تبلیغات
برگزیده های وب - اخبارویژه روزنامه های9بهمن89
نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 9 بهمن 89 ساعت 10 و 27 دقیقه و 19 ثانیه

جمهوری اسلامی

***مقامات رژیم صهیونیستی كه با نسل كشی فلسطینی‌ها مرتكب بزرگترین جنایت علیه بشریت شده اند، به فرافكنی روی آورده و ایران را به تحریك نسل كشی یهودیان متهم می‌كنند! بنیامین نتانیاهو، كه یك روز قبل از باصطلاح مراسم بین‌المللی "یادبود هولوكاست" در مجلس رژیم صهیونیستی سخن می‌گفت، ایران را به تحریك "نسل كشی" تازه‌ای بر ضد یهودیان متهم كرد! خبرگزاری فرانسه نوشت: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: همانطور كه رهبران جهان از نسل كشی با خبر شدند و كاری نكردند امروز نیز آن‌ها می‌دانند، می‌شنوند، می‌بینند، اما آیا اقدامی خواهند كرد، سخنی خواهند گفت، حمله یا محكوم خواهند كرد؟ نتانیاهو اظهار داشت: انتظار دارم جهان این درس را بیاموزد و با حرف و عمل در برابر ضدیت با یهود اقدامی انجام دهد. مراسم باصطلاح "بزرگداشت هولوكاست" در 7 بهمن، روز آزادسازی اردوگاه آشوریتس توسط نیروهای شوروی سابق در سال 1324، برگزار می‌شود.

*** غربی‌ها و صهیونیست‌ها بعد از ناكامی در مذاكرات اسلامبول، به جنگ روانی جدیدی علیه ایران روی آورده‌اند. شبكه تلویزیونی فاكس نیوز مدعی شد: خلبانان رژیم صهیونیستی خود را برای حملات احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران آماده می‌كنند. به گزارش آتی نیوز، این شبكه افزوده است: مدتی است كه گروهی از خلبانان این رژیم برای حملات احتمالی به ایران و مقابله با پدافند هوایی این كشور آموزش می‌بینند. برای این منظور دستگاههای اطلاعاتی اسرائیلی هم اطلاعات مهمی را از سامانه‌های پدافندی ایران در اختیار ارتش قرار داده است. این گروه تقریباً هر روز با شبیه سازی وضعیت‌های احتمالی در ایران و تاكتیك‌های خلبانان ایرانی و سوری، تمرین می‌كنند. فاكس نیوز از شبكه‌های رسانه‌ای آمریكایی - صهیونیستی است كه همواره مواضع ضد ایرانی داشته است.

كیهان

نه غزه، نه ایران جانم فدای اسرائیل! (خبر ویژه)

رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین در دیدار فرستاده آمریكا به وی اطمینان داده بود كه برای حمایت از اهداف استراتژیك واشنگتن در منطقه خاورمیانه، مقدمات پرداخت 50 میلیون دلار به میرحسین موسوی و سایر مخالفان جمهوری اسلامی را فراهم كرده است.

این خبر را روزنامه گاردین به نقل از اسناد جدید الانتشار شبكه الجزیره اعلام كرد. براساس این گزارش مستند، صائب عریقات از مقامات تشكیلات خودگردان در دیدار خود با جرج میچل كه اكتبر 2009 (مهر ماه 1388) انجام گرفته، به وی می گوید محمود عباس تلاش كرده یك تاجر را متقاعد كند تا كمك 50 میلیون دلاری در اختیار موسوی و دیگر مخالفان جمهوری اسلامی برای كارهای رسانه ای قرار دهد.

صائب عریقات در خاورمیانه، این اقدام محمود عباس را نشانه ای از پشتیبانی مقامات فلسطینی «از اهداف استراتژیك آمریكا در منطقه» عنوان كرده و آن را مثالی از مقابله با نقش ایران در حمایت از حزب الله و حماس دانسته است.

عریقات در اكتبر 2009 (مهر 88) به میچل گفته: «احمدی نژاد در غزه و لبنان است و دول عربی كاری نمی كنند. می دانید كه ابومازن (محمود عباس) از یك فعال اقتصادی خواسته مبلغی را برای تأسیس یك رادیو به موسوی پرداخت كند.»

براساس این گزارش عریقات در دیدار با مشاور امنیت ملی ایالات متحده، ژنرال جیمز جونز، میزان مبلغ در نظر گرفته شده را این گونه اعلام كرده است: «10 روز پیش باید یك فعال اقتصادی فلسطینی را متقاعد می كردیم كه 50 میلیون دلار به موسوی بدهد تا یك ایستگاه رادیویی داشته باشد.»

گاردین از منابعی در اپوزیسیون ایران نقل كرده كه ایرانی ها برای بهره برداری از ارتباطات دیرین با ساف دست به تلاش هایی زده اند اما با شكست مواجه شدند.

صائب عریقات در دیدار با میچل همچنین گفت: «عاموس گلعاد و لیبرمن فكر می كردند كه می توانند همراهی عباس را در جنگ غزه داشته باشند ولی عباس تاكید كرد بر روی تانك اسرائیلی به غزه نمی رود.» بعدها پس از مذاكرات میان اسرائیل و تشكیلات خودگردان مشخص شد هدف اسرائیل از همراهی عباس در این جنگ برای الحاق شكست سیاسی به حماس بوده است و احمد قریع در دیدار با تزیبی لیونی در بیست و دوم ژانویه سال 2008 گفت: «در صورتی كه به توافق برسیم، حماس را شكست می دهیم و این می تواند پاسخی به حماس باشد كه مدعی است بازگشت اراضی فلسطین تنها از طریق مقاومت ممكن است.»

خاطرنشان می شود عناصر تحریك شده از سوی فتنه گران، 27 شهریور ماه سال گذشته مقارن با روز قدس، علیه آرمان فلسطین و به نفع آمریكا و رژیم صهیونیستی شعار دادند و همچنین روی عنوان «جمهوری اسلامی» خط كشیدند. این در حالی بود كه رژیم اسرائیل هم فتنه گران را بزرگ ترین سرمایه خود توصیف كرده و از سوی دیگر، كسانی چون محمود عباس همزبان و هماهنگ با فتنه گران، از ایران می خواستند در امور فلسطین ]سازش تشكیلات خودگردان با اشغالگران و خیانت به حقوق ملت فلسطین[ دخالت نكنند!

 

 

 

 

  

 

 

 

 

سازمان سیا خطاب به اصلاح طلبان: عبور از اسلامگرایی را علنی كنید (خبر ویژه)

ارگان رسمی سرویس جاسوسی آمریكا از اصلاح طلبان خواست علناً از اسلامگرایی عبور كنند.

رادیو فردا در تحلیلی به قلم یكی از اعضای فراری و لائیك حلقه كیان (مجید محمدی) نوشت: اصلاح طلبان از حیث گفتمانی تنها راهی كه در پیش رو دارند پذیرش جدایی نهادهای دینی از نهادهای دولتی]سكولاریسم[ است كه این امر نافی ولایت فقیه و جمهوری موجود اسلامی است. اعلام چنین دیدگاهی برای اصلاح طلبان مذهبی به معنای برگشت ناپذیری آنان به جمهوری اسلامی و سوابق گذشته آنهاست و همین، مشكل جدی برای آنها محسوب می شود.

رادیو فردا با اشاره به سرنوشت گروهك های نفاق متظاهر به مذهب (نظیر نهضت آزادی) نوشت: آنها پس از خروج از حاكمیت در سال های 1358 تا 1360، هرگز نتوانستند به جایگاه قبلی خود بازگردند و تجربه نشان می دهد كه كسانی كه از حاكمیت خارج شدند، هرگز به آن باز نمی گردند.

این رسانه آمریكایی اضافه كرد: اصلاح طلبان مذهبی كه در داخل خواهد ماند اگر بخواهند در صحنه سیاسی بمانند باید بدانند راهبرد و برنامه موجود آنها درباره بازگشت به عصر طلایی امام و اجرای قانون اساسی، فراری دهنده مخالفان است و باید تغییر كند. آنها همچنین باید از مرزبندی با سایر مخالفان جمهوری اسلامی دست بشویند. اصلاح طلبان اگر توان بسیج سیاسی ندارند و نمی خواهند هزینه اعلام براندازی به عنوان راهبرد را بپردازند حداقل در مورد راهبرد خود در برابر رژیم سكوت كنند و تنها به تحلیل و نقد اكتفا نمایند.رادیو فردا تأكید می كند: راه پیش روی اصلاح طلبان، گذار از اسلامگرایی یا حاشیه نشینی است.

غیرت خانواده شهدا، كروبی را فراری داد (خبر ویژه)

غیرت مردم و خانواده های شهدا، مهدی كروبی را كه قصد خودنمایی و تحرك تبلیغاتی در بهشت زهرا(س) داشت، فراری داد.

به گزارش منابع خبری، مردم و خانواده های شهدا كه برای تعویض پرچم مزار شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در قطعه های شهدای بهشت زهرا حضور داشتند، بلافاصله پس از مشاهده كروبی از ورود او به آرامگاه شهدای حزب جمهوری اسلامی (72 تن) جلوگیری كردند. مردم با شعارهای «مرگ بر منافق»، «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، كروبی بی سواد عامل دست موساد» نسبت به حضور كروبی در كنار مرقد شهدا ابراز انزجار كردند. پس از افزایش جمعیت مردم معترض و حركت آنان به سمت كروبی وی بلافاصله از سوی محافظان به خودروی پاجروی خود منتقل شد با این حال خانواده های شهدا با احاطه او و سر دادن شعارهای پی درپی خشم خود را از همسویی مهدی كروبی با دشمنان و حضور او در این مكان نشان دادند.

گرچه برنامه اصلی كروبی حضور بر سر قبر یكی از كشته شدگان فتنه سال گذشته بود اما جمعیت رو به افزایش معترضان وی را مجبور به ترك فوری بهشت زهرا(س) كرد.

ورشكستگی فتنه گران و توقع زیادی منافقین از خاتمی (خبر ویژه)

یكی از عناصر نزدیك به گروهك منافقین با انتقاد از موضع اخیر خاتمی مبنی بر ابراز تمایل به حضور در انتخابات، از وی خواست شعار رفراندوم سر دهد.

محمد ملكی با تكرار سناریوی طراحی شده از سوی عناصری نظیر مایكل لدین، از خاتمی خواسته تا به جای شركت در انتخابات خواستار رفراندوم شود. این در حالی است كه فتنه گرانی چون خاتمی پس از دریافت تودهنی از ملت و شكست در اردوكشی و آشوب خیابانی، مجبور شده اند دنده عقب بگیرند و تظاهر به تبعیت از قانون اساسی و همراه با جمهوری اسلامی كنند.

ملكی در نامه خود به خاتمی كه از سوی گویانیوز، جرس و بالاترین منتشر شده همچنین می نویسد: جناب خاتمی بیایید كمی صادقانه با هم صحبت كنیم. راستی شما فكر می كنید اگر وضع مانند ده دوازده سال پیش شود و شما رئیس جمهور شوید و مجلسی مانند مجلس ششم هم در اختیار شما باشد با چنین قانون اساسی جنابعالی در پایان كار نخواهید فرمود من یك تداركاتچی بیشتر نبودم؟ جناب استاد! چرا از گذشته درس نمی آموزیم؟ جناب آقای خاتمی من مشفقانه به شما می گویم دیگر این چنین حرفها و موضع گیریها دردی را دوا نمی كند، اگر می خواهید به جبران كم كاریها و فرصت سوزیهای گذشته كاری انجام دهید، بیایید همه با هم و دست در دست هم و با یك صدا فریاد كنیم كه ما فقط در یك همه پرسی آزاد شركت می كنیم.

وی همچنین درباره شرط گذاری خاتمی برای شركت در انتخابات نوشت: شما از طرف چه كسانی شرایط را تعیین می كنید، جنبش سبز، اصلاح طلبان، روحانیت، مردم؟! دیدید كه آقای جنتی چطور آب پاكی را روی دست شما ریخت و گفت اصلا نیازی به حضور شما نیست كه برای نظام شرط تعیین می كنید.

در همین حال سایت گویانیوز در مقاله دیگری و درباره اظهارات چندی پیش خاتمی در دیدار برخی اعضای اقلیت مجلس تاكید كرد: می توان از خاتمی به عنوان یكی از معدود افراد سیاسی نام برد كه وقتی بر كرسی سخن گفتن می نشیند با گفته های دو پهلوی خودش طرفدارانش را دچار سردرگمی كرده و همیشه راهی برای انتخاب مسیرهای مختلف و توجیه عملكرد خود باقی می گذارد. او حتی نخواسته تا بصورت واضح و روشن بر روی یكی از گزینه ها مثلا حذف نظارت استصوابی و یا در مورد خصوصیات رد و قبول صلاحیت كاندیداها اشاره داشته باشد. حالا بر فرض محال بپذیریم كه خواسته های خاتمی را بپذیرند و راه برای شركت اصلاح طلبان در انتخابات باز شود چند سؤال اساسی و كلیدی پیش خواهد آمد؛ مهم ترین سؤال این است كه این اقلیت موجود در مجلس چه كردند كه الان می توان با تكیه بر آن دوباره به پای صندوق رای رفت و به آنها رای داد؟ و اصلاح طلبان موجود در مجلس چه تاثیری بر عملكرد مجلس داشته كه می توان با دلگرمی بر آنها، افراد مشابه را انتخاب كرد؟

گویانیوز اضافه كرد: حاكمیت كلی هزینه كرده اعم از پاسخگویی به مجامع بین المللی تا اغتشاشات كه بتواند جریانی را كه ستون پنجم دشمن و عاملان پروژه براندازی نرم می داند، از میدان بدر كند و به هیچ عنوان نمی پذیرد تا دوباره آنان به عرصه سیاست برگردند. همچنین باید گفت خود خاتمی در سال 78 در دانشگاه تهران در پاسخ به شعار دانشجویان كه «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» گفت ما زندانی سیاسی نداریم، حالا خنده دار و مضحك نیست كه همین آقا خواستار آزادی زندانیان سیاسی می شود؟ و اكنون آیا هیچ یك از مسئولین كشوری پذیرفته اند كه ما زندانی سیاسی داریم؟ و هیچ یك از زندانیان به حكم سیاسی بودن در زندان هستند؟ بلكه همه جا گفته اند جمعی اغتشاشگر و محارب هستند. از طرف دیگر دادستان تهران به خاتمی می گوید كه باید برای محاكمه آماده شود و كیهان می نویسد كه خاتمی دوست كسانی چون جرج سوروس و راسموسن دبیركل ناتو و موتلف منافقین و بهایی ها و سلطنت طلبان و تروریست ها می باشد. دوپهلو حرف زدن خاتمی در این شرایط در حكم گره زدن به باد است و باعث تشدید بی اعتمادی به وی می شود.

از اسلام، قانون اساسی، مردم و ولایت فقیه عبور كنید بقیه اش حل است! (خبر ویژه)

تحلیلگر سایت سیا (گویا) نیوز، مشكل سران فتنه را در این دانست كه تكلیفشان را با برخی از مفاهیم درون نظام مانند ولایت فقیه، قانون اساسی و حضور مردمی روشن نكرده اند و تاكید كرد تا وقتی چنین باشد این جریان توان عبور از برزخ فعلی را نخواهد داشت.

محمد برزنجه در تحلیل اختصاصی برای سیانیوز اولین مشكل جریان فتنه در ایران را «ترك آنها بوسیله مردم» دانسته و نوشته است: «در یك جنگ سیاسی هنگامی كه مردم به خیابان آمدند، یا باید حكومت عقب نشینی كند یا مردم و نیروهای مخالف. البته اگر امكان عقب نشینی هر دو طرف نباشد، آنگاه شاید از طریق مذاكره طرفین به یك توافق برسند، اما زمانی كه مردم به خانه ها رفتند، امكان فشار به حكومت و وادار كردن به پذیرش خواسته ها وجود ندارد».

وی در ادامه با گرفتن نوك پیكان حمله خود به سمت جریان مدعی اصلاحات نوشته است كه آن بخش از به اصطلاح جنبش سبز كه مرید اصلاح طلبان نیست و حرف شنوی كامل از آنها ندارد، نمی تواند به حرفهای آنها اعتماد كند «آنهم در شرایطی كه حداقل 8 سال تجربه ناموفق كار با ولی فقیه و قانون اساسی را در كارنامه خود دارند!!»

این بخش از اظهارات این نویسنده ضد انقلاب بیانگر همان پارادوكس معروف جریان فتنه است كه برای تداوم آشوب ها توده های انبوه مردم را كه از آنها بریده بودند رها كردند و به دامن ضد انقلاب پناه بردند و اكنون ضد انقلاب هم به دلیل «كم بودن سرعت ضدانقلابی گری» در حال تنها گذاشتن آنهاست!

نویسنده سیانیوز در ادامه تحلیل خود از سران فتنه خواسته مشكل خود را با «نوستالژی ولایت فقیه» حل كنند. وی نوشته است: «مشكل دیگر اصلاح طلبان در رابطه با ولایت فقیه شاید نوستالژیك باشد. آنها سالها خود را خط امام و پیرو ولایت فقیه می دانستند و دوران آقای (امام) خمینی را طلایی می دانند. در حالی كه همان بلایی كه امروز بر سر اصلاح طلبان می آید، با شدت بیشتری همان سالها بر سر مخالفین می آمد. برای آنها ممكن است آن سالها طلایی باشد، اما برای مخالفینی كه حتی در انقلاب شركت كرده و سالها مبارزه كرده بودند، دوران حذف، زندان، شكنجه و اعدام بود. شاید امروز بعضی از طرفداران جنبش سبز خرده بگیرند كه الان وقت این حرف ها نیست، اما اینها واقعیاتی است». وی پس از این جملات به سران فتنه توصیه می كند «با گذشته خود خداحافظی كنند» تا ضد انقلاب به آنها ایمان بیاورد.

این البته در حالی است كه سران فتنه در ایران نه فقط از انقلاب و ولایت فقیه بلكه از اسلام و سیدالشهدا هم عبور كرده اند طوری كه اهانت كنندگان به عزای امام حسین(ع) در روز عاشورا را مردان خداجو خواندند و بعد از آن هم مكرراً در دفاع از تروریست هایی كه كمترین جرم آنها كشتن زنان و كودكان بی گناه است سینه چاك دادند.

نویسنده سیانیوز در بخش پایانی تحلیل خود از موسوی، كروبی و خاتمی خواسته از قانون اساسی هم عبور كنند. وی نوشته است: «یكی دیگر از مشكلات جنبش سبز تكلیف قانون اساسی است. نكته قابل توجه این است كه اصلاح طلبان سالها با این قانون اساسی كار كرده اند و به مدت 8 سال مشغول اجرای بی تنازل آن بودند و به اشكالات آن كاملاً واقف هستند. آنها حتی اگر برای یك بار دیگر هم با رأی 99 درصد آرای مردم انتخاب شوند، باز با همان مشكلات حقوقی روبرو خواهند شد. موسوی و كروبی و خانم رهنورد چندین بار به طور مشخص اظهار داشته اند كه اگر لازم باشد باید قانون اساسی عوض شود، اما معلوم نیست كه آیا این یك استراتژی برای جنبش سبز است یا فقط اشاره به این است كه قانون اساسی نیاز به تغییراتی دارد. سؤالی كه همان لحظه به ذهن خواننده می رسد».

این نوشته در حالی مطالبات ضد انقلاب خارج نشین از جریان فتنه را فهرست كرده كه آنها تقریباً تمامی این درخواست ها را به طور كامل اجرا كرده اند اما ظاهراً فرامین و بخش نامه های صادره از آن سوی آب تمامی ندارد!

قدس

اخبار ویژه 

سرکرده منافقین در جمع سناتورهای آمریکایی

باشگاه خبرنگاران- پایگاه خبری «پی آر نیوز وایر» خبر داد: گروهی از دولتمردان اسبق آمریکایی و اعضای پارلمان اروپا در یک نشست به دولت اوباما تأکید کردند، وی از گروهک منافقین بیشتر حمایت کند. از نکات برجسته این جلسه که در بروکسل بلژیک برگزار شد، حضور مریم رجوی، سرکرده منافقین در میان دولتمردان اسبق و کنونی آمریکایی مانند جیمز جونز، مشاور اسبق اوباما، بیل ریچاردسون، فرماندار پیشین ایالت نیومکزیکو و سفیر آمریکا در سازمان ملل و جان بولتون بود. ریچاردسون نیز خواهان حذف نام گروهک منافقین از فهرست تروریستی آمریکا شد.

ردپای دختر دانشجو در ترور شهید علی محمدی

جهان- شنیده می شود، یک دختر دانشجو در جریان ترور استاد علی محمدی دست داشته است. این دختر که از مدتها پیش ارتباط ویژه ای با سرتیمهای اطلاعاتی موساد داشته، عامل ورود مجید جمالی فشی (عامل ترور) به این جریان بوده است. این دختر با طرح دوستی و برقراری ارتباط نامشروع با جمالی فشی زمینه همکاری میان نامبرده و موساد را فراهم کرده بود.

تلاش یک نماینده برای وزیر شدن برادرش

آفتاب - شنیده ها حاکی است که استیضاح وزیر راه در ماههای گذشته از سوی یکی از نمایندگان مجلس پیگیری می شود. گویا این نماینده قصد دارد تا با استیضاح حمید بهبهانی برادر خود را به صندلی وزارت نزدیک کند. یک منبع آگاه در مجلس نیز با تأیید این خبر از این تلاش جهت رسیدن برادر آقای نماینده به سرپرستی وزارت راه و کسب رأی اعتماد مجلس برای تکیه زدن بر صندلی این وزارتخانه پس از استیضاح وزیر خبر می دهد.

پیشنهاد جالب شبکه 3 به منوچهر متکی

عصر ایران - برنامه طنز «کلاغ نیوز» که از شبکه 3 سیما پخش می شود و به موضوعات سیاسی ایران و جهان می پردازد، در طرح خبر تکذیب کاندیداتوری منوچهر متکی برای مجلس گفت: به آقای متکی پیشنهاد می کنیم کاندیدای ریاست جمهوری شود و اگر رأی آورد، احمدی نژاد را وزیر خارجه اش کند و سپس بفرستد به سنگال!

مهاجرانی، فیلم ضد آمریکایی ام را توقیف کرد

جهان - امیرحسین شریفی، تهیه کننده سینمای ایران با انتقاد از فضای فرهنگی در سینمای دوران موسوم به اصلاحات گفت: وقتی عطاءا... مهاجرانی وزیر ارشاد بود، فیلم مرا به دلیل ضدآمریکایی بودن، سه سال توقیف کرد.

هولوکاست؛ همچنان «تخم طلا»ی صهیونیستها

خبر آنلاین- نخست وزیر صهیونیستی از رهبران جهان خواست از هولوکاست درس گرفته و بر ضد دشمن اصلی این رژیم اقدام کنند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، بنیامین نتانیاهو که یک روز قبل از مراسم بین المللی «یادبود هولوکاست» در پارلمان رژیم صهیونیستی سخن می گفت، ایران را به تحریک «نسل کشی» تازه ای بر ضد یهودیان متهم کرد!

اخراج برخی از کارگران متروی تهران

تابناک - تعدادی از کارگران شرکت متروی تهران از اخراج خود توسط شرکت پیمانکار طرف قرارداد با این شرکت خبر دادند.

حسابهای پرس تی وی مسدود شد

تابناک- یک بانک انگلیسی حسابهای شبکه پرس تی وی ایران در لندن به ارزش 100 هزار دلار را مسدود کرد.

دستگیری قاتل شهروند ایرانی مقیم کانادا

فارس- در پی تلاشهای گسترده وزارت خارجه و سفارت ایران در کانادا سرانجام متهم به قتل مرحومه الهام دشتی رحمت آبادی شهروند ایرانی مقیم کانادا دستگیر شد.

جستجو در وبلاگ
درباره من
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :