تبلیغات
برگزیده های وب - اخبارویژه روزنامه های 12بهمن89
نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 12 بهمن 89 ساعت 10 و 44 دقیقه و 57 ثانیه

جمهوری اسلامی

***درحالی كه آزادیخواهان جهان از قیام مردم مصر حمایت می‌كنند، حسنین هیكل نویسنده كهنه كار مصری از مبارك خواست تا برای سركوب اعتراضات مردمی از باتوم‌های آهنی استفاده كند! به گزارش خبرگزاری ابنا "محمد حسنین هیكل" نویسنده و روزنامه نگار مشهور مصری كه از اعضای حزب حاكم مصر و از طرفداران مبارك است، در آخرین جلسه مشاوره رهبران حزب به مبارك برای مقابله با انقلاب مردم، به او پیشنهاد داده تا از باتوم‌های آهنی استفاده كند! به گزارش رسانه‌های منطقه، در این جلسه هیكل گفته است استفاده از نیروی زور و مشت آهنین برای سركوب مخالفان كار بسیار پسندیده‌ای است و باید پیش از آنكه انقلاب مصر به اندازه انقلاب تونس پیش برود، كار را یكسره كرد! به گزارش منابع امنیتی كه گفت وگوهای محرمانه جلسه سری حزب ملی حاكم را به بیرون درز داده اند، در انتهای این جلسه میان حاضران درگیری و بگومگو رخ داده و نشست بی هیچ نتیجه‌ای به پایان رسیده است! به گفته همین منابع امنیتی، هیكل گفته است تا می‌توانیم باید از نیروی پلیس و ارتش برای سركوب مخالفان استفاده كنیم؛ چرا كه به زودی مردم خشمگین بر كشور مسلط خواهند شد!


***شیعیان بحرینی كه بیش از سه دهه است زیر سلطه حاكمیت اقلیت غیرشیعی این كشور به سر می‌برند، این روزها با تأثیر پذیرفتن از حوادث تونس، مصر و دیگر كشورهای عربی، قصد دارند به عنوان اولین كشور عربی حوزه خلیج فارس برای دست یافتن به حقوق پایمال شده خود، دست به تظاهرات گسترده‌ای علیه حاكمیت این كشور بزنند. به گزارش شیعه‌آنلاین، این منبع آگاه بحرینی كه مدتی نیز از مسئولان دولتی در این كشور به شمار می‌رفت، در ادامه افزود: این شیعیان قصد دارند با نمونه‌برداری از تظاهرات مصر، 25 بهمن آینده را به نام "روز خشم شیعیان بحرین" قرار داده و تظاهرات گسترده‌ای را علیه رژیم حاكم در این كشور به راه اندازند. این منبع شیعه بحرینی به نقل از "محمد علی الستری" مشاور شیخ "حمد بن عیسی آل خلیفه" پادشاه بحرین، افزود: خبر "روز خشم شیعیان بحرین" كه به گوش پادشاه بحرین رسید، به شدت خشمگین و نگران شده و فوراً دستور تشكیل جلسه اضطراری با حضور مقامات ارشد سازمان اطلاعات و امنیت بحرین، برای بررسی موضوع را داد.

كیهان

به توصیه اعلی حضرت قرار بود دموكراسی راه بیندازیم! (خبر ویژه)

صدای آمریكا از قول وزیر اطلاعات و جهانگردی دولت بختیار گفت: با مرگ داریوش همایون، یك مهره اساسی در جبهه راست از بین رفته است.

در پی ضربه مغزی منجر به مرگ داریوش همایون (از سران سلطنت طلبان) در سوئیس، سیروس آموزگار به صدای آمریكا گفت: ما در جبهه راست، دیگر آدمی در حد او نداریم و من متأسفم این حرف را می زنم ولی الان با مرگ همایون، یك مهره اساسی در جبهه راست ما از بین رفته كه لااقل برای مدتی غیرقابل جانشین است.

وی همچنین روزنامه صهیونیستی آیندگان را كه با كمك مالی صهیونیست ها و توسط همایون راه اندازی شد، مورد ستایش قرار داد و گفت: همایون در این روزنامه صاحب مكتب بود(!) وزیر كابینه بختیار درباره فراز و نشیب های زندگی همایون گفت كه وی در جوانی شبانه به اردوگاه آمریكایی ها وارد شده و در اثر انفجار مین هر دو پنجه پای خود را از دست داده بود. آموزگار اما توضیح نداد كه همایون چگونه از شبكه مزدوران مطبوعاتی موسوم به «بدامن» و چماقداران كودتای 28 مرداد سردرآورد و داماد سرلشكر زاهدی عامل نظامی كودتا شد. آموزگار به دروغ ادعا كرده كه همایون پس از ماجرای 28 مرداد بیكار شده بود! وزیر اطلاعات و جهانگردی آخرین دولت در رژیم پهلوی درباره ارتقای همایون به قائم مقامی حزب شاه ساخته رستاخیز هم این گونه توجیه كرد: «علت اساسی تمایل او به قائم مقامی حزب رستاخیز این بود كه در مجلسی كه اعلی حضرت، تك حزبی را در ایران پیشنهاد كرده بود، داریوش همایون چندین اظهار نظر پخته ارائه داده بود و به توصیه اعلی حضرت، ایشان به عضویت «كمیته ایدئولوژی» حزب رستاخیز درآمد. داریوش همایون و كسانی نظیر خود من، باورمان شد كه با حزب رستاخیز شاید بشود، یك نوع «دموكراسی» را درایران، مد و مرسوم كرد]!![. و ظهور دو حزب كه علیه یكدیگر بزنند، شاید برای مملكت جوانی مثل ایران، زود باشد]![ البته من خیلی زود، و پس از دو ماه، از حزب بیرون آمدم. ولی داریوش همایون در مقام قائم مقام، به كارش ادامه داد و البته طبق معمول كه عادت داشت در كنارش باشم؛ از من خواست به عنوان معاون مالی و اداری حزب در كنارش باشم، ولی من قبول نكردم.»

سیروس آموزگار درباره علت دستگیر شدن داریوش همایون در ماه های آخر حكومت پهلوی و به دستور شاه اظهار داشت: آنچه می توانم بگویم همایون از لحاظ دستگیر شدنش هیچ كینه ای نداشت. خودش به من گفت از همان زمان برای شاه پیغام فرستاده بود كه من می فهمم دلیل این ماجراها را.

این سلطنت طلب فراری همچنین به صدای آمریكا گفت: همایون در جشن تولد هشتاد سالگی اش، میز بزرگی را اختصاص به دوستان «چپ» داده بود از خانبابا تهرانی تا بابك امیر خسروی و روابطش با اینها بسیار خوب بود.

خاطرنشان می شود همایون مانند بسیاری دیگر از سلطنت طلبان بعدی، در جوانی سوسیالیست بود و در آخر پیری مدعی طرفداری مشروطه و دموكراسی شده بود.

مسعود بهنود سردبیر همایون در روزنامه آیندگان نیز در مصاحبه با رادیو فرانسه به ستایش از وی پرداخته و برخلاف خیانت ها و فساد شدید همایون مدعی شد: او نگاه سالم به دنیا داشت، به مادیات اعتنا نداشت و به سرنوشت كشور علاقمند بود(!)

آتشفشان مصر سیا و موساد را یكجا غافلگیر كرد (خبر ویژه)

ارزیابی دو هفته پیش سازمان اطلاعات مركزی آمریكا (سیا) حاكی از ثبات كامل دولت مصر بود. این ارزیابی اطلاعاتی براساس گزارش ماموران سازمان از دستگاه های مختلف دولت مصر ارائه شده بود.

به گزارش هفته نامه فرانسوی كوریه انترناسیونال «حدود 2 هفته پیش، سازمان سیا از نمایندگان خود در سازمانهای دولتی مصر، درارتش این كشور و همچنین از نمایندگان خود در میان احزاب مخالف دولت مصر خواسته بود تا در مورد عمر احتمالی دولت كنونی مصر ارزیابی های خود را اعلام نمایند. نتایج ارزیابی ها نشان می داد كه دولت كنونی مصر از ثبات لازم برخوردار است. هیچ تهدیدی نه در كوتاه مدت و نه در درازمدت دولت كنونی را تهدید نمی كند. نتیجه بررسیهای سازمان سیا نشان می داد كه حتی اگر شدت تظاهرات و راهپیمائیها در مصر بالا بگیرد و با ورود ارتش به سمت خشونت كشیده شود، این اعتراضات در هیچ شرایطی، تهدیدی برای ثبات رژیم كنونی مصر محسوب نمی شوند».

پیامد این ارزیابی اطلاعاتی كاملاً غلط و معكوس از شرایط مصر باعث شد تا وزارت خارجه آمریكا در حركتی كم سابقه و اضطراری، تمام سفرا و روسای نمایندگی های خود در 180 كشور جهان را به واشنگتن فرا بخواند.

به گزارش آسوشیتدپرس نمایندگان بلندپایه آمریكا از 260 سفارت خانه، كنسول گری و دیگر نمایندگی های آمریكا در 180 كشور جهان برای جلسه ای اضطراری به وزارت امور خارجه این كشور در واشنگتن دعوت شده اند. احتمالا حوادث مصر و تونس یكی از دستور كارهای اصلی نشست مذكور خواهد بود.

موضوع دیگری كه وزارت خارجه آمریكا و سفارتخانه های این كشور در سراسر جهان با آن درگیرند، افشای شبكه كانال های دیپلماتیك و اسنادی است كه توسط وب سایت ویكی لیكس منتشر شده و روابط پشت پرده و بسیاری از اقدامات غیرقانونی و غیراخلاقی نمایندگی های آمریكا در كشورهای جهان را افشا كرده است. با این حال بهانه نشست واشنگتن بحث در زمینه اولویت های سیاست خارجه آمریكا در سال 2011 اعلام شده است.

تحركات اطلاعاتی و دیپلماتیك در آمریكا در حالی است كه گزارش ها از تلاطم شدید مشابه در تل آویو حكایت می كند. نتانیاهو به همین دلیل جلسه كابینه را به بررسی بحران مصر اختصاص داد و ضمن آن از وضعیت پیش آمده و احتمال به هم خوردن مناسبات دوستانه تل آویو و قاهره ابراز نگرانی كرد. همزمان، آمنون لیپكین شاهاك از مقامات پیشین ارتش رژیم صهیونیستی به یدیعوت آحارونوت گفت: نیروهای اطلاعاتی اسرائیل نتوانستند تحولات قاهره را پیش بینی كنند و تل آویو در این ماجرا غافلگیر شد.

یاكوف آمیدور رئیس سابق ركن اطلاعات ارتش اسرائیل هم در گفت وگو با جروزالم پست گفته است: راهی وجود نداشت كه سرویس امنیتی ما بتواند اتفاقات جدید را پیش بینی كند، حتی خود مبارك هم غافلگیر شده است.

او تاكید می كند: ما باید بفهمیم كه روی یك آتشفشان نشسته ایم. اسرائیل باید از خود بپرسد بدترین سناریوی ممكن در مصر چه خواهد بود. مصر در حكومت 30 ساله مبارك همواره یك شریك راهبردی و اولین كشوری بود كه اسرائیل را به رسمیت شناخت.

ایران به هزینه واشنگتن امتیازات مهمی را در خاورمیانه می گیرد (خبر ویژه)

خبرگزاری های آمریكایی و انگلیسی معتقدند به موازات افزایش نفوذ و قدرت ایران در منطقه، نشانه های كاهش نفوذ آمریكا گسترش می یابد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت: نفوذ خطرناك ایران در منطقه افزایش می یابد. نشانه های این نفوذ را می توان از اراضی سنگلاخی افغانستان گرفته تا مدیترانه به سهولت یافت؛ از دوستی با سران افغان تا میانجیگری قدرت در عراق و هم پیمانی های عمیق با سوریه و برادری با حزب الله و حماس. به عنوان مثال در پی حركت حساب شده حزب الله لبنان در اسقاط دولت طرفدار غرب و قرار گرفتن در جایگاه انتخاب جایگزین، نفوذ تهران باز هم افزایش پیدا كرد.

آسوشیتدپرس اضافه كرد: از نگاه ناظران، ایران به هزینه واشنگتن و هم پیمانانش در حال كسب امتیازات مهمی در سراسر خاورمیانه است. به گفته سلمان شیخ مدیر موسسه بروكینگز در دوحه قطر، به طور حتم نفوذ ایران در سراسر منطقه مشهودتر شده است.

این خبرگزاری آمریكایی می نویسد: حزب الله به عنوان متحد ایران، به خاطر جنگ با اسرائیل در سال 2006 به قهرمان جهان اسلام بدل شد. ایران در كوتاه مدت نقش خود را در منطقه به ویژه لبنان خوب بازی كرده است.

در همین زمینه خبرگزاری انگلیسی رویتر وجه دیگری از واقعیت معادله قدرت در خاورمیانه را بازگفت. رویتر تاكید كرده است: ناآرامی های خاورمیانه از تونس و مصر تا لبنان كه دولت آمریكا را غافلگیر كرد، نشانگر محدودیت قدرت و نفوذ اندك واشنگتن برای تاثیرگذاری بر حوادث خاورمیانه است. مجموعه حوادث در این كشورها نشان می دهد دولت آمریكا به رغم ارائه كمك ها و پیگیری سیاست های خاص خود در منطقه نتوانسته هیچ تاثیر واقعی بر تحولات منطقه و از جمله مصر داشته باشد. دیوید ماكوفسكی تحلیلگر موسسه تحقیقات خاورنزدیك واشنگتن معتقد است آمریكا در حال حاضر شرایط دشواری در خاورمیانه پیدا كرده است. نفوذ كاخ سفید بر مردم كوچه و بازار مصر و سایر كشورهای عربی همچنان كمرنگ و احساسات ضد آمریكایی هنوز پررنگ است.

نواده یزید از براندازی جمهوری اسلامی قطع امید كرد (خبر ویژه)

«تا مردم ایران به خاطر حسین]ع[ بر سر و سینه شان می زنند، نمی شود جمهوری اسلامی را سرنگون كرد.»

سایت صهیونیستی بالاترین كه یكی از تودهنی خورده های حماسه 9 دی 88 است، با درج مطلب فوق نوشت: «دوستان بیایید كمی منطقی فكر كنیم. رژیم اسلامی كه با آن سروكار داریم، حكومتی نیست كه با بیانیه و شعار و فریاد و این گونه تحركات سقوط كند. در كشوری كه مردمانش هنوز برای كشته شدن كسی كه دو هزار سال پیش ]؟![ بر سر دعوای خلافت با پسرعمویش]؟![ كشته شد، بر سر و سینه می زنند، آیا می شود انقلاب راه انداخت و حكومت را سرنگون كرد؟ قطعا خیر! مردمان ایران قطعا انسان های خرافه پرست و اسلامگرایی هستند و متاسفانه تعصب بیش از حدی به دین و مسایل مذهبی دارند. نه همه اما اكثر مردم ایران این گونه هستند. حضور خیابانی در این شرایط در ایران، اصلا به صلاح نیست»!

لحن این نوشته كاملا نشان می دهد كه نویسنده میراث خوار یزید است چرا كه یزید هم پس از آن كه جنایت عاشورا رقم خورد، با انكار علنی وحی شعری ارتدادآمیز خوانده و مدعی شد بنی هاشم با حكومت بازی كرده اند و هیچ وحی و خبری در كار نبوده است! البته امویان و یزیدیان و عباسیان هم در هنگام تنگنا با اهل بیت پسرعمو می شدند و همزمان به هر جنایتی كه می توانستند دست می یازیدند.

یادآور می شود «بالاترین» هفته گذشته هم نسبت به ارادت عمیق ملت ایران نسبت به امام حسین علیه السلام ابراز ناراحتی كرده و نوشته بود «بسیاری از عزیزان ما از دنیا می روند و معمولا بعد از یك سال برایمان قضیه قابل قبول می شود ولی 1400 سال است كه ایرانی ها برای حسین]علیه السلام[ عزاداری می كنند و تازه هر سال اربعین هم می گیرند و بر سر و صورت می كوبند؟ فكر نمی كنید 1400 سال عزاداری برای حسین بس باشد؟ مشكل این است كه در خارج كشور هم عاشورا و اربعین یادشان هست و مثلا اینجا در لس آنجلس كسی از ایرانی ها نمی تواند بگوید من می خواهم موسیقی شاد بزنم.

جستجو در وبلاگ
درباره من
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :