تبلیغات
برگزیده های وب - اخبار ویژه روزنامه های6بهمن89
نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 6 بهمن 89 ساعت 10 و 32 دقیقه و 51 ثانیه

عقبگرد تازه هاشمی ، لندن نشینان را سر ذوق آورد (خبر ویژه)


آخرین اظهارات هاشمی رفسنجانی با استقبال و تحلیل های جالب محافل ضدانقلاب مواجه شد كه معتقدند این سخنان بازی در زمین اصلاح طلبان و ادامه مواضع اخیر محمد خاتمی است.هاشمی رفسنجانی یكشنبه در دیدار با اعضای انجمن اسلامی دانشگاه گیلان گفته بود «همچنان به مواضع خودم در آخرین نمازجمعه (6 تیر88) معتقدم.» به دنبال انتشار این سخنان كه متضمن القای تردید در سلامت انتخابات و حمایت از آشوبگران بازداشتی (بعضا وابسته به گروهك های محارب) بود، شبكه زنجیره ای عنكبوت (شامل كلمه، بی بی سی، سحام نیوز، رادیو فردا، صدای آمریكا، روزآن لاین، گویانیوز، جرس و دهها سایت و شبكه ماهواره ای مشابه) به استقبال رفتند.


شبكه دولتی بی بی سی انگلیس در این باره نوشت: دور تازه اصلاح طلبان در شرایطی دنبال می شود كه اكبر هاشمی رفسنجانی می كوشد همچنان موقعیت خود را در نظام سیاسی حفظ كند. او در بیانیه ای دوباره اطاعت خود را از رهبری یادآوری كرد. این تحول و تحولات مشابه آن چنان باور به تلاش هاشمی رفسنجانی برای مصالحه با حاكمیت را در میان جناح هایی از معترضان تقویت كرد كه این چهره میانه رو ناگزیر شد طی سخنانی بگوید كه به آنچه در نمازجمعه پس از انتخابات در حمایت از معترضان گفته بود، همچنان باور دارد.


بی بی سی افزود: «اخبار پشت پرده هرچه باشد به نظر می رسد اقدام آقای هاشمی رفسنجانی در تاكید دوباره بر خواسته های پس از انتخابات به طور تلویحی نوعی حمایت از شرایط اعلام شده از سوی آقای خاتمی است. سایت خبری كلمه از تاكید هاشمی رفسنجانی بر مواضع خود در آخرین نمازجمعه اش استقبال كرده و آن را زنده كننده خاطرات دلسوزانه برای عبور از بحران توصیف كرده است.»


رسانه دولتی انگلیس تحركات اخیر كسانی چون خاتمی را «تلاش اصلاح طلبان برای ماندن در قدرت» ارزیابی كرده و از قول یكی از اعضای فراكسیون اقلیت مجلس می نویسد: نظام باید برای اصلاح طلبان فرش قرمز پهن كند.


ارگان حلقه لندن (جرس) نیز كه توسط تیم مهاجرانی- كدیور اداره می شود و ارتباطاتی را با برخی عناصر تندرو كارگزارانی نظیر مهدی هاشمی دارد، به بهانه تاكید هاشمی رفسنجانی بر مواضع سال گذشته خود، به بازخوانی و شرح و تفسیر! اظهارات وی در آخرین نمازجمعه پرداخت و تصریح كرد: هاشمی رفسنجانی همچنان بر مواضع سال گذشته خود پا می فشارد و در هر مناسبتی بر آن تاكید می كند. او در آن خطبه شرایط كشور را برخلاف نظر حاكمیت و رهبری بحرانی خواند و صراحتا بر عدم درستی نتیجه انتخابات تاكید كرد. او همچنین می گوید اعتماد عمومی به نظام از دست رفته است. خطبه هاشمی به خوبی به بحران مشروعیت اشاره دارد.


«جرس» بدون اینكه یادآور شود فتنه گران سال گذشته شعار جمهوری ایرانی می دادند و روی اسلام خط كشیده بودند، می نویسد: تا كی می توان شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی را از تریبون ها پخش نكرد]!![. به هرحال هاشمی مواضعش را صریح بیان كرده است.


رادیو فردا ارگان رسمی سازمان سیا هم به نقل از یكی از عناصر ضدانقلاب مقیم آمریكا، از هاشمی خواست كه از مواضع خود عقب نشینی نكند و افزود: اگر هاشمی عقب نشینی كند حتما تعادل به ضرر وی و سران جنبش سبز به هم خواهد خورد.


رادیو فردا در عین حال نوشت: هاشمی تلاش می كند رهبری را از گرایش تندروی حاكم جدا كند. این توهم، آسیبش برای جنبش سبز بیشتر از منفعت آن است و رهبری مسئله اصلی جنبش سبز است و او معمار اصلی حركت ها علیه این جریان بوده است.


یادآور می شود اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینكه همچنان به مواضع خود در تیرماه 88 معتقد است، در تناقض با دیگر اظهارات وی مبنی بر اطاعت از رهبری به عنوان حجت شرعی و عقلی قرار دارد. از سوی دیگر 19 ماه پس از آغاز فتنه بزرگ، اكنون معلوم شده كه مسئله فتنه گران نه انتخابات و پیروزی این نامزد یا آن نامزد بلكه «ستیزه جویی با اسلام و حذف آن از حاكمیت، معارضه و فحاشی علیه حضرت امام خمینی و میراث بزرگ ولایت فقیه و قانون اساسی، تخطئه انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی، و میدانداری به نفع آمریكا و رژیم صهیونیستی» بود و نهایتا نیز به رسوایی و حرمت شكنی بزرگ در عاشورای سال 88 منجر شد و تودهنی لازم را از ملت بصیر ایران دریافت كرد. با این اوصاف تاكید آقای هاشمی رفسنجانی بر اینكه همچنان در تیرماه 88 (یك ماه پس از انتخابات) متوقف مانده و حوادث روشنگر و عبرت آموز «7ماهه» و «18ماهه» پس از آن را نمی بیند، بسیار سؤال برانگیز به نظر می رسد و از این واقعیت حكایت می كند كه جریان ترتیب دهنده فتنه به عنوان جریان در حال غرق شدن و نابودی، در تلاش است آقای هاشمی را نیز با خود هم سرنوشت كند یا با قربانی كردن وی، موقتا فرصتی برای نجات از نابودی پیدا كند.


یادآور می شود هفته گذشته نیز خبری در رسانه ها مبنی بر ملاقات خاتمی با آقای هاشمی رفسنجانی منتشر شد كه از سوی طرفین تكذیب نشد.این در حالی است كه روز گذشته احمد حكیمی پور از ملاقات قریب الوقوع اعضای جبهه اصلاحات با هاشمی خبر داده و در عین حال اظهارات خاتمی را كف خواسته اصلاح طلبان توصیف كرده است!


ضربه مذاكرات اسلامبول به تحریم ها و ائتلاف 1+5 (خبر ویژه)


حضور مقتدرانه و منطقی ایران در مذاكرات اسلامبول، شكاف در جبهه 1+5 را تشدید كرد.


روزنامه واشنگتن پست در این باره نوشت: فرضیه دولت اوباما بر این محور بود كه با افزایش تحریم ها دولت ایران با ائتلاف آمریكا كنار می آید اما نتیجه آخرین نشست در اسلامبول ضربه جدی به ائتلاف غرب وارد كرد و جدای از عدم پذیرش توقف غنی سازی، ایران با هیئت آمریكایی شركت كننده در این نشست حاضر به گفتگو نشد.


واشنگتن پست نوشت: اگر دولت ایران واقعا احساس تهدیدی از تحریم ها می كرد، حداقل نشانی از آن باید در سعید جلیلی، مذاكره كننده ایران مشاهده می شد اما وی تاكید كرد كه تا آمریكا و ائتلافش پیش شرط های ایران را نپذیرند، حاضر به گفتگوی خاصی نمی باشد.


این روزنامه می نویسد: راه آسانتر برای اوباما شاید حمایت از تحریم ها باشد اما احتمال زیاد با دست اندازهای بیشماری در كسب حمایت دیگر اعضا در این راه مواجه می شود. بنابر این تنها راه موجود حمایت بیشتر از «جریان اپوزیسیون» در ماههای اخیر می باشد.


واشنگتن پست معتقد است: شكست غرب در مذاكرات اخیر، گزینه های این بلوك را محدودتر كرده و این در حالی است كه برخلاف ادعای آزاردهندگی تحریم ها، هیچ نشانه ای از ضعف در جمهوری اسلامی دیده نمی شود.


تحلیل واشنگتن پست در حالی منتشر می شود كه خبرها از تشدید اختلاف ها در میان گروه 1+5 حكایت می كند. روز دوشنبه پس از آن كه آنگلا مركل و ساركوزی از احتمال تشدید یكجانبه تحریم ها خبر دادند، وزیر خارجه روسیه با این اقدام مخالفت كرد. لاوروف با بیان اینكه «تحریم های یكجانبه، نتیجه معكوس می دهد» گفت: ما در كل با تحریم های یكجانبه كه برخی كشورها می گویند مخالفیم. ما باید به طور دسته جمعی و براساس توافقات به عمل آمده در شورای امنیت عمل كنیم در غیر این صورت تحریم نتیجه عكس خواهد داد.


لاوروف همچنین گفت: ما خواستار دور جدید گفت وگوها با ایران هستیم. همه شركت كنندگان در نشست اسلامبول، این مذاكرات را برابر شكست نمی دانند. گفت وگوهای بسیار صریح و كاملا مشخص و جدی رد و بدل شد كه نتیجه این نشست این است كه بر همگان معلوم شد باید به تدریج در جهت نزدیك شدن به یكدیگر گام بردارند.


انتشار این رویكردهای متناقض از سوی اعضای 1+5 درباره تحریم ها در حالی است كه استوارت لوی معاون وزیر خزانه داری آمریكا كه از طراحان اصلی تحریم های ضد ایرانی از دوران دولت بوش محسوب می شود، دو روز بعد از ناكامی آمریكا در مذاكرات اسلامبول اعلام استعفا كرد. وی در دولت اوباما ابقا شده بود.


تیموتی گایتنر وزیر خزانه داری آمریكا در توجیه كناره گیری لوی می گوید؛ در ابتدا قرار بود وی تنها 6 ماه بماند اما حالا دو ماه از ابقای وی گذشته است. درست است كه الان بهترین موقع برای استعفای او نیست. اما در مقایسه با دیگر زمانها، الان فرصت خوبی است.


از سوی دیگر روزنامه آمریكایی واشنگتن تایمز با اشاره به مذاكرات در كاخ چراغان اسلامبول نوشت: این مذاكرات بسیار استرس زا بود در حالی كه هتل چراغان برای ریلكس شدن و استفاده از چشمه های آب معدنی خوب است تا مذاكرات پراسترس درباره غنی سازی اورانیوم.


آنچه در این میان جالبتر از بقیه به نظر می رسد تحلیل توام با كلافگی سایت ضدانقلابی جرس از ناكارآمدی فشارهای غرب است. جرس می نویسد: 1+5 آن قدر در خیال مذاكرات با ایران غرق شده كه حتی از ترس ایجاد وقفه ای در مذاكرات با ایران، اعتراضی هرچند كوچك به بی سرانجامی مذاكره ها نمی كند و اجازه می دهد ایران زمان بخرد.جرس همچنین از اینكه ایران درخواست آمریكا برای مذاكره را رد كرده و مورد بی اعتنایی قرار داده ابراز ناخرسندی كرد.


صدای پس گردنی كه ملت زدند ، یك سال بعد از «بالاترین» درآمد (خبر ویژه)


محبت خلل ناپذیر ملت ایران به امام حسین علیه السلام و قیام عاشورا عصبانیت یك رسانه صهیونیستی را برانگیخت.


سایت بالاترین در مطلبی به قلم یكی از عناصر ضدانقلاب مقیم لس آنجلس نوشت: من هنوز نمی توانم بفهمم دلیل اصلی اینكه ایرانیان برای امام حسین عزاداری می كنند چیست؟ حالا می گوییم عاشورا روزی بوده است كه امام حسین كشته شده است ولی اربعین دیگر یعنی چه؟ در دنیای امروز و زندگی شخصی مان بسیاری از عزیزان و نزدیكان ما به دلایل مختلف از دنیا می روند و برایشان شب هفت و شب چهلم و سال می گیریم ولی معمولاً پس از یك سال برایمان قضیه قابل قبول می شود. چون بهرصورت مرگ حقیقتی است كه برای همه ما هست ولی دلیل اصلی اینكه برای امام حسینی كه 1400 سال پیش از دنیا رفته است عزاداری می كنند و بر سر و صورتشان می كوبند چیست؟


این ضدانقلاب لائیك می افزاید: فكر نمی كنید 1400 سال عزاداری برای حسین دیگر كافی باشد؟ چه خوب بود روزی می رسید كه برای این همه امام و شخصیت مذهبی این قدر عزا نگیریم. تازه 28 صفر هم در راه است. آن روز هم همه باید به خاطر پیامبر اسلام و امام حسن عزا بگیرند. تكلیف كسانی كه در این روزهای به خصوص اصلاً عزایشان نمی آید چیست؟ مشكل در این است كه حتی در خارج از كشور هم همه جا این عاشورا و اربعین را یادشان هست و مثلاً كسی در لس آنجلس نمی تواند بگوید آقاجان من روز اربعین می خواهم موسیقی شاد بنوازم. حتماً در این طرف دنیا هم همه باید عزاداری اربعین بكنند. به امید روزی كه دیگر برای امام حسین عزاداری نكنیم(!)


خاطرنشان می شود سایت بدنام و ضد دینی «بالاترین» یكی از رسانه های تحریك كننده به حرمت شكنی در عاشورای 88 بود كه البته سه روز بعد پاسخ دندان شكنی از ملت ایران در حماسه 9 دی گرفت. این رسانه كه از سوی منوشه امیر، مدیر بخش فارسی رادیو اسرائیل مدیریت می شود، پس از ماجرای عاشورای 88 و سپس 9 دی، دچار ریزش شدید در میان كاربران خود شد. به همین دلیل هم گردانندگان بالاترین به عنوان یك تاكتیك فریب اعلام كردند دیگر مطالب ضد اسلامی صریح را منتشر نمی كنند. اما این تاكتیك هم باعث نشد بالاترین از ضربه 9 دی احیا شود. پرخاشگری و ابراز عصبانیت اخیر علیه محبت ملت ایران نسبت به امام حسین(ع) از چنین خاستگاهی برمی خیزد.


پیش از این برخی استراتژیست های غربی اعلام كرده بودند بدون هدف قراردادن فرهنگ عاشورا نمی توان از عهده انقلاب اسلامی ایران برآمد.


اپوزیسیونی كه با پاك كن پاك می شود اصلاً به چشم جمهوری اسلامی نمی آید (خبر ویژه)


جریان اپوزیسیون در جایگاهی از قدرت قرار ندارد كه طرف مذاكره با حاكمیت قرار گیرد.


مهران براتی از اعضای گروهك اتحاد جمهوری خواهان (مقیم برلین) و فعال در فتنه سال گذشته، ضمن یادآوری مطلب فوق، به رادیو فردا گفت: ما شرایط مذاكره اپوزیسیون با حاكمیت را در ایران نداریم. چیزهایی مثل مذاكره و آشتی ملی زمانی جای دارد كه نیروی حاكم ضعیف شده باشد و نتواند به تنهایی مشكلات را حل كند و مجبور شود به صدای اپوزیسیون گوش كند نه اینكه اصلاً نیروی اپوزیسیون قابل ملاحظه ای كه اصلاً محلی از اعراب داشته باشد، وجود نداشته باشد و اصلاً جدی گرفته نشود.


وی اضافه كرد: اپوزیسیون هیچ وقت دنبال سیاستگذاری مستقل نمی رود و همیشه مترصد است كه یك تغییر و تحولی در زد و خوردهای جناحی به وجود آید تا شاید یك منفذی و یك جایی هم برای اپوزیسیون باز شود. این سیاست در سی سال گذشته نتوانسته كاری از پیش ببرد. اپوزیسیون الان نه مجامع و محافلی دارد، نه دارای رهبری سیاسی است، موسوی و كروبی هم كه نمی توانند رهبری بكنند.


براتی همچنین گفته است: روز به روز كسانی كه در جنبش سبز شركت داشتند، شناسایی شده و بیشتر دستگیر شده اند. تعداد فرار به خارج هم بیشتر شده است. كجای این اپوزیسیون قدرت دارد. حتی موسوی و كروبی هم فهمیده اند كه اپوزیسیون نیاز به یك رهبری فراگیرتر سیاسی و یارگیری هم از نیروهای سكولار و هم از اصلاح طلبان مذهبی دارد.


وی می گوید: جمهوری اسلامی كاملاً خیالش راحت است كه نیروهای مخالف را دستگیر كرده یا از كشور فرار كرده اند. اصلاح طلبان هم كه یك زندگی بخور و نمیر دارند. جمع بندی این است كه حاكمیت اصلاً خود را مجبور به مذاكره با اپوزیسیون نمی بیند. آنها مجبور به گفت وگو نه با من نه با امثال فرخ نگهدار ] رئیس گروهك ماركسیستی فدائیان خلق كه اینك به خدمت بی بی سی و حلقه مهاجرانی در لندن درآمده[ و نه با كس دیگری نمی بیند.


نگرانی مشترك مشایی و رادیو فردا از كیهان (خبر ویژه)


انتشار شعری علیه كیهان و در تمجید از اسفندیار رحیم مشایی، محافل فرصت طلب و ضدانقلاب را كه دل پرخونی از كیهان دارند و ضربات سنگینی از شكست فتنه خورده اند ذوق زده كرد!


«الف-ع» در شعر تملق آمیزی به ستایش اسفندیار مشایی پرداخته و ضمن اهانت و فحاشی به كیهان این روزنامه را «شریعت ندار» توصیف كرده است. مجیزگویی او برای مشایی و اهانت هایش به كیهان علاوه بر آن كه در برخی سایت های همسو با مشایی منتشر شده با ذوق زدگی فراوان جریانات ضد انقلاب و تحسین و تقدیر محافل بیگانه نظیر رادیو فردا(وابسته به سیا) سایت بالاترین(تحت مدیریت منوشه امیر) و سایر سایت های حامی فتنه و متعلق به گروه های ضد انقلاب روبرو شده است، كه مانند همیشه به این موارد اهمیتی نمی دهیم اما آنچه اشاره به این ماجرا را باعث شده آن است كه محافل و رسانه های مورد اشاره در اقدامی هماهنگ تلاش كرده اند شاعر یاد شده را عضو تحریریه كیهان!! جا بزنند. این در حالی است كه نامبرده هرگز راه به تحریریه كیهان نداشته و حتی رنگ تحریریه كیهان را ندیده است. او در گذشته مانند بسیاری دیگر از مخاطبان كه شعر و مقاله خود را برای روزنامه ارسال می كنند، اشعاری را به روزنامه ارسال كرده كه برخی از آنها در روزنامه به چاپ رسیده است. نكته درخور توجه این كه واژه «شریعت ندار» كه شاعر مذكور در شعر خود علیه كیهان به كار گرفته، اولین بار از سوی علیرضا نوری زاده- عامل نشان دار موساد- و سایت بالاترین- تحت مدیریت منوشه امیر علیه مدیر مسئول كیهان به كار گرفته شده بود.


جمهوری اسلامی


***حجت الاسلام سید موسی موسوی، نماینده سابق ولی فقیه در كردستان، با حكم دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به عنوان قائم مقام این مجمع انتخاب شد. به نوشته نشریه "پیك تقریب" ارگان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی كه این خبر را منتشر كرده در این حكم بر 30 سال تجربه و ارتباطات موفق آقای موسوی در امر تقریب مذاهب اسلامی در كردستان تكیه شده است.


*** مقامات جمهوری آذربایجان، نفوذ رژیم صهیونیستی در این كشور را توجیه می‌كنند! به گزارش عصر ایران، "ایلمار محمد یاروف" وزیر خارجه آذربایجان در گفت و گو با روزنامه الرای العام چاپ كویت گفت: رابطه باكو با تل آویو دلیل دارد. ما میزبان اقلیت بزرگی از یهودیان هستیم و میان دو طرف رابطه خوب امنیتی و اقتصادی وجود دارد اما این وضعیت تاثیری بر رابطه با ایران ندارد. وی افزود: تاكنون در تل آویو سفارتخانه‌ای ایجاد نكرده‌ایم. محمد یاراف با اشاره به همكاری باكو و تل آویو در زمینه امنیتی گفت: این همكاری امنیتی به این دلیل است كه ما از اشغال رنج بردیم و در زمینه خرید تسلیحات برای ارتش آذربایجان با مشكلاتی رو به رو شدیم. درخواست‌هایی را برای تسلیح ارتش آذربایجان به كشورهای مختلف ارائه كردیم اما اسرائیل اولین طرفی بود كه به این درخواست پاسخ مثبت داد.


***علی شكوری راد، آزاد شد. به گزارش مشرق، شكوری راد كه در تاریخ 18 آذر ماه 1389 به اتهام تبلیغ علیه نظام و نشر اكاذیب بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود، ظهر روز دوشنبه از زندان اوین آزاد شد.


قدس


شکست نمایشی عامل موساد در مسابقات ورزشی با نام ایران


باشگاه خبرنگاران- یک منبع آگاه گفت: مجید فشی، تروریست عامل موساد در سالهای گذشته از سوی دستگاه جاسوسی صهیونیستی مأموریت داشت، در مسابقات ورزشی با نام ایران شرکت کند و شکست بخورد. وی افزود: البته مجید فشی از آمادگی پایینی برخوردار بود اما در هر صورت به او تأکید شده بود که به نام ایران در برابر حریفهای ضعیف تر از خود نیز شکست بخورد.


واکنش علی مطهری به نامه احمدی نژاد


تابناک - علی مطهری نماینده مجلس در واکنش به نامه رئیس جمهور به نمایندگان مجلس گفت: آنجا که موضوعی به عنوان معضل از سوی رهبری به مجمع ارجاع داده می شود، برای خروج از بن بست است و قانون گذاری مجمع مانعی ندارد. وی افزود: در این نامه بر قانون گرایی تأکید کرده اند. این جای خوشوقتی است و باید گفت جانا سخن از زبان ما می گویی، اما باید توضیح دهند که پس چرا برخی قوانین مانند قانون تسهیلات ارزی برای مترو و حمل و نقل عمومی را اجرا نمی کنند.


دو عضو گروهک منافقین اعدام شدند


مهر- دو نفر از عوامل گروهک منافقین به اسامی جعفر کاظمی فرزند صادق و محمدعلی حاج آقایی فرزند رجبعلی بامداد دوشنبه اعدام شدند. این دو منافق عضو یک شبکه فعال از گروهک یاد شده بودند که در اغتشاشات سال گذشته با هدایت سرپل ارتباطی خود در کشور انگلیس دخالت داشته اند.


کوثری: حق اعتراض رئیس جمهور محفوظ است


فارس- محمد اسماعیل کوثری، عضو هیأت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به نامه رئیس جمهور به نمایندگان مجلس گفت: حق احمدی نژاد برای اعتراض به رفتار غیرقانونی مجمع تشخیص مصلحت محفوظ است. وی افزود: به نظر من، این مجمع وظایف قانونی خود را انجام نمی دهد.


شرط رئیس جمهور برای جوانفکر


راهبردنیوز - رئیس جمهور به تازگی گفته است که با پیوستن مؤسسه ایران به ایرنا، ترکیب مدیریتی ایران نباید دست بخورد. این از شروطی است که علی اکبر جوانفکر، مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی پس از رد شایعه رفتنش از ایرنا، آن را پذیرفته است.


فیلم ضد ایرانی سارا شورد


جهان- سارا شورد که به همراه دو همدست دیگر خود به صورت غیرقانونی وارد ایران شد قصد دارد با انگیزه ایجاد فضای روانی علیه ایران پیش از محاکمه همدستانش، مستندی ضدایرانی بسازد.


حمله هواداران حریری به «پرس تی وی»


فارس- هواداران وابسته به 14 مارس در پی ایجاد هرج و مرج و آشوب در مناطق لبنان به ایستگاه پخش مستقیم شبکه پرس تی وی حمله کردند.


ایجاد صف های طولانی در فرودگاه امام(ره)


تابناک- مردم حاضر در فرودگاه امام(ره) که قصد سفر به خارج از کشور را داشتند، با صفهای طولانی برای انجام امور خروج از مرز روبه رو شدند. به دلیل نقص فنی که در سیستم گذرنامه فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) ایجاد شده، انجام تشریفات خروج از مرز مسافران با مشکل روبه رو شد و به دلیل دستی عمل کردن مسؤولان گذرنامه، صفهای بسیار طولانی در مقابل باجه های گذرنامه به وجود آمده است.


حذف شش معاونت وزارت امور خارجه

راهبرد نیوز- شش معاونت وزارت امور خارجه در ساختار جدید سازمانی این وزارتخانه حذف می شوند. از یازده معاونت کنونی، شش پست معاونت حذف شده و وزیر جدید حداکثر با پنج معاونت کار خود را آغاز می کند. چون طرفدار احمدی نژاد هستی، پس... ! رجا - آمریکا خانواده «ارغوان رضایی» ورزشکار ایرانی را به دلیل حمایت وی از رئیس جمهور ایران از حضور در مسابقات ورزشی محروم کرد.اتحادیه تنیس بازان حرفه ای زن آمریکا اجازه نداد تا خانواده «ارغوان رضایی» در مسابقات این اتحادیه شرکت کنند؛ مسأله ای که علت آن از سوی تلویزیون دولتی آمریکا، «یک بحث امنیتی» بیان شده است.
جستجو در وبلاگ
درباره من
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :