تبلیغات
برگزیده های وب - اخبارویژه روزنامه های2بهمن89
نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 2 بهمن 89 ساعت 11 و 18 دقیقه و 26 ثانیه

جمهوری اسلامی

***قم حاكی است تحولاتی در دو نهاد مهم حوزوی در جریان است. بنابر این گزارش، پس از 14 سال ریاست حجت الاسلام سیدابوالحسن نواب بر مركز خدمات حوزه علمیه قم، استعفای وی پذیرفته شده و حجت الاسلام سید حسین ربانی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم جایگزین وی خواهد شد. همین گزارش می‌افزاید: به زودی رئیس جدیدی برای دفتر تبلیغات تعیین خواهد شد.


***شورای نگهبان مصوبه ایجاد وزارتخانه ورزش و جوانان را تایید كرد. به گزارش آینده به نقل از بولتن وزارت ورزش و جوانان، شنیده‌ها حاكیست شورای نگهبان مصوبه ایجاد وزارت ورزش و جوانان را در جلسه اخیر خود تایید كرد و قرار است در كنفرانس خبری كه شنبه صبح توسط كدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان برگزار می‌شود، اعلام رسمی این خبر صورت پذیرد. الف نیز گزارش داد، با اعلام عدم مغایرت این مصوبه مجلس، علی لاریجانی روز پنجشنبه قانون تصویب وزارت ورزش و جوانان را به دولت ابلاغ كرد. بدین ترتیب طبق قانون اساسی رئیس‌جمهور موظف است فردی را برای اخذ رای اعتماد به عنوان وزیر ورزش و جوانان به مجلس معرفی كند.

***به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) - ابنا - اظهارات "جمال الخاشقجی"، نویسنده و تحلیلگر سیاسی عربستانی و دبیر روزنامه "اخبار العرب" مبنی بر اینكه شیخ الازهر و مفتی عربستان باید دست آیت‌الله سیستانی را ببوسند، خشم وهابیون افراطی را برانگیخته است. وی در مقاله خود از مواضع وحدت گرایانه آیت‌الله سیستانی حمایت و تقدیر كرده و پرسیده است اگر آیت‌الله سیستانی فتوای قتل اهل سنت در عراق را صادر می‌كرد، چه اتفاقی می‌افتاد؟ و آیا این امكان برای شیعیان وجود ندارد كه اتومبیلی را در مقابل مسجد اهل سنت منفجر ساخته و تعدادی را به قتل برسانند؟ وی در پاسخ به این سوالات تاكید می‌كند: بی شك تنها كسی كه آرامش را برای شیعیان عراق به ارمغان آورده است، مرجع تقلیدشان است. وی در ادامه از شیخ الازهر،‌ مفتی عربستان و قرضاوی می‌خواهد به نجف اشرف سفر كرده و دستان آیت‌الله سیستانی را ببوسند. این نویسنده عربستانی ضمن اشاره به نقش آیت‌الله سیستانی در انجام انتخابات آزاد در عراق و مقابله با توطئه‌های دشمنان می‌افزاید: این مرجع شیعه تلاش بسیاری را برای پایان دادن به اختلافات بین شیعه و سنی به كار می‌گیرد؛ تا جایی كه از شیعیان می‌خواهد در برخورد با اهل سنت و سلفی ها، منطق، عقل و صبر را به كار گیرند.

*** مقامات امنیتی عراق به زائران و مسافرانی كه به سمت كربلا در حركتند، اعلام كردند از پذیرفتن مهر برای نماز خودداری كنند. برخی از این مهرها بمب گذاری شده است! به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) - ابنا - مسئولان امنیتی عراق به زائران و مسافرانی كه پیاده درحال سفر به سمت كربلا هستند، بارها از طریق بلندگوهای حسینیه‌ها و هیئات عزاداری كاروان‌ها به زائران هشدار دادند كه با خود برای نماز مهر به همراه داشته باشند و به هیچ وجه از افرادی كه در راه مهر توزیع می‌كنند، مهر نگیرند! اعضای وابسته به به القاعده اقدام به توزیع مهرهای نماز میان زائران حرم حسینی(ع) كرده‌اند كه در آنها مواد منفجره خفیفی كار گذاشته شده كه با سجده كردن منفجر می‌شوند! همچنین این منابع امنیتی برای چندمین بار به زائران درباره تحویل گرفتن غذا از اماكن مشكوك هشدار داده و از آنها خواسته است تا به رستوان‌ها و یا حسینیه‌های معتبر و شناخته شده مراجعه كنند. كشتار چند روز گذشته بغداد در اثر انفجاربمب‌های كار گذاشته شده در "سر"های نمادین شهدای كربلا و نیز پرچم‌های اهدایی القاعده به زوار بود!

قدس

اخبار ویژه 

ورود وسایل شنود آمریکایی به ایران

خبر آنلاین - به تازگی عناصر اطلاعاتی آمریکا به وارد کردن دستگاههای گیرنده و استراق سمع به ایران اقدام کرده اند. حجم این سیستم به اندازه پاکت سیگار است. در این سیستم می توان سیم کارت ایرانی نصب کرد و مکالمات خطوط تلفنی را شنود کرد.

مافیای توپولف در پی تغییر رئیس هواپیمایی

جهان- با اعلام دوباره رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره لزوم خروج توپولف از ناوگان هوایی تا پایان بهمن امسال، دلالان توپولف بار دیگر برای برکناری وی دست به کار شدند. پیشتر هنگامی که توپولف های 154 نیازمند اورهال (تعمیر اساسی) بودند، تعدادی واسطه ، این هواپیماها را برای تعمیر به روسیه می بردند و در این میان مبالغ هنگفتی به جیب می زد ند.

نامه کانادا به سفارت ایران درباره فیلم صهیونیستی

عصر ایران - با وجودی که نمایش عمومی فیلم ضد ایرانی «ایرانیوم» در مرکز ملی کتابخانه و آرشیو کانادا در اتاوا در سه شنبه شب هفته گذشته لغو شد، دولت کانادا در اقدامی گستاخانه روز چهارشنبه در نامه ای به سفارت ایران در کانادا بر نمایش عمومی این فیلم در کانادا تأکید کرد. در این نامه آمده است: «کانادا بر سر آزادی بیان معامله نمی کند»!

پاسخ خواننده فایننشیا ل تایمز به سر مقاله ضدایرانی

فارس- «یوسف محمد بات» از دانشگاه کمبریج آمریکا و از خوانندگان روزنامه انگلیسی فایننشیا ل تایمز در پاسخ به سرمقاله این روزنامه که با تیتر «برزخ ایران» چاپ شده بود، در نامه ای تأکید کرد که مدرکی مبنی بر نظامی بودن برنامه هسته ای ایران وجود ندارد. وی نوشت: بدون تردید ایران برنامه غنی سازی اورانیوم دارد اما این کارخانه بمب سازی نیست.

همراهی سوئیس با آمریکا علیه ایران

عصر ایران - دولت سوئیس از اعمال تحریم های یکجانبه این کشور علیه ایران خبر داد.این خبر را رویترز دیروز منتشر کرد.

مذاکره پنجشنبه شب نماینده چین با باقری در استانبول

رجا- در دیدار پنجشنبه شب میان علی باقری معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان و «وو خیلون» معاون وزیر خارجه و نماینده چین در مذاکرات میان ایران و 1 + 5 ، طرف چینی بر حمایت کشورش از چهار بند ابتدایی بیانیه تهران تأکید کرده است.

سند منتشر نشده درباره امیراحمدی و شورای عالی ایرانیان

تابناک- جدیدترین اطلاعات رسیده از شورای عالی ایرانیان، بیانگر آن است که مسؤولان این سازمان، حتی تحمل انتقاد افراد تیم خود را نیز ندارند.

اخراج میثم طاهری از افراد نزدیک به رحیم مشایی که دارای مناصب مهمی در شورای عالی ایرانیان بود

كیهان

تا بسیج و شهادت طلبی مردم هست نمی توانیم از پس جمهوری اسلامی برآییم (خبر ویژه)

پایگاه صهیونیستی «بالاترین» اذعان كرد بسیج مردم ایران و اعتقادات مذهبی آنان به جریان های برانداز مجال عرض اندام نمی دهد.

این رسانه ضد انقلاب با اشاره به شعبده بازی رسانه ای در شبیه سازی فتنه سبز با انقلاب مردم تونس نوشت: ایران، تونس نیست زیرا بسیج را دارد و ایران تونس نیست زیرا معترضان در تونس مخالفت با حاكمیت را با مخالفت با اعتقادات و فرهنگ مردم همراه نكردند. اما در ایران، اپوزیسیون مهر دین ستیزی را بر روی پرچم و پلاكاردهای خود چاپ كردند، لذا تحرك آنها، این تعبیر را دارد كه فساد و فحشا گسترش یابد و مساجد تعطیل شود و به جای آن كاباره و مشروب فروشی احداث شود.

نویسنده بالاترین با اشاره به بسیج ملت در برابر فتنه سبز در حوادثی نظیر 9 دی 88 یادآور شد: برای مردمی كه در انتخابات و راهپیمایی های مورد نیاز نظام مانند 9دی بسیج می شوند و حضور فعال دارند، مخالفت با نظام در حكم مخالفت با خدا و پیغمبر و اهل بیت ]علیهم السلام[ محسوب می شود. كشته شدن در راه نظام ولایت فقیه، درجه رفیع شهادت محسوب می شود اما كشته شدن برای طرف مقابل، اتلاف جان و هلاكت به حساب می آید. پایه های حكومت ولایت فقیه، امروز به همین توده فعال وابسته است و نمی توان بی اعتنا به این مسئله، به راحتی به نظام حكومتی جدیدی دست یافت.

این پایگاه ضد انقلابی در مطلب دیگری با تایید بر اینكه «ما بالاترینی ها تبدیل به سوژه های طنز حسین شریعتمداری شده ایم»، نوشت: ما در بالاترین به سروكله هم می زنیم و خبر آن هر چند وقت یكبار در كیهان چاپ می شود. شاید هم آنها در میان ما نفوذی دارند(!)

همزمان با بالاترین، «همدم مصطفوی» از عناصر ضدانقلاب فراری هم به شبكه 5 فرانسه گفته است: حكومت جمهوری اسلامی بر پایه یك شبكه سیاسی، مذهبی، اجتماعی و بسیج بنا شده و سرنگون كردن آن بسیار سخت است.

اصلا غلط كردیم كه از موسوی و كروبی حمایت كردیم (خبر ویژه)

ما دیگه غلط می كنیم از موسوی و كروبی حمایت بكنیم و برای آنها هورا بكشیم.

گویانیوز كه از رسانه های بدنام در حوزه اینترنت است و مدتها به صورت علنی برای سرویس جاسوسی آمریكا مزدور استخدام می كرد، در فتنه و آشوبگری پس از خرداد 1388، جزو آتش بیاران معركه و حامیان فتنه گران بود. با این حال گویانیوز اخیرا نسبت به این جریان ابراز عصبانیت كرده و می نویسد: عجب گیری كرده ایم! امروز از یكی حمایت می كنیم، فردا مجبور می شوم بر ضدش مطلب بنویسیم. امروز از برنامه یكی خوشمان می آید، فردا مجبور می شویم بگوییم غلط كردیم از برنامه اش خوشمان آمد. امروز طرف یك چیز می گوید ما هورا می كشیم، فردا چیز دیگر می گوید هر چه فحش به دهانمان می آید نثارش می كنیم. دارم كم كم عصبانی می شوم. دارم كم كم بی تربیت می شوم. می خواهم كم كم به مهران ]م...[ و لیلا ]الف...[ و مهدی كروبی و موسوی فحش بدهم. اینها چرا این جوری می كنند؟ یك روز قهوه تلخ درست می كنند، یك روز برنامه بر ضد تلویزیون های لس آنجلسی. یك روز بازی در نقش ندا آقاسلطان را تكذیب می كنند، یك روز در فیلم فدریكو ده نمكی بازی می كنند. یك روز علیه ولایت فقیه حرف می زنند، یك روز دوران طلایی امام را جلوی چشم ما می آورند.

نویسنده عصبانی گویانیوز با تلخی نوشت: ما دیگر غلط بكنیم برای كسی هورا بكشیم. می خواهیم موی سرمان را بكنیم. حتی باید دنبال یك مرد بگردیم كه خود را به آتش بكشد. اصلا خر ما از كره گی دم نداشت.ای آنهایی كه یقه ما را چسبیده اید و می گویید چرا از فلانی و فلانی تعریف كردید. صریحا می گوییم غلط كردیم. اشتباه كردیم.

ایران هیچ دلیلی نمی بیند كه در مذاكرات اسلامبول كوتاه بیاید (خبر ویژه)

محافل سیاسی و رسانه ای غرب معتقدند هیچ دلیلی وجود ندارد كه جمهوری اسلامی ایران بخواهد به خاطر آن از مواضع خود در مذاكرات اسلامبول كوتاه بیاید.

روزنامه آلمانی دی سایت در این زمینه نوشت: غرب برای واداشتن ایران به كوتاه آمدن اقدام به ارسال ویروس استاكس نت و حمله به كامپیوترهای تاسیسات هسته ای ایران كرد و دانشمندان اتمی ایران را مورد ترور قرار داد و مورد تحریم ها قرار گرفت. اكنون با این اوصاف چرا ایران باید كوتاه بیاید؟ ترس از تحریم و فشارهای دیگر كه ندارد. ایرانی ها فشارهایی به مراتب بیشتر از این را تاب آورده اند.

دی سایت با بیان اینكه «غرب اگر توقعی از ایران دارد باید امتیاز بدهد اما چنین چیزی وجود ندارد» نوشت: هرچند اوباما در اولین ماههای آغاز به كار خود طوری وانمود كرد كه دنبال مناسبات جدیدی با جمهوری اسلامی است و می خواهد نه تنها مسئله هسته ای بلكه تمامیت مناسبات را در گفتگوها مطرح كند. اما در این فاصله، از جمله به مدد ویكی لیكس، معلوم است كه این سیاست تنها ترفندی بوده كه ائتلاف بین المللی را علیه تهران موثرتر بسیج كند. آمریكا به جای بررسی منافع مشترك، تنها به فشار تحریم دل بسته است. بدین ترتیب احتمالا ملاقات اسلامبول نیز همانند دیگر دیدارها در پنج سال گذشته بی نتیجه به پایان خواهد رسید. مگر اینكه دولت های غربی به مشوق هایی هم فكر كنند كه بتوانند سوای مناقشه اتمی به ایران عرضه كنند. البته فكر به این موضوع هم در غرب تسلیم تلقی می شود. مدتی است كه با توجه به اكثریت تازه جمهوری خواهان در كنگره آمریكا علاقه به تشدید تحریم از سوی این كشور وجود دارد. از هم اكنون مشخص است كه چین و روسیه همراهی نخواهند كرد؛ بدین ترتیب پوتین حتی در دسامبر تاكید كرد روسیه دلیلی برای این سوءظن نمی بیند كه ایران دنبال بمب اتمی است.

این اروپایی ها هستند كه برای تشدید تحریم زیر فشار قرار خواهند گرفت. بالاخره چه زمانی دولت های اروپایی جرات می كنند بپرسند سیاست غرب چگونه از این بن بستی درمی آید كه ایالات متحده هرچه بیشتر آنها را وارد آن می كند؟

ارگان وزارت خارجه رژیم صهیونیستی هم در گزارشی نوشت:كارشناسان اسرائیلی می گویند این واقعیت را نمی توان پرده پوشی كرد كه سانتریفیوژها در نطنز همچنان مشغول كار هستند و ایران هر ماه مقدار بیشتری اورانیوم غنی شده ذخیره می كند. آگاهان امور ارزیابی می كنند كه دیدار اسلامبول نیز همانند دیدار ژنو بدون رسیدن به یك دستاورد ملموس پایان خواهد گرفت و جمهوری اسلامی برای ادامه دادن برنامه های اتمی خود فرصت زمانی بیشتری به دست خواهد آورد.

روزنامه جروز الم پست هم برخلاف تبلیغات چند ماه اخیر سیاستمداران و رسانه های غربی نوشت؛ «فدراسیون دانشمندان آمریكایی» در گزارشی اعلام كرد طی یك سال اخیر، ایران توانسته بر میزان بازدهی سانتریفیوژها بیفزاید. ایوانكا بارزاشكا سرپرست تهیه این گزارش گفت «این تصور و ارزیابی كه شتاب پیشرفت اتمی ایران كند شده، نادرست است.»

انتشار این قبیل گزارشها در حالی است كه وزیر خارجه آمریكا اخیرا چالش دیگری را هم مورد تاكید قرار داده و آن سرپیچی چین از تحریم های اقتصادی ایران است.

هیلاری كلینتون می گوید: برخی شركتهای چینی با تحریم ها همراهی نمی كنند. چینی ها می گویند تحریم هایی را اعمال می كنند كه بر سر آن در شورای امنیت توافق كرده اند اما با تحریم های یك طرفه اروپایی ها، آمریكایی ها یا ژاپنی ها موافقت نكرده اند. با این وجود جواب آمریكا این است كه ما همه یك هدف داریم و آن این است كه جلوی ایران رابرای دستیابی به سلاح های اتمی بگیریم. شما حتی اگر به لحاظ فنی تحریم های یكجانبه ما را امضا نكرده باشید، ما انتظار داریم به ما برای اجرای آن كمك كنید وگرنه ممكن است شركتهای چینی را مجازات كنیم.

گربه ها همان گلّه سابقند فقط اسمشان عوض شده (خبر ویژه)

«فرماندهی سبزها مانند فرماندهی گربه هاست كه هریك به طرفی می روند».

سایت «امروز» وابسته به حزب مشاركت و سازمان مجاهدین(انقلاب) ضمن هشدار نسبت به بی اعتبار شدن خاتمی و موسوی و كروبی در میان محافل مختلف اپوزیسیون نوشت: «سعید حجاریان می گفت فرماندهی ده هزار گوسفند راحت تر از فرماندهی ده گربه است. فرماندهی اصلاح طلبان به فرماندهی جمع گربه ها می ماند كه هریك به سویی می روند یكی از دیوار بالا می رود، یكی بالای درخت می رود، یكی می خوابد، یكی بازیگوشی می كند و خلاصه آن كه هیچ كس تن به خواسته فرمانده نمی دهد. این تمثیل وصف حال حركت جنبش سبز و سلف، آن حركت اصلاح طلبی است. یك نمونه جالب آسیب شناسانه این وصف حال، سخنان آقای خاتمی و واكنش هایی است كه از سوی پاره ای از سبزها در فضای مجازی نسبت به آن صورت گرفت».

«امروز» با اشاره به متهم شدن دست اندركاران سه گانه فتنه سبز به بی كفایتی و بی عرضگی نوشت: این اولین بار نیست كه سخنان یكی از سه چهره برجسته جنبش سبز با واكنش منفی طیف هایی از بدنه جنبش سبز مواجه می شود و صداقت و سلامت و صلاحیت آنها مورد تردید قرار می گیرد.

نویسنده سایت یاد شده افزوده است: «این سه تن سران جنبشند. حتی اگر به واقع، جنبش فاقد رهبری باشد، نباید آنارشیست وار، این فقدان را یك حسن و ویژگی مثبت تلقی كنیم». این تعابیر در حالی است كه اولین بار موسوی با درك ناتوانی از تداوم هدایت فتنه، اعلام كرد «جنبش فاقد رهبر به مفهوم متعارف است و هر یك از اعضای آن خود رهبرند»!

سایت مشاركتی- مجاهدینی در پایان نسبت به تشدید انتقادها در محافل گوناگون اپوزیسیون نسبت به دست اندركاران ناكام فتنه نوشت: برخی واكنش ها به سخنان اخیر آقای خاتمی چنان بود كه تنها شك و تردید و بی اعتمادی علیه وی را می پراكند. در این نقدها خاتمی با موسوی و كروبی انسان هایی معرفی می شوند كه بدون تفكر و تامل كافی و بدون مشورت های لازم به اظهارنظر یا اتخاذ موضع می پردازند. این نقدها به صلاحیت و مصداقیت این سه نفر در راهبری جنبش لطمه می زند.

شایان ذكر است سالها پیش در اوج قدرت اصلاح طلبان، علیرضا علوی تبار، سردبیر روزنامه صبح امروز(سعید حجاریان) در تعابیری مشابه حجاریان، عنوان كرده بود كه كار هدایت تشكیلات اصلاح طلبان و روشنفكران، مثل گله بانی گرگ هاست.

 

  

 

 

 

 

حالا دیدید كه مردم را نشناخته اید؟ آقای بهزاد نبوی! دیدید در باره مردم باز هم اشتباه كردید. (خبر ویژه)

بهزاد نبوی از اعضای تأثیرگذار سازمان مجاهدین (انقلاب) و حامی میرحسین موسوی در یكی از جلسات محفلی و در رابطه با اجرای طرح هدفمندی یارانه ها گفته بود هرچند ما نتوانستیم در حوادث بعد از انتخابات كاری از پیش ببریم ولی مطمئناً با اجرای این طرح مردم به خیابان ها خواهند ریخت و نمی توان مردم را كنترل كرد، این بحث دیگر در رابطه با شكم مردم است و مطمئناً مردم در این رابطه تاب نمی آورند.

«خبرنامه دانشجویان ایران» با یادآوری این اظهارات نوشت: بعد از گذشت یك ماه از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها شاهد آن هستیم كه پیش بینی هایی كه عموماً از سوی دشمنان خارجی و اپوزیسیون داخلی در مورد واكنش مردم به این طرح كه اولین گام برای طرح بزرگ تحول اقتصادی است نادرست از كار درآمد. حرف های كسانی نظیر بهزاد نبوی و یاران وی نشان دهنده فاصله ای است كه این افراد از جامعه گرفتند و بعد از گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی هنوز مردم ایران را نشناخته اند. سالها پیش نیز فرد دیگری با توهین به مستضعفین جامعه آنها را لشگر قابلمه بدست خوانده بود و گفته بود اگر در ایران مرگ موش هم بدهند عده ای قابلمه به دست برای گرفتن آن صف خواهند كشید. (رجب مزروعی). البته از طیفی كه كاندیدای منتخبش به مجلس ختم یك آدم زنده می رود و همسرش برای اثبات تقلب در انتخابات تئوری خنده دار داماد لرستان را به میدان می آورد، انتظار نیست كه پیش بینی های معقولی هم داشته باشند.

خبرنامه مذكور می نویسد: شاید این آقایان فراموش كرده اند همین اقشار پایین جامعه بودند كه با رهبری امام خمینی(ره) به خیابان ها آمدند و برای ارزش های اسلامی و آرمان های خویش خون خود و عزیزانشان را فدا كردند و شاید این افراد فراموش كرده اند كه مردم ایران برای پیروزی انقلاب و همچنین حمایت از فرزندان خویش در دفاع هشت ساله از میهن داشته های خود را كه حتی بعضی اوقات بیش از چند تخم مرغ و مقداری نان نبود فدا می كردند با این انگیزه كه در دفاع از ارزش های اسلامی و میهن خویش سهیم باشند.

خاطرنشان می شود پیش از این رهبر معظم انقلاب درباره هدفمند كردن یارانه ها فرمودند: «هدفمند كردن یارانه ها امر مهم و سالها است كه جزو آرزوها است، بنده در دولتهای قبل، دو سه مرتبه كتباً و شفاهاً به دولتها گفته ام، منتها دنبال این نمی رفتند، ترجیح می دادند كه بماند. این مسئله طرح تحول كه دولت مطرح كرد، این هم از همان كارهای بزرگ و از همان كارهایی است كه جرات اقدام به آن كار، خودش با ارزش است. همین مسئله هدفمند كردن یارانه ها، واقعاً چیز خیلی مهمی است، در دولتهای قبل هم مطرح بوده، بارها صحبت شده بود و گفته شده بود، منتها پیشرفت نمی كرد یا مشكلاتی كه در قضیه بانكها و مالیات و بیمه و گمرك و سایر چیزهایی كه در بخشهای مختلف این طرح تحول وجود دارد، كارهای بسیار بزرگ و مهمی است، حتماً هم باید انجام بگیرد.»اكنون جای این سؤال است كه چرا برخی متولیان دولت های قبلی به جای تحسین شجاعت و تدبیر دولت، مانند دشمنان به شكست دولت فعلی در اجرای وعده اجرا نشده دولت های قبلی امید بسته بودند؟!

جستجو در وبلاگ
درباره من
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :