تبلیغات
برگزیده های وب - روایت دست اول از دایی جان ناپلئون های خارج نشین
نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 10 بهمن 89 ساعت 20 و 48 دقیقه و 08 ثانیه
بصیرت: طنزنویس فراری نشریات زنجیره ای كه با حلقه لندن همكاری می كند، بسیاری از عناصر ضدانقلاب مقیم خارج را كلاهبردار و دروغگو توصیف كرد.

ابراهیم نبوی بدون اشاره به شارلاتان بازی های متعدد خود درباره دیگر عناصر فراری نوشت: وقتی مهاجر می شوی، زمان برایت روی لحظه ای كه رفته ای صفر می شود، منجمد می شود. یك مشكل بزرگ مهاجر این است كه محكوم زمان صفر است اما توهم می كند كه با چیدن پاره ها ی خبر و واقعه می تواند خود را به روز برساند، معمولا مهاجر زمان بعد از خروج خود را به سختی می فهمد. گاهی سعی می كند نفهمد و زمان را چنان كه دوست دارد تعریف كند.

او اضافه می كند: بسیاری از مهاجران را دیده ام كه سال 1356 را چنان تعریف می كنند، انگار كه سال 2005 سوئیس است]![ یا دیده ام دوستان چپ را كه از انبوه میلیونی هواداران شان در سال 59 چنان تعریف می كنند انگار رژه ارتش سرخ در 1927 مسكو بوده، یا مردمانی كه از روزهای جنگ در تهران چنان تعریف می كنند انگار هر روز یك تانك به خانه شان شلیك می كرده، یا بچه هایی كه از دوران خاتمی چنان تعریف می كنند كه انگار ملت هر روز كف خیابان روزنامه می خواندند و شب ها پارتی می رفتند. واقعیت این است كه ما در گذشته دخالت می كنیم. یادمان می رود كه تا آخرین روز هم دست به سینه ارباب قدرت بودیم و حالا همان ها را كه مثل خودمان بودند، مزدور می خوانیم. دوست من چنان از رنج های دهه 60 سخن می گوید كه یادم می رود كه سال 1356 به فرنگ آمده است]![ واقعیت این است كه هر مهاجری برای اثبات خود نیاز به دستكاری در واقعیت دارد. گاه این كار را چنان می كند كه تبدیل می شود به یكی از هزاران دائی جان ناپلئونی كه تمام سخنان شان نواری دو ساعته است كه هر روز یك ساعتش را می گویند و هر روز تغییرش می دهند.

ابراهیم نبوی می نویسد: «در تعیین مبدا تاریخی، خودمان و حقانیت خودمان را پنهان می كنیم. با رفتن من در سال 57، ایران زباله دانی شد و همه چیز از بین رفت، هر كس در آنجا بود یا كشته شد یا كشتار كرد. یكباره كاشف فروتن گوادالوپ می شویم و چنان انقلاب را تفسیر می كنیم انگار فرانسوا میتران خلبان آیت الله خمینی بود و جیمی كارتر قاتل شاه. اگر مهاجر دهه شصت باشیم، رژیم سابق را بكلی خائن می دانیم و رژیم بعد از 67 را مزدور. تنها «قبیله من» می شوند همان اعدامی های 67 كه جز آزادی هیچ نمی خواستند، هیچ ربطی هم به حمله مجاهدین خلق نداشتند و تمام شان بیگناهانی بودند كه جابرانه و ستمگرانه كشته شدند. یك نفر هم پیدا نمی شود كه محض رضای خدا به ما نشان بدهد كه این زندانیان بخاطر دفاع از آزادی زندانی شدند. پیش از این پذیرفته ایم كه زندانبانان و قاتلان جنایتكار بودند. ولی آیا واقعاً مجاهدین خلق و چریكهای فدائی خلق و حزب توده در طول مبارزات چندین و چند ساله شان، یك روز از آزادی همه مردم ایران و از دموكراسی دفاع كرده اند؟ یك شاهد مثال بیاورید تا همه دست پشیمانی از بی خردی و جبن مان بگزیم كه چقدر احمق بودیم كه این جنایت را نفهمیدیم و چقدر احمق تر كه برای اعتراض به آن تا پای اعدام نرفتیم همه و همه و همه آنها كه قبل از سال 1367 از ایران خارج شدند یا در معرض اعدام بودند یا حداقل یك بار كشته شده بودند؟

وی در ادامه این مطلب هجوآمیز یادآور می شود: اگر سال 1378 از ایران خارج شده باشیم، قربانی بی كفایتی و ترس خاتمی هستیم. من نمی فهمم در روز هجده تیر كلا هزار نفر در دانشگاه تهران معترض بودند، این خیل ده هزار نفری رهبران جنبش دانشجویی در فرنگ چه می كنند؟ داغ دل جنبش سبزی ها را تازه نمی كنم كه هنوز از گرد راه نرسیده اند و وقت برای گفتن از آنان بسیار است. بگذار تكرار كنم كه من پشت دفاع از این قربانیان 57 و 67 و 78 و 88 الزاما خیرخواهی و عدالت جویی نمی بینم. دفاع می كنیم چون می خواهیم خودمان را اثبات كنیم. گاهی اوقات حتی تیزبازی درمی آوریم. می شویم مدافع قربانیان 67 در حالی كه اصلا روح مان تا پس از پناهنده شدن از این ماجرا خبر نداشت و رای مان را پس می خواهیم بگیریم، در حالی كه اصلاً رایی نداده بودیم.

یادآور می شود نوشته كنایه آمیز نبوی كه از سوی سایت مهاجرانی و كدیور (جرس) منتشر می شود، در واقع پاسخی است به جریان های ضدانقلاب و نفاق قدیمی تر كه با لحنی تحقیرآمیز و انباشته از سرزنش با كسانی چون نبوی و مهاجرانی و سایر شبه اصلاح طلبان برخورد می كنند و سوابق حضور آنها در جمهوری اسلامی را به رخشان می كشند و سمبل فرصت طلبی، كاسبكاری و بی ثباتی شخصیت معرفی می كنند.

موضوع: سیاسی داخلی،

جستجو در وبلاگ
درباره من
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :