانی در غیاب مرد خانه ، سفره ی مهمانی برای مردهای غریبه پهن می شود و زن خانه به صورت برهنه در میان دوسه نرّه خر به عیش و نوش می پردازد.

من وتو این فرهنگ را از کدام قسمت از زندگی ایرانیان اقتباس کرده است ؟

کجای تاریخ ما چنین چیزی را نشان می دهد ؟ حتی در میان طبقات مرفه و اشراف ما هیچ وقت چنین روابط بی حساب و کتابی وجود نداشته است.  چرا تا این همه دروغ ؟ چرا تحریف فرهنگ اصیل و ترویج فحشائ زیرکانه ؟

 حتی تاریخ و فرهنگ اروپا با همه ی عصیان زدگی اش ، کجا از این بازی ها را دارد ؟

این تکنیک نجس ، این اندیشه پلید ، این افکار مخّرب چه خوابی برای جامعه ی ایرانی دیده است؟

من و تو البته درسش را خوب بلد است.

 زیراب همه چیز را می زند. آنچنان تخدیر می کند که درد را نمی فهمیم.

ولی سیل های ویران کننده  در راه است. 


جستجو در وبلاگ
درباره من
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :