تبلیغات
برگزیده های وب - اخبارویژه روزنامه های10بهمن89
نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 10 بهمن 89 ساعت 09 و 23 دقیقه و 00 ثانیه

كیهان


روایت دست اول از دایی جان ناپلئون های خارج نشین (خبر ویژه)


طنزنویس فراری نشریات زنجیره ای كه با حلقه لندن همكاری می كند، بسیاری از عناصر ضدانقلاب مقیم خارج را كلاهبردار و دروغگو توصیف كرد.ابراهیم نبوی بدون اشاره به شارلاتان بازی های متعدد خود درباره دیگر عناصر فراری نوشت: وقتی مهاجر می شوی، زمان برایت روی لحظه ای كه رفته ای صفر می شود، منجمد می شود. یك مشكل بزرگ مهاجر این است كه محكوم زمان صفر است اما توهم می كند كه با چیدن پاره ها ی خبر و واقعه می تواند خود را به روز برساند، معمولا مهاجر زمان بعد از خروج خود را به سختی می فهمد. گاهی سعی می كند نفهمد و زمان را چنان كه دوست دارد تعریف كند.


او اضافه می كند: بسیاری از مهاجران را دیده ام كه سال 1356 را چنان تعریف می كنند، انگار كه سال 2005 سوئیس است]![ یا دیده ام دوستان چپ را كه از انبوه میلیونی هواداران شان در سال 59 چنان تعریف می كنند انگار رژه ارتش سرخ در 1927 مسكو بوده، یا مردمانی كه از روزهای جنگ در تهران چنان تعریف می كنند انگار هر روز یك تانك به خانه شان شلیك می كرده، یا بچه هایی كه از دوران خاتمی چنان تعریف می كنند كه انگار ملت هر روز كف خیابان روزنامه می خواندند و شب ها پارتی می رفتند. واقعیت این است كه ما در گذشته دخالت می كنیم. یادمان می رود كه تا آخرین روز هم دست به سینه ارباب قدرت بودیم و حالا همان ها را كه مثل خودمان بودند، مزدور می خوانیم. دوست من چنان از رنج های دهه 60 سخن می گوید كه یادم می رود كه سال 1356 به فرنگ آمده است]![ واقعیت این است كه هر مهاجری برای اثبات خود نیاز به دستكاری در واقعیت دارد. گاه این كار را چنان می كند كه تبدیل می شود به یكی از هزاران دائی جان ناپلئونی كه تمام سخنان شان نواری دو ساعته است كه هر روز یك ساعتش را می گویند و هر روز تغییرش می دهند.


ابراهیم نبوی می نویسد: «در تعیین مبدا تاریخی، خودمان و حقانیت خودمان را پنهان می كنیم. با رفتن من در سال 57، ایران زباله دانی شد و همه چیز از بین رفت، هر كس در آنجا بود یا كشته شد یا كشتار كرد. یكباره كاشف فروتن گوادالوپ می شویم و چنان انقلاب را تفسیر می كنیم انگار فرانسوا میتران خلبان آیت الله خمینی بود و جیمی كارتر قاتل شاه. اگر مهاجر دهه شصت باشیم، رژیم سابق را بكلی خائن می دانیم و رژیم بعد از 67 را مزدور. تنها «قبیله من» می شوند همان اعدامی های 67 كه جز آزادی هیچ نمی خواستند، هیچ ربطی هم به حمله مجاهدین خلق نداشتند و تمام شان بیگناهانی بودند كه جابرانه و ستمگرانه كشته شدند. یك نفر هم پیدا نمی شود كه محض رضای خدا به ما نشان بدهد كه این زندانیان بخاطر دفاع از آزادی زندانی شدند. پیش از این پذیرفته ایم كه زندانبانان و قاتلان جنایتكار بودند. ولی آیا واقعاً مجاهدین خلق و چریكهای فدائی خلق و حزب توده در طول مبارزات چندین و چند ساله شان، یك روز از آزادی همه مردم ایران و از دموكراسی دفاع كرده اند؟ یك شاهد مثال بیاورید تا همه دست پشیمانی از بی خردی و جبن مان بگزیم كه چقدر احمق بودیم كه این جنایت را نفهمیدیم و چقدر احمق تر كه برای اعتراض به آن تا پای اعدام نرفتیم همه و همه و همه آنها كه قبل از سال 1367 از ایران خارج شدند یا در معرض اعدام بودند یا حداقل یك بار كشته شده بودند؟


وی در ادامه این مطلب هجوآمیز یادآور می شود: اگر سال 1378 از ایران خارج شده باشیم، قربانی بی كفایتی و ترس خاتمی هستیم. من نمی فهمم در روز هجده تیر كلا هزار نفر در دانشگاه تهران معترض بودند، این خیل ده هزار نفری رهبران جنبش دانشجویی در فرنگ چه می كنند؟ داغ دل جنبش سبزی ها را تازه نمی كنم كه هنوز از گرد راه نرسیده اند و وقت برای گفتن از آنان بسیار است. بگذار تكرار كنم كه من پشت دفاع از این قربانیان 57 و 67 و 78 و 88 الزاما خیرخواهی و عدالت جویی نمی بینم. دفاع می كنیم چون می خواهیم خودمان را اثبات كنیم. گاهی اوقات حتی تیزبازی درمی آوریم. می شویم مدافع قربانیان 67 در حالی كه اصلا روح مان تا پس از پناهنده شدن از این ماجرا خبر نداشت و رای مان را پس می خواهیم بگیریم، در حالی كه اصلاً رایی نداده بودیم.


یادآور می شود نوشته كنایه آمیز نبوی كه از سوی سایت مهاجرانی و كدیور (جرس) منتشر می شود، در واقع پاسخی است به جریان های ضدانقلاب و نفاق قدیمی تر كه با لحنی تحقیرآمیز و انباشته از سرزنش با كسانی چون نبوی و مهاجرانی و سایر شبه اصلاح طلبان برخورد می كنند و سوابق حضور آنها در جمهوری اسلامی را به رخشان می كشند و سمبل فرصت طلبی، كاسبكاری و بی ثباتی شخصیت معرفی می كنند.


تسلیت به سران فتنه (خبر ویژه)


مرگ داریوش همایون از سران سلطنت طلبان و حامی فتنه سبز، طیف های ضد انقلاب را عزادار كرد. همایون در 82 سالگی و در ژنو سوئیس درگذشت.


منابع خبری گزارش داده اند همایون از چندی پیش بر اثر زمین خوردن دچار ضربه مغزی شده و به كما رفته بود و دیگر به هوش نیامد. وی سال گذشته وقوع انقلاب اسلامی ایران را بزرگ ترین كابوس زندگی خود توصیف كرده بود و به همین دلیل نیز علی الدوام به ستایش های مبالغه آمیز نسبت به برخی دست اندركاران فتنه سبز (موسوی و خاتمی و كروبی) می پرداخت. او حتی از گروهك های مقیم خارج خواسته بود خود را با این سه نفر و اصلاح طلبان تنظیم كنند چرا كه اپوزیسیون توانسته از این طیف، افراد و شخصیت های جدیدی در تناقض با هویت انقلابی سابقشان بسازد.


صاحب نظران تاریخ به اعتبار كارنامه سیاسی همایون از وی به عنوان فردی بی ثبات و فرصت طلب یاد می كنند و سیر تطور گرایش های سیاسی وی از سوسیالیسم به سلطنت طلبی دو آتشه و سپس شعار دموكراسی خواهی و حقوق بشر را در طول 60 سال زندگی سیاسی او را شواهد متعدد این ادعا برمی شمارند. همایون در سال 1326 جزو مؤسسان حزب ضد اسلامی «پان ایرانیست» بود، سال 1329به «گروه نجات ملی» پیوست و سال 1330 از حزب سوسیالیست ملی كارگران ایران (سومكا) سر درآورد اما در جریان كودتای 28 مرداد، در زمره چماقداران و چاقوكشانی بود كه با شعار «خدا، شاه، میهن» و با هدایت سیا و M16 به خیابان ریختند و نهضت ملی شدن نفت را ساقط كردند.


داریوش همایون پس از كودتای 28 مرداد مورد اعتماد رژیم كودتا قرار گرفت. او عضو شبكه مطبوعاتی وابسته موسوم به «بدامن» بود و مورد اعتماد آمریكا قرارگرفت.


اعتماد سرلشكر زاهدی عامل كودتای 28 مرداد 32 به همایون باعث شد تا دختر خود «هما» را به عقد وی درآورد. رژیم كودتایی پهلوی همچنین از همایون برای راه اندازی سندیكای وابسته «نویسندگان و خبرنگاران» كمك گرفت تا مطبوعات را به طور كامل مدیریت كند.


همایون روزنامه صهیونیستی آیندگان را به اعتبار ارتباط با كلان سرمایه داران صهیونیست راه اندازی كرد. او همچنین مدت ها وزیر اطلاعات و جهانگردی در دولت های هویدا و آموزگار بود و پس از راه اندازی حزب شاه ساخته رستاخیز، به عنوان قائم مقام دبیركل حزب معرفی شد.


روایت تاریخی غالب بر آن است كه داریوش همایون نویسنده مقاله موهن روزنامه اطلاعات علیه مذهب و مراجع و حضرت امام خمینی(ره) در 17 دی 56 است، مقاله ای كه با امضای مستعار احمد رشیدی مطلق (یا به تعبیر شهید والامقام دستغیب «احمق رشیدی مطلق») چاپ شد. برخی روایتگران نیز بر آن هستند كه مقاله از سوی دربار و با وساطت همایون برای چاپ به روزنامه اطلاعات ارسال شد. این مقاله جرقه انفجار انقلاب اسلامی را در 19 دی 56 و سپس اربعین های زنجیره ای تا پیروزی انقلاب اسلامی زد و تا ابد داریوش همایون را دركنار لعنت ملت ایران، سزاوار ملامت سلطنت طلبان و حامیان خارجی آنها قرار داد.


داریوش همایون 16 آبان 57 در منزلش دستگیر و روانه زندان دژبان پادگان جمشیدآباد می شود. روز 22 بهمن 57 پس از فتح پادگان جمشیدآباد توسط مردم از زندان فرار كرده و 15 ماه به طور مخفیانه در ایران می گذراند. وی سال 1359از كشور گریخت.


لوموند: جراحات غرب از انقلاب ایران پس از 32 سال هنوز التیام نیافته است (خبر ویژه)


«جراحات حاصل از رویدادهای سال 1979میلادی در ایران كه به سرنگونی شاه و به قدرت رسیدن اسلامگرایان در این كشور انجامید، هنوز در غرب التیام نیافته است.»


روزنامه فرانسوی لوموند این تحلیل را ضمن بررسی جنبش های غافلگیركننده در طیفی از كشورهای اسلامی عنوان كرد و نوشت: غرب از رویدادهای جدید كشورهای عربی غافلگیر شده است. غربی ها در تحلیل این رویدادها با نگرانی چندگانه رو به رو هستند كه یكی از عمده ترین آنها احتمال ظهور جنبش های تحت نفوذ اسلامگرایان است. نباید فراموش كرد كه جراحات حاصل از رویدادهای سال 1979 میلادی كه به سرنگونی شاه ایران و به قدرت رسیدن اسلامیون در این كشور انجامید، در غرب هنوز التیام نیافته است.


در همین حال روزنامه القدس العربی در گزارش مشابهی بر نگرانی های مشترك آمریكا و اسرائیل پرداخته و خاطرنشان كرده است: واشنگتن حق دارد كه نگران باشد، چرا كه فروپاشی نظام هایی مانند نظام مصر به منزله فروپاشی همه سیاست های خارجی آمریكا در خاورمیانه و شكست این كشور در به اصطلاح مبارزه با تروریسم و دشوار شدن اوضاع نیروهای آن در عراق و افغانستان است. دولت های آمریكا همواره با تلاش بسیار، پول های هنگفتی را برای تحكیم اركان نظام مصر صرف كرده اند نه به این دلیل كه به آن علاقه دارند بلكه به جهت آنكه امنیت مرزهای اسرائیل را تامین كند و چرخش روند سازش را حتی در صورت نتیجه بخش نبودن آن، ادامه دهد. قطعاً اسرائیلی ها نیز نگران هستند و تحولات مصر را پیگیری می كنند، واضح است كه برای اسرائیلی ها در مصر نظامی بهتر از نظام فعلی كه امنیت اسرائیل را در قبال منافع ناچیز تامین كند، روی كار نخواهد آمد.


ارگان وزارت رژیم صهیونیستی نیز با ابراز هراس از زلزله سیاسی در كشورهای مرتجع منطقه نوشت: بعید نیست پس از مدتی گروه هایی نظیر اخوان المسلمین در مصر روی كار آیند و بخواهند مصر را به سوی یك جمهوری اسلامی پیش ببرند. این در حالی است كه دولت آمریكا مجبور شده دولت مبارك را برای دادن برخی آزادی ها تحت فشار بگذارد و این همان وضعیت فشار كارتر به رژیم محمدرضا پهلوی در آستانه قدرت رسیدن خمینی را یادآور می شود. اكنون مصر و اردن دو كشوری هستند كه با اسرائیل پیمان صلح دارند و ناآرامی های دو كشور می تواند بر این امر نیز تاثیر بگذارد.


جمهوری اسلامی


***تازگی فرقه‌ای با نام "مكتب هو یا علی" در یكی از استانهای شرقی كشور تشكیل شده است كه سركرده آن فردی به نام (ح) می‌باشد. به گزارش آتی نیوز، از جمله عقاید خرافی این فرقه می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود: 1 - اختراع غسلی به نام غسل اسلام به این معنی كه هركس در این فرقه وارد شود و غسل مخصوص آنها را بكند مسلمان است غیر ایشان مسلم نیستند. 2 - باب عقل را تعطیل و دل را منشا فهم معرفی می‌كنند. 3 - مریدان را به علما و بزرگان بدبین و از رفتن به مساجد و یا حتی خواندن نماز پشت سر غیر ماذونین از طرف این فرقه برحذر می‌دارند. یكی از شگردهایی كه فرقه‌های صوفی به آن متوسل می‌شوند القا این نكته به مریدان است كه جز این راهی كه آمده‌اند راه دیگری نیست، هر آنكس كه در غیر این راه قدم بگذارد گمراه است.


***رئیس فدراسیون جودو و كوراش با ارسال نامه‌ای به روزنامه جمهوری اسلامی، درباره خبر ستون جهت اطلاع 7 بهمن جاری توضیح داد: وحید سرلك با جودوكار صهیونیستی مسابقه نداده و این واقعیت با مراجعه به جدول رسمی مسابقات روشن می‌شود. همچنین این ادعا كه این جودوكار با اجازه فدراسیون برای كسب آمادگی بیشتر جهت شركت در بازی‌های آسیائی گوانگجو در كشور آلمان حضور پیدا كرده است، واقعیت ندارد زیرا فدراسیون نمی‌تواند چنین اجازه‌ای داده باشد درحالی كه شورای برون مرزی سازمان تربیت بدنی و كمیته ملی المپیك از آن بی اطلاع باشند. حضور وحید سرلك در آلمان ربطی به فدراسیون ندارد و نامبرده براساس تصمیم شغلی در این كشور حضور پیدا كرده است.

جستجو در وبلاگ
درباره من
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :