تبلیغات
برگزیده های وب - رساله ی ولایت فقیه شهدا
نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 8 بهمن 89 ساعت 17 و 00 دقیقه و 00 ثانیه
مقدمه حضرت امام خمینی (ره) بر وصیت نامه شهداء:

آنچه مقابل شما است جملاتی از وصیت نامه های عده ای از شهدای انقلاب اسلامی است براستی انسان را به یاد شهدا، صدر اسلام می اندازد.


من شرمم می آید كه خود را در مقابل این عزیزان، سرشار از ایمان و عشق و فداكاری بحساب آورم. آنان با عشق به خدای بزرگ به معشوق خویش پیوستند و ما هنوز در خم یك كوچه هم نیستیم. خداوندا این عزیزان از خود گذشته را در جوار رحمت خود بپذیر و ما را از قید و بندهای خودبینی و خودخواهی نجات مرحمت فرما.
(انك ذوالفضل العظیم)


میثاق شهدا، قدردانی از ولایت فقیه (شهید محمدباقر اسلامی مفدی آبادی)

مبادا میثاقی را كه با شهیدان بسته‌اید فراموش كنید. برایم گریه و زاری نكنید، بلكه چیزی كه موجب خرسندی ما می‌گردد پیروی از مكتب اسلام و تلاوت قرآن و قدردانی شما از رهبریت و ولایت‌ فقیه است. شما با عزمی راسخ و ایمانی كامل با منافقین و ناكثین و مارقین زمان خود بجنگید، و تشكل و انسجام را فراموش نكنید، و با تیزبینی خود جریان‌های انحرافی را بشناسید و افشا كنید. مادرم، برای تمام جوان‌های حزب‌الهی دعا كن. برای تمام پاسدارها دعا كن. مادرم، به تو قول داده بودم كه به كربلایت بفرستم؛ حالا خود ایران كربلا شده است.

اطاعت تامه (شهید محمد حق فروش)

و تو ای دوست، تو ای هم كیش، و تو ای پدر و مادر، خواهر و برادر، بدان و یقین داشته باش كه تنها راه سعادت و رستگاری چنگ زدن به ریسمان الله است، و تنها راه نجات حركت كردن در خط ولایت الله است، آن ولایتی كه خمینی كبیر پرچم‌دار آن است. بنابراین، شما را به اطاعت تامه از امام امت، خمینی بت‌شكن سفارش می‌كنم.

 
خدمت به ساحت مقدس ولایت (شهید نجفعلی كلامی)
شعله‌ی عشق به اهل بیت پیغمبر عزیز و عشق به ولایت و به امام زمان مهدی (عج) را همواره در وجودت فروزان دار و ملاك و معیار حیات و ممات خویش را جز این مپسند. حفظ جان از واجبات است، پس در حفظ سلامت و طراوت خویش به خاطر رضای خدا و برای توانایی بیشتر در خدمت به ساحت مقدس ولایت كوشا باش.

واسطه ی شفاعت در دستان ولی فقیه (شهید مهدی مشتاقیان)
امت عزیز و دلاور! امام را تنها مگذارید، گوش به فرمانش دهید و با جان و دل، در راه هدف مقدسش، ایثار كنید. باشد تا روز محشر به واسطه‏ى او مورد شفاعت ائمه اطهار(ع) قرار گیریم.

لعنت ابدی خدا (شهید محمد شركا)
ملت ایران! مردم شهید پرور! نكند كه خداى نكرده پشت به این انقلاب كرده و امام امت را تنها بگذارید، همچنان كه كوفیان با امام حسین(ع) كردند و خود را به لعنت ابدى خدا، گرفتار ساختند.

 رمز عبور (شهید نصرالله دومهری)
فرزندانم میثم و زهرای كوچكم، بابا را ببخشید كه بیش از این نتوانست برای شما بابایی كند. اگر به مدرسه رفتید ـ كه حتماً می‌روید ـ به جای «بابا آب داد» و به جای «بابا نان داد» بنویسید بابا خون داد، زیرا «بابا نان داد» دیگر شعارتان نیست. میثم، پسر نازنین بابا، وقتی بزرگ شدی راه بابا را پیدا كن كه بابا این راه را از شهدای صدر اسلام تا حال، یعنی آخرین حمله به دشمن متجاوز عراقی پیدا كرد. پسرم، دشمنی با دشمنان خدا را سرلوحة زندگی خود قرار ده، زیرا تا دشمنان خدا هستند زندگی برایت معنی پیدا نمی‌كند. فرزندانم، فراموش نكنید پدرتان تا زنده بود، دست از ولایت‌فقیه برنداشت و از پیروی ولایت‌ فقیه مایه و حیات داشت و با همین رمز هم به سوی خدا شتافت.

اطاعت از رهبری شرط دینداری (شهید محمد حسین سلحشور)

امام را تنها نگذارید و به فرامین او، مو به مو عمل كنید كه شرط دین دارى، همین اطاعت از رهبرى مى‏باشد.

تابلو راهنما (شهید مهرداد اكبرنژاد)

امام، مانند تابلو راهنمایى است كه بر سر دو راهى‏ها نصب شده و توجه شما را به جاده‏ اى كه مقصد و نهایتش خداوند است، راهنمایى مى‏كند و اگر به این تابلو توجه نشود، سرنوشت، چیزى جز افتادن در ته دره ‏ى گمراهى نخواهد بود.

نائب مهدی (عج) (شهید حمیدرضا سلامت)

از شما خواهش مى‏كنم كه قدر این نائب مهدى (عج) را بدانید، كه اطاعت او واجب است و اگر دیدید كسى علیه روحانیت متعهد به اسلام و همگام با امام صحبت مى‏كند. بزنید توى دهنش، چون به قدر كافى فرصت براى شناخت مسائل براى همه كس بوده است و حقایق، براى هركس كه مستقل و بدون پیش‏داورى قضاوت كرده باشد، آشكار گردیده است.

اگر دنیا و آخرت را می خواهید ... (شهید رجبعلی نجفی)

برادران و خواهران! اگر آخرت را مى‏خواهید و دنیا را، پشتیبان نور و ولایت فقیه باشید و پیرو راه او و گوش به فرمان او و تابع دستور او باشید و دل به دنیاى فانى ندهید، بلكه دل را به خدا بدهید، كه صاحب دل، اوست و به خودش برمى‏گردد.

ندای «هل من ناصر ینصرنی» ولایت فقیه (شهید محمد كنعانی)

مولاجان، عهد می‌كنم تا آنجا كه در جسمم توان رزم و ستیز دارم و پاهایم توان گام نهادن سوی دشمن را دارد، و تا آنجا كه نفسم به آخرین شماره‌های خود رسیده باشد و قطرات پایانی خونم بر زمین بریزد، به ندای «هل من ناصر ینصرنی» ولایت فقیه و نایب تو لبیك بگویم تا اینكه خداوند نعمت عظمای شهادت را نصیبم كند، كه بالاترین مرحله تكامل انسان است و سعادت هر دو جهان در دست یافتن به این نعمت بزرگ می‌باشد.

فقط ولایت فقیه می تواند (شهید مجید تاجیك)

این را بدانید كه فقط ولایت فقیه می‌توان ایران و جهان را از گودال بزرگ منجلاب فساد و تباهی بیرون بكشد و به سوی جامعه اسلامی هدایت كند.

 ضروریترین مطلب (شهید حمیدرضا ابوالاحراری)
ضروریترین مطلب كه در حال حاضر محتاج به توصیه می‌باشد، تبعیت و اطاعت از ولایت امر، فقیه عادل و عارف امام خمینی است كه قلب مردة ما را به مسیر احیاء هدایت كرد و اغلال را از گردن امتی بگسلید و فرو انداخت،‌ خصوصاً در شرایط خاصی كه همه در ریشه‌های گندیده نقاب از چهره برگرفته‌اند و بعد از مدتها شیطنت و عوام فریبی در مقابل ولایت مطلقه‌اش به خیال خود صف كشیده‌اند، غافل از آنكه تندباد توفندة ایمان و اخلاص امت رزمندة ما شجرة خبیثه آنها را بزودی زود و به یاری حق سرنگون خواهد ساخت.

 بدون داشتن ولایت بیهوده است (شهید محمود رفیعی میاندشتی)
ای امت بیدار، و ای منتظران و زمینه‌سازان حكومت جهانی حضرت مهدی(عج)‌، بدانید كه تنها در سایة ولایت است كه انسان به ارزشهای الهی و انسانی خواهد رسید و گرنه هر عملی بدون داشتن ولایت بیهوده است. همانگونه كه رسول اكرم(ص) فرمودند: «‌مَن ماتَ وَ لَم یَعرِف إمامَ زَمانٍهٍ ماتَ مِیتَهَ الجاهِلیَّه» یعنی هركس بمیرد و امام زمانش رانشناسد مرده است به مردن زمان جاهلیّت. و اینك، امام امت خمینی بت‌شكن كه نایب امام‌زمان(عج) می‌باشد پرچم‌دار این ولایت هستند.

عذاب عظیم خداوندی (شهید غلامرضا صادق زاده)
امت اسلامی ما به هیچ‌وجه دست از اسلام و قرآن و امامان و ولایت‌فقیه برنمی‌دارند، كه همانا عذاب عظیم خداوندی برآنان واجب خواهد شد. روحانیّت پیرو ولایت فقیه را ارج بدارید كه، در صورت تضعیف این پیروان و مروّجان اسلام ضربه‌ای به اسلام خواهد خورد كه جبران آن بسیار سخت خواهد بود. از بذل مال و جان در راه دوست حقیقی انسان كه همانا الله امت كوتاهی ننماید كه غفلت موجب پشیمانی ابدی خواهد شد. رابطة همیشگی خود را با قرآن و خدا قطع نكنید. به شرق و غرب لاقید بمانید كه در صورت وابستگی به هریك تباهی به جامعه روی خواهد آورد.

 رهبری همچون نگین انگشتر (شهید حسین تقی پور)
باید شما حافظ ولایت و امام باشید و رهبر را همچون نگین انگشتری در دست، میان خود بگیرید.

 به آنان كه به ولایت اعتقاد ندارند بگویید (شهید رضی گلریز)
در امام بیشتر دقیق شوید و سعی كنید عظمت او را بیابید و خود را با ایمان و اخلاص خود را همچنان حفظ كنید.اگر فیض شهادت نصیبم گشت آنان كه پیرو خط سرخ خمین نیستند و بر ولایت او اعتقاد ندارند بر من نگریند و بر جنازه من حاضر نشوند. امید كه خون شهدا آنان را نیز متحول سازد و به رحمت الهی نزدیكشان كند.
سلام و درود مرا به رهبر عزیزم برسانید و بگویید تا آخرین قطره ی خونم سنگر اسلام را ترك نخواهم كرد.

ایدئولوژی شكست ناپذیر (شهید محمد علی فنایی)
حمد و ستایش خداوند متعال را، خداوندی كه به انسانها نیرو می‌دهد تا انسانهای آزاده برخیزند و در دستی سلاح و در دست دیگر قرآن بگیرند و علیه ظلم و ستم پیش روند. زیرا مبارزه برای حق و علیه باطل همیشه كار انسانهایی بوده است كه، در طول تاریخ، اعتقاد به خداوند داشته‌اند. مبارزه‌ای كه انسان در آن قدم می‌نهد اگر براساس توحید و ولایت فقیه باشد، هرگز با شكست مواجه نمی‌شود. هر حركتی اگر بجز اسلام و ولایت فقیه ایدئولوژی دیگری داشته باشد، مطمئناً‌ در روند خود با شكست مواجه خواهد شد و به بن‌بست خواهد رسید.

تداوم رهبری ولایت رسول الله (ص) (شهید اصغر كاشانی حصاری)
این را بدانید كه رهبری امام تداوم رهبری رسول الله (ص) است. اطاعت از او اطاعت از پیغمبر خدا و اطاعت از پیغمبر خدا اطاعت از خداست. نافرمانی او نافرمانی خداست، هر كه ولایت امام را به هر صورت انكار یا تخطئه كند كافر است.

تجلی با شكوه امامت مهدی (عج) (شهید علیرضا غفاری)
تاریك اندیشان و كج فهمان مارق و همچنین كسانی كه برای رهایی از گرداب حسد در مرداب نفاق فرو می روند بدانند كه، ولایت فقیه تجلی باشكوه امامت مهدی (عج) است، كه در غیر این صورت احكام تضییع، و سنت تعطیل، و اسلام غریب، و امت تهدید می گردد ... خدا فرمان داده است كه ایمانمان را در «اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منكم» به اثبات برسانیم.
ضمیمه: در ادامه ی مطلب پوستری مرتبط با پُست امروز نیز طراحی شده كه می توانید آن را مشاهده كنید.

منبع: کتاب سفیران نور
درسهایی از حماسه آفرینان عرصه عشق و ایثار
تحقیق و تنظیم: مرکز پژوهشهای فرهنگی بنیاد انقلاب اسلامی به کوشش : محمدعلی الهی
ناشر: نشر شاهد

موضوع: فرهنگی،

جستجو در وبلاگ
درباره من
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :