تبلیغات
برگزیده های وب - اخبارویژه روزنامه های3بهمن89
نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 3 بهمن 89 ساعت 08 و 58 دقیقه و 36 ثانیه

جمهوری اسلامی

***نشست دوره‌ای اساتید سطوح عالی و دروس خارج حوزه علمیه قم با استقبال كم نظیر علما و اساتید روبرو شد، به طوری كه به هنگام سخنرانی حضرت آیت‌الله صافی مسجد مدرسه آیت‌الله العظمی گلپایگانی مملو از جمعیت بود. به گزارش خبرنگار "آینده" از قم، برگزار كنندگان این اجلاس، هدف خود را حفظ و حراست از اصالت‌ها و استقلال حوزه و حمایت از تحول در برنامه‌های حوزه تحت نظر مراجع عظام و رهبری معظم انقلاب برشمردند.

***حجت الاسلام سید مقتدا صدر، رهبر جریان صدر پس از سفر به عراق و اقامت دو هفته‌ای در كشور خود، بار دیگر به ایران بازگشت. خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر به نقل از یكی از اعضای دفتر وی، نوشت: هنوز معلوم نیست كه وی برای همیشه به ایران بازگشته است و یا بطور موقت. یكی از اعضای ارشد سپاه المهدی، درباره این خبر گفته است كه بازگشت او به ایران برای ما هم تعجب آور بود. در همین حال، یكی از اعضای فراكسیون صدر در پارلمان عراق تأكید كرد كه او بزودی به عراق باز می‌گردد.

***دولت سنگال با انتشار بیانیه‌ای اعلام كرد در پی میانجیگری تركیه، عبدالله واد، رئیس جمهوری این كشور تصمیم گرفته است روابط دیپلماتیك با ایران را به سطح سابق باز گرداند. در پی كشف چند محموله سلاح قاچاق كه ادعا شد مبدأ آن ایران بوده است، سنگال سفیر خود را در آذر ماه از تهران فرا خوانده بود. این تسلیحات در بندری در نیجریه كشف شدند. اعلام از سرگیری روابط دو كشور در سطح سفیر پس از سفر علی اكبر صالحی، سرپرست وزارت امور خارجه ایران به سنگال انجام شد. پیش از این، منوچهر متكی وزیر امورخارجه سابق ایران به سنگال سفر كرده بود تا به بهبود روابط كمك كند، ولی در حین این سفر از سمت خود بركنار شد.

کیهان

مزدور افساری، ركورد سرسپردگی را شكست (خبر ویژه)

در حالی كه مقامات كاخ سفید از تعبیر دروغین «تحریم هوشمند» برای توجیه تحریم های ضد انسانی استفاده می كنند، یك مهره فراری و سرسپرده طیف های نومحافظه كار در آمریكا مطلقاً از تحریم ها و نتایج ایذایی آن علیه ملت ایران دفاع كرد.

علی افشاری عضو فراری گروهك تحكیم در تحلیلی كه حتی در میان محافل ضد انقلاب هم كم سابقه است، به طور مطلق از تحریم ها دفاع كرد و نوشت: شاه بیت استدلال مخالفان تحریم، درد و رنجی است كه از این ناحیه بر مردم ایران وارد می شود و زندگی آنها را سخت می كند. درد و رنج جزء لاینفك تحریم است اما سؤال این است كه آیا درمان و بهبود]!![ عاری از سختی ممكن است. بسیاری از حوزه های پیشرفت و اعتلای زندگی بشری،تحمل سختی را تجویز می كند تا در ازای سپری كردن رنج ها، گنج حاصل شود ]![ رهایی از نظام های توتالیتر نیازمند پرداخت هزینه از سوی مردم است. بنابراین نفس اعمال درد و رنج ] از سوی آمریكا و غرب[ ، تحریم را غیراخلاقی نمی سازد.

وی با لحنی آمریكایی تر از خود آمریكایی ها و در توجیه تحریم های كینه توزانه و از سر انحصارطلبی نوشت: نفس اعمال درد، تحریم را غیراخلاقی نمی كند. همان طور كه بیمار تن به تیغ جراحی می دهد تا سلامت آینده خود را تضمین كند و می پذیرد در كوتاه مدت، درد و رنج گسترده ای را تجربه كند تا روند تدریجی و مرگ آور دردهای كشنده را پایان بخشد، می توان چنین تمثیلی را در خصوص نسبت تحریم و سرنوشت جامعه به كار گرفت ]!![ اگر تحریم در درازمدت وضع بهتر را برای جامعه به ارمغان بیاورد، آنگاه مجازات جمعی مردم ایران تحمل پذیر خواهد شد]!![

افشاری در عین حال اذعان كرد: ناكامی اغلب تحریم های موجود باعث شده تا عده ای اساساً این روش را ناكارآمد قلمداد كنند. بررسی تحریم هایی كه در دنیا اعمال شده اند، آشكار می سازند تعداد شكست تحریم به نحو چشمگیری بیشتر از موارد موفقیت است اما این استدلال دلیلی بر بی تأثیری مطلق تحریم ها نیست.

وی در ادامه این مقاله كه در سایت تهران ریویو منتشر شده و علی القاعده برای سازمان های آمریكایی فعال علیه ایران فاكتور می شود، به بی آبرویی آمریكا و مستكبران می پردازد و می نویسد: عده ای بر این باورند كه شورای امنیت سازمان ملل بازیچه دست نیروهای امپریالیستی و قدرت های زورگو است و آنان مشروعیت ندارند كه برای سرنوشت ملل دیگر تصمیم بگیرند. آنها از تحریم برای پیگیری منافع خود سوءاستفاده می كنند. این ایراد باز به نفس تحریم برنمی گردد؛ بلكه صلاحیت تصویب كنندگان را به چالش می كشد. حتی اگر این ادعا درست باشد باز فرقی در واقعیت وجود پدیده تحریم و اثرگذاری آن بر سرنوشت كشورها ندارد. ناعادلانه بودن مناسبات حاكم بر نظم بین المللی قابل كتمان نیست؛ اما گریزی از این واقعیت هم وجود ندارد]![ بنابراین باید این مسئله را به عنوان یك واقعیت اجتناب ناپذیر پذیرفت. در برخی مواقع تحریم حتی اگر با مقاصد خودخواهانه دول قدرتمند همراه باشد اما ظرفیت مثبتی می تواند برای تغییرات ایجاد كند.

انتشار چنین تحلیل هایی هر چند كه خباثت طیف های رادیكال و مزدور اپوزیسیون را نشان می دهد اما به یقین هیچ كمكی در گشودن گره از كار آمریكا و متحدانش نمی كند چرا كه از یك سو، جمهوری اسلامی ایران همواره در تحریم ها خلل انداخته و آنها را دور زده و از سوی دیگر، تحریم های مذكور باعث عزم و اراده مضاعف برای خودكفایی و رشد علمی و فناوری در كشور شده است.

شایان ذكر است عناصر گروهكی مشابه پیش از این حتی از حمله نظامی آمریكا به ایران- به فرموده اربابان خود كه از آنها ارتزاق می كنند- دفاع كرده اند و اگر لازم باشد هر نوع انتحار حیثیتی دیگر نیز انجام می دهند، چرا كه اساساً آبرویی ندارند كه از دست بدهند.

دزد و قاچاقچی و اصلاح طلب نداره باید از همه آنها حمایت كرد (خبر ویژه)

ارگان سلطنت طلبان مقیم لندن از موسوی و خاتمی و كروبی خواست علیه اعدام قاچاقچیان و اعضای گروهك های تروریستی موضع بگیرند.

«الهه-ب» در نشریه سلطنت طلبان نوشت: چرا دهه 60؟ چرا كشتار 67؟ احكام اعدام این روزها را مرور كنید. از سوی خبرگزاری های كشور اعلام می شود تا بعدا كسی مدعی نشود كه مانند سال های دهه 60 و سال 67 خبر نداشتیم. در همین اوضاع و احوال آقایان موسوی و خاتمی و كروبی دنبال انتخابات هستند. ما گفتیم بعدا نگویند كه نگفتیم!

این سلطنت طلب فراری اضافه كرد: هنگامی كه خاتمی در دیدار با فراكسیون اقلیت برای شركت در انتخابات شرط گذاشت، همان جا گفت كه به نظر می رسد شرایط در آینده سخت تر است. نگرانی او بی جا نبود.

خاتمی بی درنگ پاسخ خود را از كیهان تهران و برخی نمایندگان مجلس اسلامی و ائمه جمعه و دستگاه قضایی و امنیتی نظام دریافت كرد كه می گفتند شما در موقعیتی نیستی كه برای برگزاركنندگان انتخابات، شرط و شروط بگذاری! خودت را برای محاكمه آماده كن! «سران فتنه» شامل موسوی و كروبی در سمت چپ محمد خاتمی قرار می گیرند كه هم «سقف» و هم «كف» مطالبات آنها «اجرای بدون تنازل قانون اساسی» است و قطعا بهتر از هر كسی می دانند اجرای بدون تنازل قانون اساسی بدون اجرای اصل ولایت مطلقه فقیه و «الزام به تبعیت از دستورات رهبری» امكان ندارد.

نویسنده در پایان یادآور شده كه سران فتنه در ایران به دور خود می چرخند و در بن بستی تاریخی گرفتار شده اند.

یادآوری این نكته ضروری است كه عناصر به تازگی اعدام شده یا چند نفری كه در آستانه اجرای حكم اعدام قرار دارند یا قاچاقچیان موادمخدر هستند (نظیر یكی از آشوبگران روز عاشورا كه در لندن اقامت داشته و غیر از نیم كیلو تریاك، حدود 400 گرم كوكائین در منزل وی ثبت و ضبط شده است) یا عناصری هستند كه در گروهك های تروریستی نظیر منافقین، پژاك، تندر و ریگی عضویت داشته اند.

درباره اعدام منافقین و محاربین در سال های دهه 60 نیز، جریان های ضد انقلاب از وسط قصه روایت می كنند و این حقیقت را متذكر نمی شوند كه گروهك هایی چون منافقین دست به خروج مسلحانه و آدم كشی و بمبگذاری زدند و از مقامات ارشد كشور تا شهروندان عادی را با سبعیت تمام به شهادت رساندند و آنگاه در واكنش به این قساوت های سازماندهی شده از خارج، عناصر تروریست و محارب دستگیر شده هم به اعدام محكوم شدند.

طمع گروهك های ضدانقلاب در طلبكاری از فتنه گرانی چون موسوی و كروبی و خاتمی، به این دلیل است كه كسانی چون موسوی با حماقت تمام، حرمت شكنان روز عاشورا را مردمان خداجو توصیف كردند و علنا از آشوبگری خیابانی این گروهك ها دفاع كردند.

ایران می تواند طی 6 ماه در تامین سوخت 20درصدی خودكفا شود (خبر ویژه)

ایران در صورت خودداری غرب از تامین سوخت 20درصدی مورد نیاز این كشور می تواند طی 6 تا 10 ماه به تولید سوخت مورد نیاز بپردازد.

رادیو فردا ضمن درج این مطلب نوشت: در حال حاضر ایران بیش از 40 كیلوگرم اورانیوم غنی شده با غلطت 20درصد در اختیار دارد و ماهانه قادر به تولید تا 5 كیلوگرم اورانیوم با غلظت 20درصد است. براساس فرمول وین، قرار بود دو سوم از ذخیره اورانیوم غنی شده ایران (1200كیلوگرم) با 120 كیلوگرم سوخت اتمی با غلظت 20درصد مبادله شود. در صورت شكست مذاكرات استانبول، ایران عملاً قادر خواهد بود طی 6 تا 10 ماه آینده ذخایر اورانیوم با غلظت 20درصد خود را به 120كیلوگرم (میزان مورد نیاز رآكتور تهران) افزایش دهد.

تحلیلگر رادیو فردا اضافه می كند: زمان در زمینه دستیابی ایران به ظرفیت های اتمی به نفع ایران است. ایران علی رغم تمام بازدارنده ها، اگر چه با كندی و آهسته، اما مستمر و پیوسته، گزینه ها و فرصت های دست یافتن به ظرفیت اتمی خود را افزایش می دهد. این رادیوی آمریكایی با بیان اینكه «رسیدن به توافق میان غرب و ایران در زمینه مبادله سوخت اتمی آسان می نماید» افزود: اما در این میان مشكلاتی وجود دارد. در درجه اول، مفهوم حصول توافق، بی اعتبار ساختن و عملاً لغو تمامی قطعنامه های شورای امنیت و همچنین تحریم های یكجانبه است كه در حال اثرگذاری است(!؟)

تجارت با ایران را توسعه می دهند اسمش را می گذارند تحریم! (خبر ویژه)

مناسبات تجاری- اقتصادی ایتالیا و آلمان با ایران به رغم وعده های مكرر برای قطع تجارت در حال شكوفایی است.

روزنامه وال استریت ژورنال با درج این خبر نوشت: به رغم آن كه برلین و رم چند ماه پیش متعهد شدند تا تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران را به اجرا بگذارند ولی آمارهای جدید نشان می دهد حجم تجارت آلمان و ایتالیا با ایران در حال افزایش بوده است. طبق آمار مركز آمار ملی آلمان، واردات این كشور از ایران طی ده ماهه اول سال 2010 به نسبت دوره مشابه سال قبل حدود 29درصد افزایش یافته و از 538 میلیون یورو به 690 میلیون یورو رسیده است. صادرات آلمان به ایران هم نسبت به سال 2009 حدود 5 درصد افزایش را نشان می دهد و از حدود 3 میلیارد یورو به 3 میلیارد و 164میلیون یورو رسیده است.

این روزنامه همچنین درباره توسعه مناسبات تجاری ایران و ایتالیا از قول یكی از مسئولان اتحادیه صنایع مكانیك و مهندسی ایتالیا خاطرنشان كرد: صادرات ما به ایران دوران رونق خوبی را سپری می كند. طبق آمارهای اتحادیه ما، صادرات ماشین آلات پیشرفته و روباتیك به ایران طی سه ماه اول سال 2010 متناسب با محصولات مختلف بین 100 تا 380 درصد افزایش یافته است. در كل صادرات تجهیزات مهندسی ایتالیا به ایران طی سه ماهه اول سال 2010 در مقایسه با دوره مشابه در سال قبل50درصد افزایش یافته و از رقم 172میلیون به 258 میلیون یورو جهش یافته است. همزمان، واردات ایتالیا از ایران حتی رشد بیشتری داشته و حجم آن در سال 2010 به نسبت سال 2009 حدود 167درصد افزایش یافته و از رقم یك میلیارد و چهارصد میلیون یورو به سه میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون یورو رسیده است.

وال استریت ژورنال در پایان نوشت: متاسفانه به نظر می رسد كه برای صدراعظم آلمان و نخست وزیر ایتالیا هنوز هم تجارت با ایران كه در مجموع حدود ده میلیارد یورو در سال است، از متوقف كردن برنامه هسته ای آن كشور مهمتر است.

پیرزن 70 ساله در نماز جمعه به محسن رضایی چه گفت؟ (خبر ویژه)

در یكی از نمازجمعه های اخیر، نماز كه تمام شد و خواستم سوار ماشین شوم، یك پیرزن حدود 70 ساله نزدیك آمد و به من گفت «آقای رضایی شما خوب در رفتید!» گفتم از كجا؟ گفت؛ «شما خوب فرار كردید! شما خوب خودتان را از اینها جدا كردید». می خواهم بگویم كه من واقعا فرار نكردم. من دیدم كه این مسیر بدون نتیجه است. علاوه بر این ما باید خودمان را در یك كشور در حال پیشرفت ببینیم.

این سخنان را محسن رضایی در گفت وگو با سایت «دادنا» عنوان كرد. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 88 همچنین می گوید: وقتی پس از برگزاری انتخابات، شورای نگهبان اعلام نظر كرد، اطلاعیه دادم وگفتم كه به خاطر شرایط خطیر كشور و از آنجایی كه خودم را سرباز رهبر می دانم به اعتراضات خودم ادامه نمی دهم، چرا كه همچون روز روشن می دانستم كه این اعتراضات به كجا كشیده خواهد شد. در محیط سیاسی ایران تازه تا همین جا هم به نظر من به خیر گذشت، یعنی احتمال انفجارات و درگیری های شدید وجود داشت. به هیچ عنوان نمی شود ساده اندیشی كرد، یا تحت تاثیر فضای احساسات و عواطف عمل كرد. وقتی تصمیم گرفتم از اعتراض به نتیجه انتخابات صرفنظر كنم، خیلی از دوستان گفتند كه آیا شما می دانید چه می كنید؟ می دانید چه موج اعتراض و انتقادی علیه شما برخواهد خاست؟ گفتم می دانم. حتی بیش از 60 درصد از حدود 10 هزار ایمیلی كه پس از آن ماجرا من دریافت كرده بودم، فحش هایی بود مبنی بر این كه شما ترسیدید، جا خوردید، میدان را خالی كردید و غیره. اما خیلی از همین ایمیل ها به تدریج وبعد از گذشت سه یا چهار ماه برگشت و خیلی از ارسال كننده ها پشیمان شدند و در ایمیل های دیگری گفتند كه ما تازه فهمیدیم شما چه كار آگاهانه ای كردید.

محسن رضایی در این مصاحبه اضافه می كند: در زمان امام بخش زیادی از جامعه سیاسی ما را روشنفكران تشكیل می دادند، امام روحانیون مبارز را درست كرد تا بالای سر روشنفكران باشند و آنها را در عرصه سیاست هدایت كنند تا از یك حد و مرزهای خاصی بیرون نروند. در سال گذشته اگر روحانیون مبارز نقش خود را به خوبی ایفا كرده بودند، باید همان ماه اول این حوادث جمع می شد. یا امام روحانیت مبارز را درست كرد كه در بین متدینین به تحجر برنگردیم. ولی روحانیت مبارز بعد از امام نقش خود را ایفا نكرد. آنجایی كه بداخلاقی شد، روحانیت مبارز باید جلو می آمدند و از این كار جلوگیری می كردند. وقتی آقای میرحسین آن كارها را كرد، آقایان خوئینی ها و خاتمی باید جلو می آمدند و كنترل داستان را به دست می گرفتند.

این اظهارات خوش بینانه رضایی در حالی است كه برخی اعضای مجمع روحانیون نظیر خاتمی و موسوی خوئینی ها جزو رئوس فتنه بودند و در پروژه اغتشاش و آشوب نقش آفرینی می كردند و به عبارت دیگر یكی باید خود اینها را و نظایر آنها را مدیریت می كرد.

درآمدهای ایران تحریم ها را باز هم بی فروغ تر می كند (خبر ویژه)

افزایش قیمت نفت تا مرز 100دلار، نقش مضاعفی در بی اثر كردن تحریم ها علیه ایران داشته است.

سایمون هندرسون مدیر «برنامه خلیج فارس و سیاست انرژی» (یكی از زیرمجموعه های موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیك) در گفت وگو با رویتر اظهار داشت: ایران با توجه به نزدیك شدن قیمت نفت به یكصد دلار، از فشار تحریم های اعمال شده دور می ماند. یكی از مشكلات افزایش قیمت نفت برای آمریكا این است كه تمامی سیاست های واشنگتن در قبال ایران را كمرنگ می كند. آمار وزارت انرژی آمریكا حاكی است درآمد نفتی ایران در فاصله ژانویه تا نوامبر سال 2010، (11ماه) حدود 64 میلیارد دلار بوده كه 11میلیارددلار بالاتر از تمامی فروش نفتی ایران در سال 2009 بوده است.

رویتر می نویسد: با توجه به افزایش دوباره قیمت نفت كه از دو سال پیش تاكنون تكرار نشده بود، تهران می تواند مانور بیشتری روی اقتصاد و مسئله تحریم ها نشان دهد. همچنین موسسه «آی اچ اس، گلوبال اینسایت» در گزارشی اعلام می كند كه با صادرات نفت به دو میلیون بشكه در روز، ایران حتی با بهای نفت 60 تا 70 دلار در هر بشكه هم می تواند بودجه خود را حفظ كند. موسسه مشاوره «بی ئی دایجست دات كام» پیش بینی كرده كه قیمت نفت اگر در حدود بشكه ای 80 دلار بماند، برای ایران حدود 15دلار در هر بشكه، مازاد درآمد خواهد داشت.

به گزارش رویترز، ایران كه در حال حاضر ریاست سازمان سران كشورهای صادركننده نفت، اوپك را برعهده دارد، تلاش خود را كرده تا قیمت نفت را بالا نگه داشته و تولید نفت را افزایش ندهد. برخی دیگر از اعضای اوپك هم گفته اند كه نیازی برای افزایش تولید نمی بینند.

«جوان كول» استاد تاریخ خاورمیانه در دانشگاه واشنگتن می گوید: «هرگونه بالارفتن قیمت نفت، خطر حمله نظامی آمریكا و اسرائیل علیه ایران را كاهش می دهد. با افزایش قیمت نفت، اقتصاد آمریكا كه در حال بهبود است ضعیف می شود و در نتیجه توان نظامی برای حمله هم به همان اندازه كمتر می شود.»

قدس

رد پای صهیونیستها در بازیهای رایانه ای

مهر- بهروز مینایی رئیس بنیاد ملی بازیهای رایانه ای با اشاره به ارائه گزارشی از صحنه های آسیب رسان در بازیهای رایانه ای وارداتی گفت: در تولید اینگونه بازیها صهیونیستها دخیل هستند که می خواهند از طریق این بازیها به کشورهای اسلامی حمله کنند.وی افزود:در این زمینه مدارکی به شورایعالی انقلاب فرهنگی عرضه شد.

توضیحات مهمانپرست درباره زهرا بهرامی

ایرنا - رامین مهمان پرست سخنگوی وزارت خارجه ایران با اشاره به فشار کشورهای غربی علیه ایران به بهانه های مختلف گفت : یکی از پرونده هایی که توسط کشورهای غربی برای فشار آوردن به جمهوری اسلامی بتازگی به بهانه حمایت از حقوق بشر مطرح کرده اند پرونده خانمی به اسم زهرا بهرامی است. این خانم به غیر از گذرنامه ایرانی، گذرنامه کشورهای دیگری را، از جمله کشورهای اروپایی داشته و توسط نیروی انتظامی بجرم حمل بیش از یک کیلوگرم مواد مخدر دستگیر شده است.

محسن رضایی:ارسال کنندگان ایمیل هاپشیمان شدند

دادنا - محسن رضایی ، در پاسخ به سؤالی درباره علت کناره گیری اش از اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری دهم، گفت: بیش از 60 درصد از حدود 10 هزار ایمیلی که پس از آن ماجرا من دریافت کرده بودم، انتقادهایی بود مبنی بر اینکه شما ترسیدید، جا خوردید، میدان را خالی کردید.وی افزود:وقتی تصمیم گرفتم از اعتراض به نتیجه انتخابات صرف نظر کنم، خیلی از دوستان گفتند که آیا شما می دانید چه می کنید؟ می دانید چه موج اعتراض و انتقادی علیه شما برخواهد خاست؟ گفتم می دانم. اما خیلی از همین ایمیل ها به تدریج و بعد از گذشت سه یا چهار ماه برگشت و خیلی از ارسال کننده ها پشیمان شدند و در ایمیل های دیگری گفتند که ما تازه فهمیدیم شما چه کار آگاهانه ای کردید.

توصیه یک مسوول به بازماندگان گروهک ریگی

فارس - حجة الاسلام ابراهیم حمیدی، رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه جوانان میهن اسلامیمان آگاه باشند که گرفتار گروه های آلوده و محارب نشوند گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران خطاب به بازماندگان گروهک ریگی و اشرار فریب خورده این است که چنانچه قبل از دستگیری احساس ندامت و پشیمانی کنند و خود را تسلیم مقامات قضایی نمایند از رأفت و عطوفت نظام جمهوری اسلامی بهره مند می شوند.

درخواست لغو یک تشکل اصلاح طلب

باشگاه خبرنگاران - فاطمه آلیا عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: باید پروانه مجمع زنان اصلاح طلب بدلیل همکاری با احزاب منحله مجاهدین و مشارکت لغو شده و پرونده اعضای آن توسط قوه قضاییه بررسی و رسیدگی شود.

"آی اس آی " قاتل دانشمندان ایرانی است

فارس- ابراهیم فیاض عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران با اشاره به ترور 2 دانشمند ایرانی گفت: قاتل این 2 دانشمند ISI بود و فریدون عباسی دوانی هم که نفر سوم ترور شده بود و جان سالم به در برد، همین مساله را بیان کرد.

بازگشت «مقتدا صدر» به ایران

فارس - رهبر جریان صدر برای ناکام گذاشتن تلاش های متعدد واشنگتن و همپیمانان آن در عراق برای ترور وی، به ایران بازگشت.یک مقام مسوول در دفتر «مقتدا صدر» رهبر جریان صدر درباره مدت اقامت احتمالی مقتدا صدر در ایران و یا جزئیات بیشتر در این باره سخنی نگفت.

تلاش بهائیت برای نفوذ در دانشگاهها

تابناک - یکی از مبلغین فرقه ضاله بهائیت با نام (خ پ) در سمنان ضمن ابراز دوستی خود با دختران دانشجو و معرفی خود به عنوان مربی خیاطی با طرح دوستی به تبلیغ فرقه ضاله بهائیت می پردازد.

ادعای مشکوک ویکی لیکس

عصر ایران: روزنامه انگلیسی گاردین براساس اسناد فاش شده توسط سایت ویکی لیکس مدعی شد: روسیه متعهد شده است که اجازه ندهد ایران سوخت اتمی مورد نیاز خود را تولید و برای نیروگاه اتمی بوشهر استفاده کند. این در حالیست که تهران و مسکو توافق کرده اند تا سوخت مورد نیاز نیروگاه اتمی بوشهر برای دو سال از سوی روسیه تأمین شود.

شعر رحماندوست در وصف برکناری اش!

فارس - مجتبی رحماندوست از مشاوران رییس جمهور در واکنش به برکناری اش شعری سروده است که این شعر تنها واکنش وی به این برکناری است.

ادعای جدید بی بی سی

خبر آنلاین - بی بی سی مدعی شد:دولت سنگال با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در پی میانجیگری ترکیه، عبدا... واد، رئیس جمهوری این کشور تصمیم گرفته است که روابط دیپلماتیک با ایران را به سطح سابق بازگرداند.

انتقاد از خصوصی شده هایی که مدیر دولتی دارند!

عصرایران - محمدابراهیم نکونام رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از وضعیت برخی شرکت ها که به بخش خصوصی و تعاونی واگذار شده اند ولی از سهامداران در هیأت مدیره استفاده نمی شود انتقاد کرد و گفت: حتی مشاهده شده که گاه معاونین وزیر صنایع در هیأت مدیره بعضی شرکتها حضور دارند و مدیرعامل نیز توسط وزیر انتخاب می شود.

جستجو در وبلاگ
درباره من
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :