تبلیغات
برگزیده های وب - اخبارویژه روزنامه های11بهمن89
نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 11 بهمن 89 ساعت 09 و 38 دقیقه و 18 ثانیه

جمهوری اسلامی

***مرد شماره دو شبكه تروریستی القاعده، شاخه جزیره العرب كه شامل عربستان‌سعودی و یمن می‌شود، در جدیدترین پیام صوتی خود كه در سایت‌های وابسته به القاعده منتشر شد، شیعیان جهان را مورد حمله قرار داده است. به گزارش تابناك، "سعید الشهری" معروف به "ابو سفیان الازدی" كه حدود شش سال در زندان گوانتانامو بازداشت بود، در این پیام با "رافضی" نامیدن شیعیان، آنان را به ائتلاف با غربی‌های مسیحی علیه اهل سنت جهان عرب متهم كرده است. مرد شماره دو شبكه تروریستی القاعده در این پیام خود كه در دقایقی كوتاه بیان شد، گفت: ائتلاف جدید "نصرانی - رافضی" تشكیل شده تا علیه اهل سنت جهان عرب فعالیت كند. در این ائتلاف ایران و آمریكا ائتلافی جدید علیه اعراب كه سنی مذهب هستند، ایجاد كرده‌اند. وی افزود: برخورد میان "منوچهر متكی" وزیر سابق امور خارجه ایران) با "هیلاری كلینتون" وزیر امور خارجه آمریكا، در همین راستا انجام شد و همه حاضرین شاهد مراحل اولیه تشكیل ائتلاف "نصرانی - رافضی" بودند. "سعید الشهری" كه چند وقت پیش از عربستان سعودی فرار كرد و به نیروهای شبكه تروریستی القاعده در یمن پیوست، در ادامه افزود: این روزها شاهد به ثمرنشستن تشكیل این ائتلاف "نصرانی - رافضی" در كشورهای مختلف جهان عرب هستیم. وی در ادامه در ادعایی مضحك گفت: "تجمع هزاران تن از شیعیان در ایام عاشورا در میدان‌های اصلی شهر بیروت نیز از دیگر نتایج این ائتلاف بوده است از همین‌رو بر ما واجب است كه به كمك برادران اهل سنت خود در نقاط مختلف جهان بشتابیم." برخلاف ادعای سعید الشهری، آقای متكی به هیلاری كلینتون بی‌اعتنائی كرد. این قبیل ادعاهای دروغ و تحلیل‌های بچگانه نشان می‌دهند دست رهبران القاعده برای ضدیت با ایران خالی است و برای فریب‌دادن پیروان خود به مطالب بی‌اساس متوسل می‌شوند.

***روش‌های غلط در تبلیغ مهدویت، عوارض جدیدی ببار آورده است. به گزارش آتی‌نیوز، فردی به نام "م" كه تبعه یكی از كشورهای شرقی همسایه ایران است چندی است ادعای نیابت امام زمان(عج) می‌كند. این شخص، مركز فعالیت خود را در یكی از مناطق شهر كرج در استان البرز قرار داده است. وی در ارتباط‌گیری با مردم حساسیت‌های زیادی را برای تامین امنیت خود نشان می‌دهد و به همین خاطر بیش از 40 رابط دارد كه برقراری ارتباط و دیدن وی منوط به گذشتن از فیلتر این افراد است كه بسیاری در این باره سخت‌گیری می‌كنند. این رابط‌ها متقاضیان جدید را به شدت رصد كرده و تمام ارتباطات و محل كار و زندگی متقاضیان را زیرنظر می‌گیرند و از همین طریق و ارائه این اطلاعات به متقاضی، موجب ایجاد ترس در متقاضیان می‌شوند. بنابراین مراجعه‌كننده از ترس به پلیس هم نمی‌تواند مراجعه كند. ارتباط این فرد بیشتر با زنان است و برنامه‌های جذب و گسترش افراد نیز بیشتر از این طریق صورت می‌گیرد. این فرد برای دعانویسی روی بدن و به اصطلاح رفع مشكل مبالغ هنگفتی تا 10 میلیون تومان دریافت كرده است.

قدس

اخبار ویژه 

شهرام جزایری با بقیه زندانیان تفاوتی ندارد

ایرنا - غلامحسین اسماعیلی رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در پاسخ به شایعاتی در خصوص در اختیار گذاشتن امکانات ویژه برای شهرام جزایری در زندان گفت: به گذشته و شایعاتی که در خصوص شهرام جزایری بود کاری ندارم و می گویم از روزی که رئیس سازمان زندان ها هستم، هیچ فرقی میان شهرام جزایری و یک افغان که در ایران مرتکب جرمی شده باشد، نیست .اسماعیلی افزود: شهرام جزایری در زندان سوییت ندارد.

انقلاب بنزینی احمدی نژادی چیست؟

ایسنا- مجتبی شیرآلی، عضو انجمن تولیدکنندگان مخازن سی.ان.جی ایران دیروز در یک نشست با بیان اینکه «سی.ان.جی» یک صنعت استراتژیک است، گفت: براساس گزارش سازمان امنیت جهانی آمریکا، پاشنه آشیل ایران واردات بنزین بود که با استفاده از گاز سی.ان.جی در خودروها توانسته تحریم ها را خنثی کند.وی گفت که این حرکت ایران به عنوان انقلاب بنزینی احمدی نژادی در این گزارش نام برده شده است و در ادامه افزود: به موجب این گزارش، در صورتی تحریم ایران موفقیت می شود که از صدور دانش فنی صنعت سی.ان.جی به ایران جلوگیری شود.

دعانویسی بر روی اندام دختران برای باز شدن بخت!

الف - فردی شیاد در یکی از روستاهای استان فارس با اغفال خانواده ها با عنوان این مطلب که تنها راه بخت گشایی دختران دعا نویسی بر روی اندام آنها است به دعا نویسی بر روی اندام دختران روی آورده است .

استراتژی شما به اوین ختم می شود

خبرآنلاین - مجید نصیرپور عضو فراکسیون اقلیت مجلس گفت: حوادث تلخ پس از انتخابات محصول اشتباه استراتژیک برخی نامزدهای انتخابات بود. وی گفت: در ملاقاتی که پس از انتخابات با یکی از سران مطرح فتنه داشتم، به وی گفتم که راهی که شما می روید به زندان اوین ختم می شود.

کامران: اسم من را ندزدیده باشند

خبر آنلاین - حسن کامران نماینده مجلس که از استیضاح کنندگان وزیر راه است، از چاپ نشدن اسمش ذیل نامه استیضاح انتقاد کرد. وی دیروز در جلسه علنی گفت: نمی دانم چرا اسم مرا در این استیضاح چاپ نکرده اند. انشاءا... که از قلم افتاده باشد و کسی اسم مرا ندزدیده باشد! رئیس مجلس نیز با تایید اینکه نام کامران در فهرست استیضاح کنندگان بوده است، خواستار اصلاح این مساله از سوی اداره قوانین شد.

افزایش زنان خیابانی مهاجر در تهران

ری آنلاین - چندی است که حضور زنان خیابانی مهاجر در جنوب تهران به معضلی جدید تبدیل شده است. این زنان و دختران با آرایش و پوشش نامناسب در خیابانهای جنوب تهران رفت و آمد می کنند.

تلاش برای خارج نشدن توپولف از ناوگان هوایی

تابناک - برخی شرکت های هواپیمایی دارای توپولف تلاش دارند از خروج تدریجی هواپیماهای توپولف از ناوگان هوایی ایران جلوگیری کنند.

خشم رژیم صهیونیستی از تجارت 4 میلیارد یورویی آلمان با ایران

باشگاه خبرنگاران- روزنامه صهیونیستی جروزالم پست از خشم مقامات تل آویو از آلمان به دلیل بی توجهی به تحریم ها علیه ایران خبر داد. «امانوئیل ناشون» معاون هیأت نمایندگی اسراییل در سفارت رژیم صهیونیستی در برلین و «یورام بن زئیو» سفیر صهیونیست در برلین به شدت از تجارت چهار میلیارد یورویی با ایران در ده ماهه منتهی به اکتبر 2010 انتقاد کردند.

رهایی کودک ایرانی گروگان در افغانستان

پرس تی وی - یک پلیس مرزی افغان، کودک ایرانی گروگان گرفته شده را از چنگال ربایندگان نجات داد و یک نفر را نیز دستگیر کرد.عبدالهادی شریفی، یک مقام پلیس مرزی ولایت نیمروز در جنوب غربی افغانستان گفت: این کودک نه ساله که محمد نام دارد، سه ماه پیش از استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران ربوده و در خانه یکی از ساکنان روستایی در ولایت نیمروز دربند شده بود.

كیهان

سرمایه سوخته اسرائیل چه چیز را انكار می كند؟ (خبر ویژه)

میرحسین موسوی دریافت كمك مالی از محمود عباس رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین را تكذیب كرد.

شبكه الجزیره اخیراً در كنار انتشار اسناد خیانت محمود عباس به مردم فلسطین و خوش خدمتی های وی به رژیم صهیونیستی، از تلاش نامبرده برای تامین كمك 50 میلیون دلاری به موسوی و دیگر مخالفان جمهوری اسلامی جهت انجام فعالیت های رسانه ای و راه اندازی رادیو خبر داده بود.

الجزیره در این گزارش مستند فاش كرد: صائب عریقات از مقامات ارشد تشكیلات خودگردان در دیدار خود با جرج میچل فرستاده ویژه اوباما به خاورمیانه (اكتبر 2009-مهرماه 1388) به وی می گوید محمود عباس یك تاجر را متقاعد كرده تا كمك 50 میلیون دلاری در اختیار موسوی و دیگر مخالفان جمهوری اسلامی برای كارهای رسانه ای قرار دهد. عریقات این اقدام ابومازن را نشانه پشتیبانی مقامات فلسطینی از اهداف استراتژیك آمریكا در منطقه خاورمیانه عنوان كرده و آن را نمونه ای از مقابله با نقش ایران در حمایت از حزب الله و حماس دانسته است.

عریقات عین این گزارش را به جیمز جونز مشاور امنیت ملی آمریكا هم ارائه كرده و از متقاعد شدن تاجر مزبور برای پرداخت كمك 50 میلیون دلاری خبر می دهد.

موسوی در واكنش به خبر الجزیره به تكذیب دریافت مبلغ مذكور پرداخت و با بیان اینكه «امروز كوس رسوایی ابومازن بر سر هر كوی و برزن زده شده»، دریافت هرگونه و هر مقدار استفاده از كمك های بیگانگان را تكذیب كرد.

این تكذیب در حالی است كه اولاً «محمود عباس رسوا»، جزو حامیان فتنه سبز به شمار می رود و همان طور كه موسوی وی را مزدور رژیم صهیونیستی شمرده، كسانی چون نتانیاهو هم فتنه سبز را سرمایه بزرگ اسرائیل توصیف كرده اند. ثانیاً میلیاردها دلار بودجه ای كه رژیم هایی نظیر رژیم آمریكا صرف براندازی نرم و جنگ رسانه ای علیه جمهوری اسلامی كردند تماماً در فتنه سبز در خدمت حمایت از بازیگران نقش اصلی این فتنه نظیر موسوی بود. رسانه هایی چون صدای آمریكا، رادیو فردا و گویانیوز، در كنار انبوهی از رسانه های راه اندازی شده غربی برای براندازی در ایران (فیس بوك، تویتر، بالاترین، بی بی سی فارسی، رادیو زمانه، روز آن لاین و ده ها سایت و شبكه از این دست) به طور مطلق در خدمت ترویج و تحریك به آشوبگری مورد نظر امثال موسوی قرار داشتند و رقم 50 میلیون دلار در برابر سرجمع تمام این مخارج و مخارج مشابه تر و خشك كردن گروهك های فعال در فتنه سبز، اصلاً رقمی محسوب نمی شود. آیا آقای موسوی می تواند آنتن شدن بی بی سی و رادیو فردا وصدای آمریكا و بالاترین و... برای جریان نفاق جدید (شبه اصلاح طلبان برانداز) را انكار كند یا مصاحبه های مكرر رسانه هایی نظیر بی بی سی و صدای آمریكا و مشابهان آنها با مشاوران و حامیان درجه اول موسوی (كسانی چون زهرا رهنورد) را انكار كند و در روز روشن دروغی به این بزرگی بگوید كه «هرگونه و هر مقدار استفاده از كمكهای بیگانگان را تكذیب می كنم»؟! آیا این حكایت همان كسی نیست كه هر روز چند گرم مواد مخدر مصرف می كرد و با این همه شكر می كرد كه معتاد نشده است؟! حمایت علنی- و با ذكر نام مشخص موسوی- از سوی سران جبهه استكبار (كسانی چون اوباما، كلینتون، شیمون پرز و نتانیاهو) حمایت بیگانه محسوب نمی شود؟ تصویب قطعنامه تحریم به درخواست فتنه گران علیه ملت ایران چطور؟ اینكه كسانی چون اوباما بگویند مقاومت و شجاعت امثال موسوی برای ما ستایش برانگیز و الهام بخش است- كه در بحبوحه هیجان زدگی ائمه كفر ابراز شد- غیر از حمایت علنی بیگانگان است؟ اینكه وزیر خارجه آمریكا به شبكه تویتر دستور دهد به خاطر حساسیت شرایط در ایران و فعالیت فتنه سبز، تعمیرات خود را به زمان دیگری موكول كند، جز به معنای نشان شدگی فتنه گران است؟

ثالثا همان گونه كه فتنه گران حامی موسوی روز قدس شعار نه غزه نه لبنان سر می دادند و روی پسوند اسلامی در شعار جمهوری اسلامی خط می كشیدند، محمود عباس هم از جلادان صهیونیست می خواست مقاومت غزه را درهم بكوبد و در جریان جنایت 22 روزه علیه مردم مظلوم غزه همان جا ایستاده بود كه جریان فتنه گر حامی موسوی ایستاده بودند. آیا آقای موسوی در جریان آن وحشی گری 22روزه یك خط علیه جنایات اسرائیل سخن گفت؟! معلوم است كه یكی مثل ابومازن، كسانی با مختصات موسوی را كه حمایت اصولی جمهوری اسلامی- برآمده از خط امام خمینی(ره)- را ماجراجویی توصیف كردند، بپسندد.

و چهارم اینكه آقای موسوی 21آذرماه گذشته بر سر اسناد ویكی لیكس قسم یاد می كرد و می گفت «اسناد منتشره در ویكی لیكس، وضعیت شكننده ما را در منطقه نشان می دهد» یا «سندهای ویكی لیكس بسیار جالب توجه بود آنجا كه تقلب در انتخابات ایران را تایید می كند.» چطور شد بازی ویكی لیكس تا این حد آقای موسوی را سر ذوق و شوق و استناد می آورد اما اسناد شبكه الجزیره كه حتی سران تشكیلات خودگردان مجبور به تایید آن شده اند، مورد انكار قرار می گیرد؟ آیا این یك بام و دو هوا نیست؟

از چند حال خارج نیست 1-یا ابومازن آن 50 میلیون دلار را به باند حامی موسوی تحویل داده و او دانسته انكار می كند. 2-آن پول پرداخت شده و توسط برخی عناصر فرصت طلب فعال در فتنه بالا كشیده شده بی آن كه به موسوی برسد. 3- پولها نهایتا پرداخت نشده، هرچند كه هماهنگی ابومازن در این زمینه قطعی است.

اما هركدام از این احتمال ها را در نظر بگیریم، هیچ تردیدی در همسویی فتنه سبز- كه موسوی به خاطر لجاجت و تفرعنش، خود را قربانی آن كرد- با رژیم صهیونیستی و آمریكا و جریان خیانت به ملت های مسلمان منطقه وجود ندارد و او نمی تواند اسناد این خیانت را كه می توان تبدیل به دایره المعارف كرد، انكار كند مگر اینكه به سیاق «مردمان خداجو» توصیف كردن محاربان حرمت شكن روز عاشورا، آمریكا و اسرائیل و انگلیس را «بیگانه» و انواع گروهك های ضدانقلاب را «نامحرم» نداند، همچنان كه وی در ماجرای تحریم های مستكبران علیه ملت ایران نیز از مستكبران به عنوان «ملت های دوست»! یاد كرده و متقابلا جمهوری اسلامی را به خاطر موضع ضد استكباری و عدالت خواهانه «ماجراجو» خوانده بود!

تا در زندان اوین با شما می آیم اما داخل اوین نه! (خبر ویژه)

اعتراض امام جمعه و مردم مؤمن سراب، نماینده این شهر در مجلس را به عقب نشینی واداشت.

نصیرپور عضو فراكسیون اقلیت مجلس پیش از این حاضر نشده بود ملاقات 9 دی این فراكسیون با یكی از دست اندركاران فتنه (خاتمی) را محكوم كند و این در حالی است كه وی سوابق همكاری در تحركات رسانه ای افراطیون مدعی اصلاحات را در كارنامه خود دارد. نامبرده اگر چه تا همین اواخر حاضر نبود علیه فتنه گران موضع بگیرد، اما به دنبال اعتراض امام جمعه و مردم مؤمن سراب مجبور شد به طور لفظی با فتنه گران مخالفت كند.

یك هفته پس از آن كه حجت الاسلام رشتبری در خطبه های نماز جمعه، ملاقات اقلیت مجلس با خاتمی را محكوم كرد و خواستار توضیح شد، نصیرپور در نمازجمعه گذشته حاضر شد و به توجیه مواضع خود پرداخت. او بدون نام بردن از موسوی و خاتمی گفت: من در جلسات اصلاح طلبان قبل از انتخابات به یكی از سران گفتم تا در زندان اوین هم با شما می آیم اما اگر قرار باشد بین شما و حكومت یكی را انتخاب كنم، حكومت و ولایت را برمی گزینم و تا امروز هم در راستای سیاست های نظام جمهوری اسلامی قدم برداشته ام.

وی اضافه كرد: اشتباه استراتژیك برخی نامزدها به حوادث تلخی منجر شد كه نشاط و شیرینی حماسه مردم را تحت تأثیر قرار داد.

نصیرپور با اشاره به عكس منتشر شده از دیدار وی و چند تن از نمایندگان اقلیت با خاتمی اظهار داشت: این تصویر مربوط به اردیبهشت ماه قبل از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری است و گویای دیدار اخیر نیست.

گزارش ها حاكی است مردم نمازگزار مقارن اظهارات نصیرپور بارها شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه، مرگ بر موسوی، مرگ بر كروبی و مرگ بر خاتمی سر دادند و خواستار ابراز انزجار صریح نماینده سراب نسبت به سران فتنه شدند.یادآور می شود نامبرده پیش از این و در پی تماس خبرنگار كیهان از ارائه توضیح روشن درباره حضور یا عدم حضور در دیدار اقلیت مجلس با خاتمی طفره رفته بود.

وضعیت قرمز در اسرائیل توفان به دروازه تل آویو رسید (خبر ویژه)

وحشت از خیزش عمومی در مصر تا عمق رژیم صهیونیستی نفوذ كرده است. این هراس به حدی است كه صهیونیست ها علناً به دولت آمریكا به خاطر ناتوانی از مدیریت اوضاع پرخاش می كنند.

سایت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در این زمینه با نگرانی نوشت: آیا همان طور كه كار تر به علت ناآگاهی از اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران موجب شد این كشور از دست برود و كشورهای غربی یك هم پیمان صدیق را در خاورمیانه از دست بدهند، اوباما نیز باعث از دست رفتن مصر خواهد شد؟ در میان كشورهای عرب، هیچ حكومتی به اندازه پرزیدنت مبارك به آمریكا و كشورهای غربی نزدیك نبوده است. مصر اولین دولت عربی بود كه برای صلح با اسرائیل پیشگام شد و اكنون مهم ترین شریك صلح اسرائیل است. او قوی ترین عامل ثبات در كشورهای میانه رو عرب محسوب می شود. و رفتن وی ممكن است اوضاع دیگر كشورهای طرفدار غرب را هم در خاورمیانه عربی آشوب زده سازد.

مصر هرگز گذرگاه رفح در مرز غزه را باز نكرد كه اگر چنین می كرد اقدام اسرائیل به محاصره غزه عملاً بی اثر می شد. رفتن مبارك می تواند حتی بر اوضاع كرانه باختری رود اردن هم اثر بگذارد زیرا وی قاطع ترین حامی حكومت خودگردان فلسطینی در برابر حماس بود.

در همین حال روزنامه صهیونیستی در تحلیلی خاطر نشان كرد:«ممكن است اوباما در تاریخ آمریكا به عنوان رئیس جمهوری ثبت شود كه موجب از دست رفتن تركیه، لبنان و مصر شد و در دوران ریاست جمهوری او ساختار همه پیمان های سیاسی و منطقه ای ایالات متحده در خاورمیانه فرو ریخت».

ارگان وزارت خارجه اسرائیل با اشاره به این تحلیل نوشت: در حالی كه دولت آمریكا به دولت مصر و شخص پرزیدنت مبارك نفوذ بسیار دارد، در مقابل از هیچ كنترلی بر تظاهركنندگان مصری برخوردار نیست. در مصر هنوز شعار ضد آمریكایی شنیده نشده اما در تظاهرات خارج از مصر، شعارهای ضد آمریكایی سر دست حمل می شود. شماری از تحلیلگران سیاسی در اورشلیم هشدار می دهند كه اگر نظام مصر فرو پاشد، ایالات متحده نه تنها بزرگترین متحد سیاسی و نظامی خود در میان كشورهای عرب را از دست خواهد داد، بلكه ادامه موجودیت دیگر حكومت های طرفدار آمریكا در منطقه نیز به خطر خواهد افتاد و دولت واشنگتن ممكن است در آینده ای نه چندان دور خود را با یك زمین لرزه بزرگ سیاسی در خاورمیانه روبرو ببیند.

در بخش های دیگری از تحلیل روزنامه هاآرتص كه در گزارشی سایت وزارت خارجه اسرائیل مورد اشاره واقع نشده، نویسنده خاطرنشان می كند: اوباما ریاست جمهوری خود را با سفر به تركیه،مصر و عربستان آغاز كرد و در سخنرانی خود در قاهره و آنكارا تلاش كرد تا روابط جدیدی میان ایالات متحده و جهان اسلام شكل بدهد. اما اكنون متحدان او یكی یكی فرو می ریزند. این ضعیف شدن آمریكا به طور كلی دوستان این كشور را تحت تأثیر قرار خواهد داد. اوباما اكنون در یك مخمصه گیر افتاده است. یك تفكر این است كه او خود را همراه با تظاهركنندگان عرب نشان دهد اما یك ابرقدرت خود را در معرض جنبش های حقوق مدنی قرار نمی دهد(!) اگر اوباما اكنون متحدان خود را رها كند، چه كسی در آینده به آمریكا اعتماد خواهد كرد؟

هاآرتص افزود: اوباما در شرایط فعلی آرام خواهد نشست تا توفان انقلابها در خاورمیانه بخوابد و آنگاه كاخ سفید به دنبال روابط جدید در خاورمیانه می آید و این به شرطی است كه زمامداران جدید مصر از متحدان ایران و دارای تفكرات ضد آمریكایی نباشند، كه در آن صورت ممكن است اقدامات «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر تركیه را دنبال كند. این موضوع نیز می تواند مشكلات جدیدی را برای آمریكا در خاورمیانه بوجود بیاورد.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت هم از اضطراب استراتژیك در اسرائیل خبر داده و نوشته است: قیام مردم در مصر اضطراب استراتژیك اسرائیل را در خاورمیانه افزایش داده است؛ ما تنها مانده ایم بدون هیچ همپیمانی. این از حدود دو سال قبل در پی فروپاشی همپیمانی ما با تركیه شروع شد. پس از آن بنیامین نتانیاهو برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه با حسنی مبارك رئیس جمهور مصر ائتلاف تشكیل داد.

این روزنامه افزود: نتانیاهو چند بار با مبارك دیدار كرد. حال اسرائیل هم پیمان خود را از دست داده است. در آینده نزدیك مصر با مشكلات خود سرگرم خواهد بود و در روند صلح نمی تواند دخالتی داشته باشد. از این رو اسرائیل در شرق با رژیمی معلق در اردن روبرو خواهد شد كه اسرائیل را به سبب بن بست در مذاكرات صلح سرزنش می كند. در شمال هم سقوط سعد حریری در لبنان و روی كار آمدن نظام مطلوب حزب الله باعث شده اردوگاه صلح و سازش در خاورمیانه یك عنصر مهمی را از دست دهد. در تشكیلات خودگردان هم محمود عباس با شبكه الجزیره در حال جنگ است كه با انتشار اطلاعاتی او را به عنوان خائن به ملت معرفی كرد. اكنون قیام در مصر این اشتها را در میان مردم فلسطین ایجاد كرده یا خواهد كرد كه با ریختن به خیابان ها حكومت فاسد را برچینند. اگر همه اینها كافی نیست، خاورمیانه اكنون با دولت ضعیف آمریكا روبروست، دولتی كه این حس را می دهد كه از مشاركت فعال در روند صلح خاورمیانه منصرف شده است.

در همین حال مئیر جاودانفر از تحلیلگران صهیونیست به شبكه بی بی سی گفت: اسرائیل نگران بهبود روابط مصر با ایران است و حتی اگر محمد البرادعی هم به قدرت برسد، احتمال اینكه دولت جدید مصر روابط خود با ایران را بهتر كند یا سفارت ایران در قاهره بازگشایی شود، روبه افزایش است. محافل چپ و راست در اسرائیل، همگی از تحولات مصر نگرانند.

جستجو در وبلاگ
درباره من
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :