تبلیغات
برگزیده های وب - اخبارویژه روزنامه های7بهمن89
نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 7 بهمن 89 ساعت 12 و 31 دقیقه و 40 ثانیه

كیهان

انقلاب تونس نتیجه كف زدن غرب برای دیكتاتورهای عرب است (خبر ویژه)

انقلاب تونس فریاد مستضعفان علیه استبداد بود، مانند فریادی كه در سال 1979 (1357 شمسی) در ایران شنیده شد.


این تحلیل دكتر سعید الشهابی از رخدادهای اخیر كشور تونس است. وی در روزنامه القدس العربی در این باره نوشت، انقلاب تونس به سبب شتاب و فراگیری و موفقیت در براندازی رئیس جمهور این كشور بسیاری را شگفت زده كرد.

وی با مقایسه حكومت های حبیب بورقیبه و زین العابدین بن علی افزود؛ صاحبنظران و تحلیلگران و سیاستمداران غربی دیدگاه های خود را صرفا به حوادث روزمره محدود می كنند و به نقش غرب در تداوم نظام های دیكتاتوری و سركوب ملت های عربی و اسلامی اشاره نمی كنند.

غربی ها یا با مواضع سیاسی خود یا تجربه های امنیتی یا نادیده گرفتن فریادها و نشنیدن صداهای استغاثه و كمك افرادی كه در زندان ها شكنجه می شوند از این حكام ستمكار حمایت می كنند.

نویسنده می افزاید وقتی بن علی نظام بورقیبه را سرنگون كرد غربی ها برای او كف زدند و او را مانعی در برابر رسیدن اسلامگرایان به حكومت دانستند و از افراط گرایی وی در لائیسیته و سكولاریسم حمایت كردند و به ادامه مداخله ها در زندگی شخصی مردم و سلطه و سیطره بر مساجد و ممنوعیت احزاب دینی اعتراض نكردند.

الشهابی غربی ها را به نفاق و دورویی متهم كرد و افزود بن علی حماقت های بسیاری مرتكب شد و ریختن خون تظاهر كنندگان روند سقوط نظام او را سرعت بخشید.

وی می افزاید آنچه در تونس می گذرد صرفا مختص به یك كشور عربی مبتلا به استبداد نیست بلكه مساله مربوط به ملت های عربی است كه وقتی ملت تونس دیوار سكوت و زنجیرهای استبداد را در هم شكستند و علیه نظامی كه با آتش و آهن حكومت می كرد سر به شورش برداشته اند آنها نیز نفسی كشیدند.

این انتفاضه ملت تونس در اغلب پایتخت های عربی بازتاب داشته است و در اكثر سمینارها و وبلاگ ها از این بیداری عمومی كه جهان مانند آن را جز در سال 1979 در ایران سراغ ندارد تمجید می كنند. وی در پایان ابراز امیدواری كرد در تونس نظامی متمدن و میانه رو بر سر كار آید چرا كه جهان عرب اكنون به این كشور چشم دوخته است تا الگویی جدید در قدرت معرفی كند كه از سویی استقلال كشور را تضمین نماید و با تكیه بر بازوان فرزندان میهن به آبادانی و اعتلای كشور در سایه آزادی و عدالت و مشورت بپردازد.

گفتنی است مقامات غربی و رژیم صهیونیستی انكار نمی كنند كه انقلاب تونس، برگرفته از الگوی انقلاب اسلامی در ایران است و شعارهای مردم نظیر «الله اكبر» ، «مرگ بر آمریكا»، «مرگ بر اسرائیل» و «اسلام دین من است» را نشانه های غیرقابل تردیدی از این الگو گیری می دانند.

نیوزویك: ترس از تكرار ماجرای ایران به جان سكولارهای تونس افتاده است (خبر ویژه)

سرنگونی رئیس جمهور تونس ممكن است به حاكمیت اسلامگرایان و شكل گیری ایرانی دیگر بینجامد.

مجله آمریكایی نیوزویك با درج این احتمال نوشت: تونسی ها برای تغییرات شادی می كنند اما جریان های سكولار و لیبرال در این كشور از این كه فعالیت مساجد آزاد شده نگران شده اند. ترس آنها از این است كه اسلامگرایان در صحنه سیاسی قدرت بگیرند.

نیوزویك می افزاید: با توجه به شدت عملی كه «بن علی» در هدفگیری اسلامگرایان به كار برد، هیچ كس به وضوح نمی داند آنها تا چه حد می توانند در صحنه سیاسی قدرت بگیرند. النهضه ، بزرگترین حزب اسلامی تونس، كه به زبان عربی به معنای بازخیزی است، در انتخابات 1989 توانست قریب 02درصد آرا را كسب كند. اما اینكه اكنون می تواند از حمایت بیشتری برخوردار شود یا نه، خود موضوع یك سوال است. مجله آمریكایی همچنین با نگرانی یادآور شده است: فعلاً حامیان النهضه حضور خود را در خیابان های تونس شروع كرده اند. اخیراً شماری از جوانانی كه می گفتند حامیان النهضه هستند در مقابل ساختمان حزب دموكراتیك مترقی- بزرگترین گروه اپوزیسیون قانونی- جمع شده بودند و فریاد می زدند «استعفا، استعفا». آنها آمده بودند تا به تصمیم این حزب برای مشاركت در دولت موقتی اعتراض كنند كه روز قبل اعلام شده بود، و بسیاری از اعضای رژیم سابق نیز جزو آن بودند. حضور اسلامگرایان در میان معترضین، نگرانی جریان های سكولار را برانگیخته است. نگرانی آنها در این است كه اصولگرایان مذهبی سازمان یافته ترند و می توانند از طریق مساجد حمایت سیاسی كسب كنند.

صدای آمریكا ضمن انتشار تحلیل نیوزویك، عكسی از نمازجمعه تهران را نیز در میان تحلیل مذكور منتشر كرد.

معاون نتانیاهو: اسرائیل نمی خواهد حكومت اسلامی ایران را در مرزش ببیند (خبر ویژه)

معاون نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ابراز نگرانی از نخست وزیری كاندیدای حزب الله لبنان گفت: اسرائیل به هیچ وجه نمی خواهد حكومت اسلامی ایران را در مرزش ببیند.

سایت رسمی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی درگزارشی با ابراز نگرانی از تظاهرات مردمی علیه رژیم دیكتاتور مبارك در مصر و نخست وزیری كاندیدای حزب الله لبنان نوشت: در لبنان اوضاع فوق العاده بحرانی است و در چنین وضعی، اسرائیل خود را با یك معضل بزرگ و تشنج زا روبرو خواهد دید. مصر هم شاهد گسترده ترین تظاهرات اعتراضی علیه دولت پرزیدنت حسنی مبارك بوده است.

سایت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی سپس با اشاره به ابراز نگرانی هیلاری كلینتون از تحولات اخیر لبنان به بیان وحشت معاون اول نخست وزیر اسرائیل هم پرداخت و نوشت: سیلوان شالوم در یك مصاحبه رادیویی گفت كه اورشلیم به هیچ وجه خواستار وضعی نیست كه جمهوری اسلامی ایران از طریق حزب الله لبنان، همسایه شمالی خودش گردد.

وی با بیان اینكه اسرائیل رویدادهای لبنان را از نزدیك دنبال می كند مدعی شد جامعه جهانی نباید بگذارد كه حزب الله لبنان پیروز شود!

اینجوری مذاكره كنید! (خبر ویژه)

رادیو تحت حمایت سرویس اطلاعاتی هلند به كشورهای غربی رهنمود داد كه اگر نمی توانند در مذاكرات هسته ای از عهده ایران بربیایند سراغ موضوع حقوق بشر بروند.

مهرداد درویش پور در گفت وگو با رادیو زمانه با اشاره به این كه غربی ها بیشتر به دنبال منافع خودشان هستند تا دفاع از حقوق بشر، گفته است: «معمولا سیاست كشورها این بوده است كه مسئله حقوق بشر اگر نگوییم كاملا قربانی شود، دست كم به حاشیه رانده شده و به نوعی در نظر گرفته نشود تا مبادا به روند مذاكرات هسته ای لطمه وارد كند».

وی در ادامه با اشاره به این كه اكنون این سیاست تغییر كرده درباره علت آن می گوید غربی ها دریافته اند امتیازگیری در بحث هسته ای دشوار شده است.

درویش پور سپس در قالب رهنمودی به غربی ها می گوید: «این واقعیت است كه كشورهای غربی در درجه اول به مصالح اقتصادی، دیپلماتیك و ژئوپلیتیك خودشان می اندیشند. بنابراین تا آن گاه كه احساس كنند كم توجهی شان به مسئله حقوق بشر با واكنش قدرتمند طرفداران حقوق بشر روبرو نمی شود، برای این كه این امر باعث نشود كه مناسبات اقتصادی، دیپلماتیك و ژئوپلیتیك شان خدشه دار شود، به این بی اعتنایی خود ادامه می دهند. مقاومت جمهوری اسلامی ایران بر سر مسئله هسته ای به این منجر شده است كه اتفاقا مسئله حقوق بشر بیشتر مورد توجه قرار گیرد».

این همكار سیانیوز در این گفت وگو از كاترین اشتون بابت تلاش طرح موضوع حقوق بشر در مذاكرات با ایران تجلیل كرده است. این در حالی است كه درمذاكرات اسلامبول نه فقط بحث حقوق بشر مطرح نشده بلكه طرف های غربی از هرگونه امتیازگیری از ایران ناامید شده اند تا آنجا كه یك سناتور آمریكایی بعد از پایان بی نتیجه مذاكرات با كنایه ای تلخ به خانم كاترین اشتون تسلیت گفت.

مصری ها در تب و تاب انقلاب (خبر ویژه)

روزنامه لوفیگارو نوشت جوانان مصری از طریق اینترنت مردم را به شورش علیه حكومت دعوت می كنند.

این روزنامه افزود هشتاد هزار كاربر اینترنتی وعده داده بودند در تظاهرات روز سه شنبه شركت كنند. آیا انقلاب مجازی می تواند حقیقی شود؟ مصری ها روز سه شنبه به فراخوان اینترنتی برای تظاهرات علیه رژیم حسنی مبارك پاسخ مثبت دادند.

یكی از هشتاد هزار كاربری كه وعده داده بودند در تظاهرات شركت كنند می گوید ما از روز 25 ژانویه فعالیت خود را برای زنده ماندن یا مردن آغاز می كنیم.

هر چند نیمی از این كاربران به خیابانها ریختند اما این تظاهرات در تاریخ چند دهه گذشته بی سابقه است زیرا براساس قانون وضع فوق العاده كه از 30 سال پیش در مصر وضع شده هرگونه تظاهراتی ممنوع است.

این بار نیز همانند اعتصاب عمومی روز ششم آوریل 2008 كه منجر به شورش های خونینی در محلات در دلتای نیل شد فراخوان راهپیمایی توسط اینترنت منتشر شد. شعار كاربران مصری این بود ما همه خالد سعید هستیم.

خالد سعید جوانی اهل اسكندریه بود كه سال گذشته هنگام خروج از یك كافی نت توسط پلیس مضروب و كشته شد. كاربران مصری زمان برگزاری تظاهرات را براساس یك نماد انتخاب كردند زیرا در تاریخ مصر روز بیست و پنجم ژانویه بعنوان جشن پلیس نامگذاری شده است.

پلیس مصر در بیست و پنجم ژانویه سال 1952 در برابر نیروهای انگلیسی در اسماعیلیه شورش كرد. شورشی كه پیام آور كودتا و سرنگونی حكومت سلطنتی خواهد بود. عادل یكی از برگزار كنندگان می گوید: ما امیدواریم این روز نشان دهنده آغاز جنبشی اساسی برای كنار زدن نظام سركوب و فاسد حسنی مبارك باشد.

درخواست برگزاری تظاهرات با حمایت شخصیت هایی چون عادل الاصوانی كه انقلاب در مصر را پس از انقلاب تونس اجتناب ناپذیر می داند همراه شد. اخوان المسلمین اصلی ترین نیروهای مخالف دولت نیز اعلام كردند جوانانشان می توانند در تظاهرات شركت كنند. عصام العریان یكی از سخنگویان اخوان المسلمین در مصر می گوید ما بعنوان یك جنبش مردم را به شركت در انتخابات فرا نمی خوانیم اما دعوت ائتلاف ملی را برای تغییر می پذیریم.

موفقیت تظاهرات روز سه شنبه به ظرفیت بسیج شدن جوانان بستگی خواهد داشت. جوانان مصری در واقع نسلی تلخ و سرخورده اند كه حدود دو سوم جمعیت كشور را تشكیل می دهند و همواره مبارك را بعنوان رئیس جمهور تجربه كرده اند و نود درصد بیكاران كشور را تشكیل می دهند.

از زمان انقلاب تونس بورس قاهره سقوط كرده و لیره مصر دچار افت ارزش شده است و سرمایه گذاران خارجی و بخش گردشگری بعنوان اصلی ترین منابع درآمد مصر نگران ثبات كشور هستند.

خوب كاری كرده كه مدافع همجنس گراهاست! (خبر ویژه)

پایگاه اینترنتی بی بی سی فارسی دیروز بخش مهمی از صفحه ایران خود را به دفاع از فردی اختصاص داد كه جرم او دفاع از هم جنس گرایی در ایران است.

این پایگاه اینترنتی كه این روزها به شدت با بحران سوژه در حوزه های به اصطلاح حقوق بشری روبروست در تازه ترین اقدام خود به دفاع از سیامك قادری، خبرنگار سابق و اخراجی ایرنا پرداخته است كه مهم ترین عنوان اتهامی او دفاع از هم جنس گرایی و مصاحبه با جمعی از هم جنس گرایان است.

بی بی سی نوشته است: «این روزنامه نگار بعد از سخنرانی محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران در دانشگاه كلمبیا كه گفته بود «ما در ایران همجنس گرا نداریم»، با شماری از همجنس گرایان ایران مصاحبه كرده بود. به گفته یكی از دوستان آقای قادری، این خبرنگار كه حكم 60 ضربه شلاقش به خاطر همكاری با هم جنس گراها اعلام شده، به حكم صادره اعتراض و تقاضای تجدیدنظر كرده است.»

این نحوه خبر رسانی بی بی سی در حالی است كه ظاهراً پیوندهای عاطفی میان فتنه گران در ایران و منحرفان اخلاقی بسیار ریشه دار است. شیرین عبادی هم چند ماه قبل در مصاحبه ای با رادیو فردا تاكید كرده بود كه خود را متعهد به دفاع از حقوق هم جنس گراها می داند. بنا به گزارش خبرگزاری ایتالیا، وی آبان ماه گذشته در نشستی عمومی در سالن آمفی تئاتر لاسپتزیا تصریح كرد: «همجنس بازی جرم نیست اما این در حالی است كه در ایران همجنس بازان به مجازات اعدام محكوم می شوند.» وی در ادامه همجنس بازان را افرادی بی گناه خوانده و خطاب به دولت ایتالیا گفته بود: «به من كمك كنید تا آنها را نجات دهم».

اكبر گاف دیگر هم دست فراری فتنه گران در ایران هم طی مقاله ای كه همان ایام منتشر شد همجنس بازی را سبكی از زندگی خواند كه در اسلام و ایران مورد اجحاف قرار گرفته شده است. وی در مقاله ای با عنوان همجنس گرایان؟ اقلیتی ناحق؟ و فاقد حقوق؟ می نویسد: «آدمی از میان سبك های متفاوت زندگی، سبكی یا سبكهایی را برمی گزیند. همجنس گرایی، همچون یهودیت و بهائیت و تسنن و تشیع، یك سبك متفاوت زندگی محسوب می شود». گنجی در این مقاله در پاسخ به كسانی كه همجنس بازی را مخالف اسلام می دانند می گوید: «ملاك اسلام چیست تا بدانیم همجنس بازی با اسلام سازگار هست یا نه»؟!سران داخلی فتنه هنوز موضع خود را درباره این جنبه از دسته گل های هوادارانشان روشن نكرده اند!

جمهوری اسلامی

***یقه‌ی باز خانم اشتون، دردسرساز شد. به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه دیلی تلگراف سخنگوی رئیس هیأت مذاكره كننده 1+5 با ایران درباره لباس وی در جلسات مذاكرات اسلامبول تركیه گفت: "پوشش خانم اشتون شایسته بود. لباس ایشان نیم تنه نبود. خیلی زنان در ایران حجاب كامل دارند اما مذاكرات در سطح بین‌المللی بود و نه در ایران بلكه در یك كشور ثالث برگزار می‌شد." روزنامه دیلی تلگراف در این باره می‌نویسد خانم اشتون بسیار مراقب بود تا یادش باشد كه نباید با آقای جلیلی دست بدهد وبرای این كار دستهایش را به پشت كمرش گره زده بود، اما شاید فكر این مساله را هم نمی‌كرد كه یقه لباس او ظاهراً با استانداردهای مطبوعات ایران فاصله دارد و مطبوعات ایرانی برای انتشار تصویر او در صفحه اول خود مجبور خواهند شد تا یقه او را دستكاری كنند.

*** وحید سرلك جودوكار ملی پوش ایران كه در مسابقات جهانی سال گذشته در وزن 60- كیلوگرم بهترین نتیجه تیم ملی ایران را با كسب مقام پنجم مشترك بدست آورده بود طی سخنانی در شبكه‌ای در آمریكا مدعی شد با اجازه فدراسیون جودوی ایران در مسابقات بین‌المللی هامبورگ آلمان شركت و بعنوان اولین جودوكار ایران با جودوكار صهیونیستی مسابقه داده است. به گزارش آتی نیوز، فدراسیون اوایل امسال این جودوكار سبك وزن را بتنهایی با بهانه كسب آمادگی بیشتر جهت شركت در رقابتهای گوانگجو به اروپا اعزام نمود كه وی از بازگشت خودداری كرد. این جودوكار تیم ملی مدتی را بعنوان مدیر رستوران تحت مالكیت یكی از مدیران ارشد فدراسیون جودو مشغول به كار بوده و جامعه جودو وی را نزدیكترین ملی پوش به برخی مسئولان می‌دانستند.

***نامه سرگشاده رئیس‌جمهور به نمایندگان مجلس، واكنش‌های وسیعی داشت كه هنوز ادامه دارد. شفاف نوشت: نامه صریح و به تعبیر برخی رسانه‌ها تند دكتر احمدی نژاد به نمایندگان مجلس شورای اسلامی هر چند از برخی جهات قابل نقد و انتقاد است اما از یك نظر قابل تأمل است و آن رویكرد رئیس‌جمهور در اهمیت دادن به قانون اساسی و قانونگرایی است. بنابر این اگر نقدی به نامه رئیس‌جمهور وارد است و ادبیات و محتوای نامه چندان مورد قبول نیست اما اصل رویكرد رئیس‌جمهور به قانونگرایی باید مورد تشویق قرار گیرد. هر چند ممكن است نتیجه گیری‌های رئیس‌جمهور درباره اختیارات هر قوه و نهادی غیر از قوه و نهادی كه خود ایشان رئیسش هستند، چندان منطقی به نظر نرسد. شفاف افزود: اما با وجود لزوم تشویق رویكرد قانونگرایی رئیس‌جمهور باید دو پرسش را از ایشان مطرح كرد: اول اینكه مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی كه تبدیل به قانون شده است و رئیس محترم مجلس نیز آنرا ابلاغ كرده است ایشان از یك سال پیش باید دو میلیارد دلار به مترو اختصاص می‌داد كه یك میلیارد آن بابت متروی تهران و مابقی بابت متروی دیگر كلان شهرهای كشور بوده است. چرا ایشان صراحتاً از اجرای قانون امتناع كرده اند؟ كدام مصلحت سبب شده است رئیس‌جمهور قانون را اجرا نكند؟ كدام مصلحت سبب شده كه قانونی كه باعث رفاه شهروندان و حل مشكلات مردم پایتخت می‌شد اجرا نشود؟ دوم: كدام مصلحت سبب شده كه آقای رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور كه به گفته دادستان كل كشور و سخنگوی قوه قضائیه در یك پرونده فساد مالی متهم است، هنوز به اتهاماتش پاسخ نداده است؟ كدام مصلحت سبب شده كه به گفته برخی نمایندگان تهران تمامی متهمان این پرونده بازداشت شده‌اند جز معاون اول؟ كدام مصلحت سبب حمایت بی پرده و صریح از آقای رحیمی شده است؟ اگر قوه محترم قضائیه بخواهد طبق روال عادی به این پرونده رسیدگی كند، شما مخالفتی ندارید؟

قدس

مقامات ایرانی در اجلاس ( داووس) شرکت نمی کنند

ایلنا - امسال ایران غایب اجلاس مجمع جهانی اقتصاد ( داووس) است و هیچ یک از مقامات ایرانی در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد شرکت نمی کنند .هنوز علت شرکت نکردن ایران در اجلاس داووس مشخص نشده اما به نظر می رسد که مسایل سیاسی و ادامه روند تقابل با ایران در این امر دخیل باشد.

پیشگوی سیاسی مرتاض هندی درباره مجلس آینده

عصر ایران - سایت نزدیک به اسفندیار رحیم مشایی که چندی است آرزوهای این طیف را در قالب پیشگوییهای یک مرتاض بیان می کند و پیش از این از رئیس جمهور شدن فردی با ابتدای نام «بق» خبر داده بود، این بار نوشت: این مرتاض پیشگو مدعی شده که در مجلس آینده، اصولگرایان مانند اصلاح طلبان، بطور گسترده ای ریزش خواهند داشت. او همچنین مدعی شد که جریانی به ظهور خواهد رسید که در تقابل با اصولگرایان و اصلاح طلبان است. این مرتاض سیاسی که از جریان جدید با تعبیر «خط سوم» یاد می کرد، مدعی شد که مجلس آینده نه اصول گرا و نه اصلاحاتی، بلکه خط سومی خواهد بود.

پخش فیلمی از مخملباف از تلویزیون!

فارس - تلویزیون قصد دارد فیلم سینمایی «دو چشم بی سو» که به کارگردانی «محسن مخملباف» ساخته شده را به روی آنتن ببرد. پخش این فیلم سینمایی جای تأمل دارد.

رفت و آمد مشکوک آمریکاییها به پادگان اشرف

جوان آنلاین - در هفته های اخیر دو فروند بالگرد از نیروهای آمریکایی از بغداد حرکت کرده و در پایگاه اشرف فرود آمده اند. تعدادی از سرنشینان این بالگردها با لباس سازمان حقوق بشر و چند نظامی آمریکایی با تجهیزات کامل و چند نفر لباس شخصی با کاور منقش به آرم صلیب سرخ و تعدادی خبرنگار بوده اند.

ساندی تایمز: ایران الگوی موفق هدفمندی یارانه هاست

جهان- روزنامه ساندی تایمز اعتراف کرد که ایران الگوی مناسبی برای سایر کشورهای منطقه، در اجرای موفق هدفمندی یارانه هاست.

ربایش نفتکش ایرانی ناکام ماند

خبرآنلاین - سی و یک امین حمله دزدان دریایی به کشتی های نفتکش ایران نیز با شکست روبرو شد.کشتی 320 هزار تنی «هراز» پس از دو ساعت تعقیب و گریز توانست به سلامت از مهلکه دزدان دریایی فرار کند.

حمایت وزیر خارجه نروژ از منافقین تروریست

باشگاه خبرنگاران- «یوناس گار استوره» وزیر خارجه نروژ باز هم به حمایت از منافقین تروریست پرداخت. به گزارش یک پایگاه ضدانقلاب، بدنبال اعدام دو منافق وابسته به منافقین کمپ اشرف، «گار استوره» بار دیگر به دفاع از آنها پرداخت.

انتقاد عباسپور از نامه رئیس جمهور

تابناک - علی عباسپورتهرانی فرد نماینده مجلس با بیان اینکه احمدی نژاد باید بداند که شخص اول مملکت نیست، نامه رئیس جمهوری به نمایندگان را فاقد جایگاه در قانون اساسی دانست.

شکست عملیات محرمانه سیا در ایران

جهان- جیمز رایزن از روزنامه نگاران برجسته آمریکایی و برنده جایزه پولیتزر در کتاب «وضعیت جنگ» اذعان کرده است: اصلی ترین علت جنجالی شدن این کتاب آن است که این کتاب برخی از اسناد و اطلاعات محرمانه عملیاتهای جاری و بیشتر شکست خورده سیا (در دوران بوش پسر) را در ایران افشا می کند. منبع اصلی رایزن در به دست آوردن این اطلاعات فردی به نام استرلینگ است که رسانه های آمریکایی می گویند افسر بخش عملیاتهای ویژه سیا در ایران بوده است.

جستجو در وبلاگ
درباره من
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :