تبلیغات
برگزیده های وب - اخبارویژه روزنامه های17بهمن 89
نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 17 بهمن 89 ساعت 11 و 30 دقیقه و 19 ثانیه

جمهو.ری اسلامی

***یك منبع نزدیك به سخنگوی رسمی اخوان المسلمین در گفتگو با "نسیم"، ضمن تكذیب خبرپراكنی برخی رسانه‌ها تأكید كرد: بی تردید اخوان المسلمین از حمایت معنوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از انتفاضه مردم مصر خرسند است. به گزارش تابناك، این منبع نزدیك به "عصام العریان" به خبرنگار "نسیم" گفت: جنبش اخوان المسلمین هنوز هیچ موضعگیری رسمی درباره خطبه‌های نماز جمعه رهبر معظم انقلاب اتخاذ نكرده است. وی از اینكه خبر وب سایت انگلیسی پایگاه اینترنتی اخوان المسلمین حامل ابعادی منفی یا در رد سخنان آیت‌الله خامنه‌ای باشد اظهار تعجب كرد. وی ادامه داد: این جنبش از تمامی رهبران مسلمان و عربی كه با ملت مصر اعلام همبستگی كردند قدردانی می‌كند. وی افزود: اخوان‌المسلمین موضوع موضعگیری درباره سخنان آیت‌الله خامنه‌ای را به زودی بررسی خواهند كرد.


***حمید بهبهانی وزیر استیضاح شده دولت نهم دیروز در ساختمان وزارت راه حضور یافت. به گزارش جهان، بهبهانی جلساتی را برای هماهنگی امور انجام داده و ظاهراً قرار است در جایگاه سرپرست وزارت راه به فعالیت خود ادامه دهد. براساس همین گزارش، پس از استیضاح بهبهانی ایثارگران این وزارتخانه طی نامه‌ای از عملكرد مجلس تقدیر كرده‌اند. فعالیت مجدد بهبهانی در وزارت راه درحالی صورت می‌پذیرد كه یكی از نمایندگان مجلس در حمایتی ویژه از وزیر سابق راه گفت: اگر من به جای رئیس‌جمهور بودم، آقای بهبهانی را به خاطر فعالیت بیش از حدش بعنوان معاون پارلمانی رئیس‌جمهور منصوب می‌كردم تا هر روز در مجلس باشد و نمایندگان بدانند كه وی چقدر در كار خود جدی و فعال است.

***رادیو بین‌المللی هلند در پی ایجاد تنش در روابط هلند و ایران بر سر اجرای حكم اعدام زهرا بهرامی، از دیروز برای تاثیرگذاری بر ایرانیان برنامه‌های فارسی خود را آغاز كرد. به گزارش شفاف، به گفته مسئولین این رادیو، ضرورت راه‌اندازی سایت "عصر هلند" پس از بحران فزاینده در تونس و مصر، كه تاثیر بسیاری بر سایر كشورهای منطقه دارد، نیز بیشتر احساس شد. "ربك رنسن" سردبیر رادیو بین‌المللی هلند، با این ادعا كه نیاز زیادی به شنیدن صدای مستقل و معتدل هلند در ایران وجود دارد، افزود: "وب سایت عصر هلند فعلاً به صورت موقت راه‌اندازی شده است و ادامه كار آن پس از یكماه بررسی خواهد شد".

كیهان

فیس بوك «به فرموده» كنار كشید! (خبر ویژه)

منابع غربی می گویند فیس بوك خود را از خدمات دهی به معترضان مصری كنار كشیده است.

بنا به گزارش روزنامه واشینگتن پست، این سایت اینترنتی كه در دوران فتنه 88 به دستور وزارت خارجه آمریكا تمامی تعمیرات برنامه ریزی های خود را به حال تعلیق درآورد تا به آشوبگران در ایران خدمات بدهد، اكنون علاقه كمی از خود برای حمایت از معترضان مصری نشان می دهد.

این روزنامه آمریكایی نوشت: «این غول شبكه های اجتماعی از درگیر شدن در حوادث سیاسی مصر پرهیز می كند.»

بنابر آنچه چند منبع غربی نوشته اند بهانه فیس بوك این است كه خدمات دهی به معترضان می تواند جان آنها را به خطر بیندازد! واشینگتن پست، ضمن اشاره به این موضوع ادامه داده است: «یك سخنگوی فیس بوك بدون اشاره به تصمیم این شبكه در مورد آینده كار خود در مصر و كشورهای مشابه در بیانیه خود گفت كه قطع شبكه اینترنت در مصر موجب نگرانی جامعه بین المللی است هر چند در نهایت باید پذیرفت كه ناآرامی های فعلی در مصر امری است مربوط به مردم و حكومت آن كشور.»

این روزنامه در پایان نوشت: «در نهایت تصمیم گیری در مورد این مسائل در شركت فیس بوك به یك نفر برمی گردد و آن هم «مارك زاكربرگ» بنیانگذار و مدیرعامل فیس بوك است كه به ندرت افكار و تمایلات خود را برملا می كند.»

آیا شبكه پورزند احیاء شده است؟! (خبر ویژه)

برخی از شواهد و قرائن این تردید را پیش می آورد كه گویی شبكه اطلاعاتی- فرهنگی سازمان جاسوسی CIA كه شاخه ای از آن توسط «سیامك پورزند» در ایران اداره می شد و با بازداشت و محكومیت وی در سال 1380 منهدم گشت، مجددا به فعالیت در عرصه هنر و سینما روی آورده است. پس از جشن سالانه «انجمن نویسندگان و منتقدان سینمایی ایران» كه در آن با حمایت مالی «شهرداری تهران» از كارگزاران فرهنگی «حزب رستاخیز» و اعضاء این شبكه تجلیل شد، این بار در «نخستین جشن رسانه های سینمایی» كه با حضور مدیركل «نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی وزارت ارشاد اسلامی» و مشاركت «حوزه هنری» برگزار شد، مجددا همین اتفاق رخ داد.

«امید روحانی» دبیر سرویس هنری روزنامه «رستاخیز» در رژیم ستم شاهی كه پس از بازداشت پورزند یكی از متهمان اصلی این پرونده امنیتی بود، در این جشن جایزه گرفت و از وی به عنوان «پیشكسوت روزنامه نگاری و نقد سینمایی» تجلیل شد! روحانی در سالیان گذشته از اصلی ترین مبلغان «سینمای سیاه جشنواره ای» بوده و با نشریات زنجیره ای وابسته به فتنه گران همكاری گسترده داشت. همچنین در «نخستین جشن رسانه های سینمایی» از «پرویز نوری» كه در رژیم ستم شاهی از عوامل اصلی ساخت فیلم های مستهجن و سكسی (مانند فیلم های «رشید» و «یك خوشگل و هزار مشكل») بود و از دهه 1340 با مشاركت «سیامك پورزند» به انتشار مجله مبتذل «ستاره سینما» پرداخت، به عنوان «روزنامه نگار پیشكسوت» تقدیر شد.

جالب است كه جایزه وی توسط «مسعود كیمیایی» (فیلم فارسی ساز مبتذل و همسر سابق گوگوش كه سال 1380 همراه وی از ایران به كانادا گریخت و وی را علنا در كنسرت های خارجی اش همراهی می كرد) اهداء شد! شب گذشته (جمعه) نیز در افتتاحیه بیست و نهمین «جشنواره فیلم فجر» مراسم «بزرگداشت» كیمیایی توسط معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد!

این سلسله اتفاقات تكان دهنده و تجلیل از عناصر تابلودار «حزب رستاخیز»، شبكه اطلاعاتی پورزند و هنرمندان مبتذل كه اكنون در جشن های به اصطلاح فرهنگی و هنری- آن هم در ایام الله دهه فجر- در حال تكرار است، روند نگران كننده ای را تداعی می كند.

اما پس از اتفاقات یاد شده، جمعه شب در مراسم افتتاحیه بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر نیز از مسعود كیمیایی تجلیل شد.

كیمیایی پس از حضور به روی صحنه، ناگهان رو به حضار و در همراهی و هماهنگی با دشمنان خارجی نظام به تعریف و تمجید از جعفر پناهی- فیلمساز مجرم- پرداخت. این فیلمساز همان كسی است كه سال گذشته به عنوان مدافع ضدانقلاب و عوامل فتنه پای در میدان گذاشت و تصاویری از پیاده نظام كودتای مخملین را در پایان بندی فیلم خود گنجانید.

یادآور می شود جعفر پناهی، هنگامی به دست عناصر امنیتی دستگیر شد كه به سفارش مدیران بیرونی فتنه در زیرزمین خانه اش مشغول مستندنمایی ادعاهای پوچ مهدی كروبی درباره شكنجه عوامل میدانی فتنه 88 بود.

پناهی در خارج از كشور به همراه چند سینماگر صهیونیست و در مصاحبه با رسانه های بیگانه علیه مردم ایران به عقده گشایی نشست.

هنوز معلوم نیست گردانندگان جشنواره بین المللی فیلم فجر، چه تناسبی میان كیمیایی و انقلاب و سینمای ناب ایران دیده اند كه در بزرگترین رویداد سینمایی كشور، به تجلیل از وی روی آورده اند؟!

تایمز: سرانجام كابوس اوباما تبدیل مصر به ایران دوم است (خبر ویژه)

«نتیجه كابوس مصر نیز از هم اكنون برای باراك اوباما نوشته شده است؛ ایران دوم».

روزنامه انگلیسی تایمز ضمن درج تحلیل فوق نوشت: در پی تظاهرات خیابانی در قاهره، تاریكی بر فراز كاخ سفید گسترده می شود. دولت اوباما در تحركات آشكار، ظاهراً به دنبال حركت مسالمت آمیز به سمت انتخابات بیطرفانه در مصر است اما در خلوت از اینكه انتخاب ها و گزینه های خوبی در مصر ندارد - و بلكه بعضی گزینه ها خیلی هم بد هستند- هراسان است.

تایمز با پیش بینی آینده یادآور شده است: نتیجه كابوس از هم اكنون برای اوباما نوشته شده است؛ ایران دوم. در این سناریو، پرزیدنت مبارك فرار می كند؛ اما- با نگاه آمریكا به قاهره به عنوان مدافع آمریكا تا انتهای خط- به سمت و سوی اشتباهی از تاریخ فرار می كند. با آشفتگی ها و هرج و مرج هایی كه بلافاصله اتفاق می افتد، اخوان المسلمین به عنوان قدرتمندترین بلوك در مصر ظاهر می شود. اخوان المسلمین، دولتی را تشكیل می دهد كه قرارداد صلح 1979 مصر با اسرائیل را پس می گیرد، روند صلح در خاورمیانه را تضعیف می كند و اوباما به عنوان جیمی كارتر جدید، رئیس جمهوری می شود كه «مصر» را از دست داد. واشنگتن، محمد البرادعی را به عنوان جانشین معتبری برای مردی كه به مدت 30 سال از منافع آمریكا در منطقه حمایت و پشتیبانی كرد، نمی بیند. یك دمكرات حرف های مطرح شده در دیدارهای محرمانه را چنین خلاصه كرد «اسبی وجود ندارد كه بشود روی آن شرط بست و رهبر اپوزیسیون وجود ندارد تا بتوان پشت سرش كج دار و مریز حركت نمود».

روزنامه آمریكایی وال استریت ژورنال نیز در تحلیل آمیخته به تلخی نوشت: واكنش كاخ سفید به ناآرامی های مصر كوته بینانه است و در زمره اشتباهات معمول دولت اوباما در قبال خاورمیانه قرار می گیرد. تا چند روز پیش مبارك متحد قدیمی و ارزشمند آمریكا و از كمك سالانه 2 میلیارد دلاری آمریكا برخوردار بود.

كاخ سفید و وزارت خارجه آمریكا در ابراز نظر نسبت به رفتار مبارك در مباحث حقوق بشر، رویكردی بسیار احتیاط آمیزی داشتند. اما به فاصله كمتر از یك هفته از آغاز اعتراضات در مصر، ابراز نظرهای واشنگتن رنگ عوض كرد. آمریكا چندین دهه است كه عین همین رفتار را با حكومت های مستبد خاورمیانه انجام داده است. معضل پیش روی آمریكا به طور قطع دشوار است اما برای واشنگتن تازگی ندارد. قاعده این است؛ از یك رژیم ناسالم حمایت كنید زیرا متحد استراتژی است. در عین حال از همان رژیم دیكتاتور رویگردان شوید زیرا ارزش های اساسی آمریكا در قبال آزادی و دموكراسی را زیر پا گذاشته است.

وال استریت ژورنال نوشت: رویكرد اول منافع آمریكا را تضمین می كند كه سردسته این منافع، ثبات منطقه ای است. اما بهای این رویكرد، تیره شدن تصویر آمریكاست اما در مورد رویكرد دوم، منافع كوتاه مدت واشنگتن قربانی بهره برداری سایر بازیگران جهانی از خلاء به وجود آمده خواهد شد. دشوارترین بخش قضیه، به تغییر رویكرد از گزینه اول به گزینه دوم است. واقعیت این است كه آمریكا هیچگاه این مانور را در خاورمیانه با موفقیت انجام نداده است و تمامی شواهد به نفع این است كه این بار هم موفق نشود. بهترین و آشكارترین مثال هم به شكست جیمی كارتر و مدیریت مفتضحانه وقایع ایران در سال های 1978 و 1979 مربوط می شود. شاه به مدت چندین دهه آزادی های اساسی مردم ایران را زیر پا گذاشته بود، اما این واقعیت اصلا باعث نشد آمریكا از عقد قراردادهای نفتی و تسلیحاتی با این رژیم صرفنظر كند.

این روزنامه نوشت: جیمی كارتر رئیس جمهور وقت آمریكا در شام سال نوی 1977 شاه را «جزیره ثبات» منطقه خواند. اما مردم ایران از پائیز 1978 به اعتراض علیه شاه روی آوردند و آقای كارتر مجبور به انتقاد از شاه شد كه غیرسازنده بود.

وال استریت ژورنال در پایان تاكید كرده است: حقوق بشر و دموكراسی مسائلی نیستند كه مانند شیرآب، گاهی آن را باز كنید و گاهی هم ببندید. سخن گفتن غیرمترقبه از حقوق بشر، كم ارزش و عوام فریبانه و كوته بینانه است.

اسرائیل: آرمان اخوان المسلمین تأسیس حكومت اسلامی است (خبر ویژه)

65 درصد صهیونیست های ساكن فلسطین اشغالی معتقدند سقوط رژیم مبارك در مصر برای اسرائیل زیانبار است.

به گزارش رادیو فرانسه، براساس نتایج یك نظرسنجی كه در اسرائیل و درباره تحولات مصر صورت گرفته، 65 درصد پاسخ دهندگان گفته اند سقوط مبارك دارای آثار زیانبار برای اسرائیل است و فقط 11 درصد اعلام كرده اند كه سقوط رژیم مبارك می تواند آثار مثبتی برای تل آویو باشد.

همین نظرسنجی نشان می دهد كه 59 درصد از پرسش شوندگان معتقدند بعد از مبارك یك «رژیم اسلام گرا» برسر كار خواهد آمد و 21 درصد رژیم آینده را «رژیمی لائیك» پیش بینی می كنند.

مصر اولین كشور عربی بود كه رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخت و در تهاجم 22 روز به غزه (سال 2008) به حمایت كامل از اسرائیل پرداخت.

در همین حال و در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر اینكه اخوان المسلمین قصد حضور در حاكمیت و تشكیل حكومت اسلامی را ندارد، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی این موضوع را رد كرد. ارگان این وزارتخانه در گزارش خود نوشت: مرامنامه اخوان المسلمین كه فعالیت آن در مصر و سوریه ممنوع است نشان می دهد این حزب دارای باورهای مذهبی بسیار متعصبی هستند و خواهان برقراری حكومت اسلامی در همه كشورهای منطقه و جهان بوده و بر این باورند كه در صورت لزوم باید به مبارزه مسلحانه نیز روی آورد و از دادن هیچ قربانی روی گردان نبود. حسن البناء، حزب اخوان المسلمین را در سال 1920 برپا ساخت كه هدف آن برقراری یك حكومت اسلامی جهانی بود و اسلام را یگانه راه حل برای همه مسائل جهان می دانست. شعار او «اسلام هو الحل»(راه حل اسلام است) بود.

«همدمی» از قول مصطفی ابوحمل تحلیلگر مصری كه با سی ان ان مصاحبه كرده بود نوشت: «رویدادهای مصر را نمی توان با انقلاب ایران كه فردی پرجاذبه به نام ]آیت الله[ خمینی حضور داشت مقایسه كرد» اما در تحلیل خود یادآور شد: پژوهشگران در اورشلیم می گویند ادعاها در مورد آن كه اخوان المسلمین تغییر كرده و به میانه روی و عملگرائی روی آورده، با سیاست هائی كه در پلاتفرم سیاسی آن و اظهارات سرانش آمده، هیچ گونه همخوانی ندارد. محمد بدیعی كه ژانویه 2010 به عنوان رهبر روحانی اخوان المسلمین برگزیده شد، برنامه ای را به عنوان پلاتفرم سیاسی این گروه ارائه كرد كه براساس دیدگاه های سلف او مهدی عاكف تهیه شده بود و شامل شدیدترین سیاست ها نسبت به «استكبار» است. بدیعی در خطبه نماز جمعه 23 سپتامبر سال گذشته، دقیقاً اظهارات سران جمهوری اسلامی ایران را بازگو كرد و گفت «آمریكا در آستانه سقوط قرار دارد و به زودی فرو خواهد پاشید. سقوط آمریكا از فروپاشی اتحاد شوروی بسیار شدیدتر خواهد بود» او همچنین در آن خطبه گفت: «مسلمانان به زودی بر دشمنان خود غلبه خواهند یافت، زیرا این وعده ای الهی است كه در قرآن كریم آمده است». بدیعی معتقد است «قرآن كریم قانون اساسی مصر و همه مسلمانان جهان است.»

حمایت سحابی از محمدرضا پهلوی (خبر ویژه)

یك عضو حلقه فسیل های نهضت آزادی صریحا به حمایت از شاه معدوم پرداخت و تلاش كرد وی را از اتهام جنایت علیه مردم تبرئه كند.

عزت الله سحابی كه همزمان با ایام الله دهه فجر با ارگان حلقه صهیونیستی جرس گفت وگو می كرد، جایی در میانه مصاحبه ناگهان به یاد علائق قدیمی اش افتاد و گفت: «شاه باز عمل می كرد و رك و راست، ولی در عمل خیلی زود و در همان 17 شهریور كه اعتراضات اتفاق افتاد، متوجه خواست مردم شد و برگشت. گرچه دیر بود ولی اهل خونریزی و كشتار نبود. منتقدین این شیوه مانند ارتشبد اویسی اعتراض شان به شاه این بود كه شاه خیلی زود كوتاه آمد و اگر اجازه می داد ما مهار می كردیم. شاه كوتاه آمد ولی حاكمیت فعلی كوتاه نمی آید».

سحابی نگفته است كه این سخن وی آیا جز ارادت قدیمی نهضت آزادی به سلطنت و مقام شامخ همایونی، مستند دیگری هم دارد یا نه؟!

گفتنی است حضرت امام(ره) درباره نهضت آزادی فرموده بودند اگر مدتی دیگر بر سر كار بودند، ایران را به آمریكا تحویل می دادند.

این هویدا دیگر معما نیست!

«اگر آمریكا و مبارك كه در جریان تظاهرات وسیع مصر غافلگیر شده اند نتوانند راه حلی پیدا كنند، ماجرای انقلاب ایران در انتظار مصر خواهد بود.»

عباس میلانی نویسنده كتاب جانبدارانه معمای هویدا كه با موسسات نومحافظه كار در آمریكا همكاری می كند، ضمن اشاره به مطلب فوق گفت: احتمال سقوط رژیم مصر به سرعت سقوط رژیم پهلوی وجود دارد.

وی در گفت وگو با صدای آمریكا اظهار داشت: مخالفان در مصر نباید زیر پرچم اسلامی و نیروهای ایرانی بروند. من فكر می كنم اخوان المسلمین شباهت های زیادی به نیروهای اسلامی در ایران دارد. برخی از نیروهای مذهبی در انقلاب ایران، با اخوان المسلمین در ارتباط بودند. نواب صفوی كه یكی از شاكله های انقلاب ایران بود، با اخوان المسلمین و مهم ترین تئوریسین آن یعنی سیدقطب در ارتباط بود و به مصر رفته بود. اخوان المسلمین شبكه دارند. انور سادات را همین ها كشتند.

قدس

نگاه بهائیت به بازار داروی ایران

جوان آنلاین- به تازگی فعالان فرقه ضاله بهائیت در اقدامی برنامه ریزی شده با حمایت همفکرانشان در خارج کشور، ورود به بازار واردات دارو را در دستور کار خود قرار داده اند تا در درازمدت بازار کامل آن را در کشور به دست گیرند.

اقدام برنامه ریزی شده در جهت حمایت از سران فتنه

الف- به تازگی انجمن اسلامی یکی از دانشکده های دانشگاه تهران در حمایت از متهمان فتنه 88 به نصب اعلامیه ای مبنی بر ختم 72 میلیون صلوات برای سلامتی آنان اقدام کرده است.

بازداشت یک ایرانی در مصر تکذیب شد

ایرنا- ادعای روزنامه مصری الاخبار مبنی بر بازداشت یک ایرانی در میدان التحریر قاهره از سوی برادر این شخص تکذیب شد. ساعاتی پس از انتشار این خبر، برادر فرد بازداشت شده که به عنوان یک ایرانی معرفی شد، ادعای نیروهای نظامی مبنی بر ایرانی بودن برادرش را تکذیب کرد. وی گفت: برادر من مصری است و در هنرهای تجسمی فعالیت می کند و گذرنامه ایرانی هم ندارد.

رادیو فارسی هلند هم آمد

مشرق- رادیو بین المللی هلند در پی ایجاد تنش در روابط هلند و ایران بر سر اجرای حکم اعدام زهرا بهرامی، برای تأثیرگذاری بر ایرانیان برنامه های فارسی خود را آغاز کرد.

کارشکنی جدید سعودی در عمره ایرانیان

فارس- علی قیدانی، مسؤول واحد اعزام مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: اعزام گرو ه های مراکز درمانی مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در پی صادر نشدن روادید آنها از سوی سفارت عربستان روبرو شد.

حمله خطرناک است

خبر آنلاین- سید حسین موسویان، معاون پیشین شورای عالی امنیت ملی ایران در سخنرانی در دانشگاه فلوریدای جنوبی اظهارات اخیر برخی از سیاستمداران تندرو سنا و کنگره آمریکا را در مورد حمله نظامی به ایران خطرناک نامید. وی گفت: در صورت چنین اقدام ناشیانه ای، منافع آمریکا در منطقه و جهان به خطر می افتد. وی گفت که در صورت اقدام یکجانبه رژیم صهیونیستی، آمریکا به عنوان مسؤول این اقدام شناخته می شود.

درخواست منافقین از فرقه ضاله بهائیت

ثامن-به تازگی منافقین با درخواست از تشکیلات بهائیت خواستار کمک آنها برای خارج کردن نام این گروهک از فهرست سیاه آمریکا شده اند و فرقه بهائیت نیز با ارایه پاسخ مثبت به این درخواست، خواستار رایزنی این گروهک برای انتقال منافقین به فلسطین اشغالی شده است.

سارا نیامد، لایحه اش آمد

ایسنا- مسعود شفیعی، وکیل مدافع سه تبعه آمریکایی بازداشت شده در ایران با بیان اینکه پرونده را مطالعه کرده و لوایحی نیز برای دفاع تدارک دیده ام، گفت: سارا شورد در جلسه دادگاه حاضر شود و یا حضور نیابد، لایحه دفاعیه ای را تهیه کرده و فرستاده است تا در دادگاه ارایه شود.

درخواست کیمیایی از قوه قضائیه

پارسینه- مسعود کیمیایی، کارگردان سینما در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر گفت: من با کمال فروتنی و تواضع با این 70 سال سنم از قوه قضائیه می خواهم، در حکم جعفر پناهی تجدیدنظر کند.

اصلاح یک خبر

پیرو درج خبری در تاریخ چهارم خرداد ماه سال جاری در همین ستون و در خاتمه یک خبر با عنوان واکنش امام جمعه خرمشهر، درخصوص سید علیرضا موسوی معاون منطقه آزاد تجاری اروند، توضیح اینکه این خبر از سوی خبرنگار خرمشهری ارسال شده بود که پس از تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که چنین خبر و درخواستی از سوی حاضران مطرح نشده است.ضمناً پیرو درج قسمتی از مصاحبه آقای عبدا... کعبی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، ایشان به صورت کتبی مصاحبه خود درخصوص سؤاستفاده نورچشمی های منتسب به مسؤولان را رد کرد.

تاثیر گذاری بر مردم افغان

مشرق- یک شرکت عملیات روانی وابسته به ارتش آمریکا در افغانستان، با انگیزه تأثیرگذاری بر مردم افغان، برنامه ارتباط ویژه میان اعضای ارتش ایالات متحده را با دختران و پسران افغان اجرا کرده است.

هخای 2: برید کنار می خوام به ایران حمله کنم!

البرز- به تازگی فردی به نام «جهانشاهی»(هخای 2 ) با برگزاری کنفرانس خبری در پاریس مدعی شده است که تا دوازده ماه دیگر به ایران حمله کرده و حکومت ایران را ساقط می کند.

انتساب بیانیه کذایی به نام اخوان المسلمین علیه ایران

باشگاه خبرنگاران- در راستای تفرقه افکنی میان اخوان المسلمین مصر و ایران و نیز بدبین کردن افکار عمومی جهان عرب، به ویژه شهروندان مصری علیه جمهوری اسلامی، خبری از سوی برخی رسانه ها منتشر شد، مبنی بر اینکه جنبش اخوان المسلمین بیانیه ای صادر کرده و سخنان رهبری را مبنی بر اسلامی بودن قیام مردم مصر رد کرده است. پیشقراول این خبرسازی دروغ، به روال معمول، «بی بی سی فارسی» بود. اما با بررسی سایتهای اینترنتی وابسته به جریان اخوان المسلمین مصر مشخص شد که این ادعا از اساس دروغ بوده و هیچ بیانیه ای از سوی رهبران ارشد اخوان المسلمین در این باره منتشر نشده است.شبکه «العربیه» هم دیروز در خبری فوری اعلام کرد: اخوان المسلمین هیچ بیانیه ای درباره مواضع اخیر رهبر ایران صادر نکرده است.

پیگیری درج کلمه «شهید» روی سنگ قبر فتنه گران

رجا- مرتضی تمدن استاندار تهران گفت: باید موضوع را پیگیری کنیم که کسانی که در جبهه فتنه حضور داشتند چگونه بر روی سنگ مزار آنها کلمه شهید درج شده است که نتیجه را اعلام می کنم.

جستجو در وبلاگ
درباره من
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :