تبلیغات
برگزیده های وب - همپیمانی فرعون و بخت النصر + عکس
نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 17 بهمن 89 ساعت 22 و 42 دقیقه و 21 ثانیه
مبارک در دیدارش از بغداد ، آشکارا اعلام کرد که پیروزی های عراق در جنگ با ایران ، باعث سربلندی ملت مصر!! است و ... به این ترتیب پیمان فرعون مصری و بخت النصر عراقی علیه ملت انقلابی و شریف ایران بسته شد و مبارک از شراکت در خون جوانان ایرانی هم دریغ ننمود.

به گزارش مشرق ، قطعا اگر قرار باشد دشمنان ایران اسلامی را در سال های جنگ تحمیلی با عراق ، به ترتیب اهمیت و میزان حمایت از صدام نام ببریم ، بعد از اردن ، تنها مصر را می توان نام برد. حسین اردنی ، پادشاه اردن ، از همان اولین روزهای جنگ تحمیلی ، تمام قد در کنار صدام ایستاد و حتی گفته می شود شخصا در جبهه جنگ حاضر شد و به صورت نمادین به سوی مرزهای ایران با سلاح سنگین و سبک آتشباری کرد. مصر در آن سال ها وضعیت ویژه ای داشت. از سال 1978 ، به دنبال انعقاد قرارداد ننگین کمپ دیوید ، میان رییس جمهور وقت این کشور ، محمد انور سادات با رژیم صهیونیستی ، کشور های عربی و اسلامی ، مصر را مورد تحریم قرار داده و ارتباط سیاسی و اقتصادی خود را با این کشور قطع نموده بودند. صدام نیز در ظاهر خود را به این تحریم وفادار نشان می داد اما پس از اعدام انقلابی انور سادات به دست افسران مسلمان ارتش مصر(شهید خالد اسلامبولی و یارانش) صدام تلاش های خود را برای تجدید ارتباط با مصر آغاز نمود تا بدین وسیله جبهه منطقه ای ضد ایرانی را تقویت نماید و از توان سیاسی و نظامی مصر در جنگ با ایران استفاده نماید. 

سرانجام عراق به عنوان اولین کشور عربی ، تحریم سیاسی و اقاصادی مصر را شکست و در سال 1982 صدام  و حسنی مبارک به دیدار هم شتافتند و مبارک نیز رسما به مداخله در جنگ ایران و عراق پرداخت. مبارک در این زمینه ، حتی تا اعزام واحدهای ارتش مصر به جبهه های جنگ پیش رفت و مبارک در دیدارش از بغداد ، آشکارا اعلام کرد که پیروزی های عراق در جنگ با ایران ، باعث سربلندی ملت مصر!! است و ... به این ترتیب پیمان فرعون مصری و بخت النصر عراقی علیه ملت انقلابی و شریف ایران بسته شد و مبارک از شراکت در خون جوانان ایرانی هم دریغ ننمود.

امروز از بخت النصرِِ بعثی عراق اثری نیست و او در کنار طواغیت دیگر معذب است اما فرعون مصری که گمان می برد جان به در برده است ، دچار خشم ملت مسلمان مصر شده است و تا پیوستن به همتای عراقی اش راه زیادی در پیش ندارد.

توضیح این که تمامی تصاویر زیر مربوط به سال های جنگ تحمیلی می باشد.

 

 فرعون مصر«حسنی مبارک» ، بخت النصر عراق «صدام حسین» و پادشاه مقبور اردن «حسین اردنی» - اولین سفر نا مبارک به عراق که مثلا با واسطه گری حسین اردنی انجام گرفت-1982

 

 فرعون مصر در عراق

 بخت النصر عراقی در مصر

 صدام حسین در اتاق جنگ وزارت دفاع مصر

 صدام در مصر

 از راست حسنی نامبارک، صدام حسین و علی عبدالله صالح(دیکتاتور یمن)

 

 

 از راست ؛ حسنی نامبارک ، صدام حسین و حسین اردنی

 تصویری یک روزنامه عربی که خبر مربوط به سفر پنهانی و ناگهانی مبارک به عراق را منتشر کرده است. در این روزنامه از قول مبارک نوشته شده است: پیروزی های عراق در جنگ با ایران ، مصر را سربلند می کند

جستجو در وبلاگ
درباره من
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :