تبلیغات
برگزیده های وب - اخبارویژه روزنامه های30دی89
نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 30 دی 89 ساعت 09 و 23 دقیقه و 22 ثانیه

جمهوری اسلامی

***كشف حجاب و فساد اخلاقی در اماكن تفریحی، با ماندگار شدن برف در مراكز اسكی رو به گسترش است.


مشرق، با انتشار عكس‌هائی از زنان بی حجاب در یكی از اماكن اسكی، نوشت: پس از اخباری كه از گروه‌های مختلف كوهنوردی، صخره نوردی و.. به گوش رسید این بار نوبت كشف حجاب اسكی بازان در پیستهای اطراف تهران رسیده است. اینگونه اعمال ناشی از عدم نظارت مسئولین انتظامی بر اینگونه اماكن است و باید توجه داشت كه روند عادی سازی كشف حجاب از اینگونه مكانها شروع شده و به تدریج در سطوح مختلف جامعه نهادینه میشود.

***پایگاه خبری تحلیلی "آینده" با نقل اخباری از خبرنگاران صدا و سیما در فرانسه و انگلیس درباره مسائل اجتماعی و مشكلات اقتصادی مردم اروپا، آرزو كرده است ایكاش مشابه همین گزارش‌ها را تلویزیون ایران از مشكلات مردم كشورمان نیز پخش می‌كرد. آینده با یادآوری گزارش خبرنگار صدا و سیما در انگلیس كه زمین خوردن یك شهروند انگلیسی حین پیاده روی در یخبندان را نشانه ناكارآمدی و ضعف دولت انگلیس می‌داند. افزود: شجاعت این دو خبرنگار كه با حضور در قلب درگیری‌ها از برخورد و دستگیری تظاهر كنندگان اروپایی گزارش تهیه كرده و آن را ناقض حقوق بشر، دموكراسی و آزادی می‌دانند، موجب می‌شود افكار عمومی هوس كنند برای یك بار چنین گزارشهایی را درباره مسایل و مشكلات داخل ایران از صدا و سیما مشاهده كنند.

كیهان

اعتراف شبكه عنكبوت به دروغ پراكنی در جنگ روانی ناكام (خبر ویژه)

رسانه های زنجیره ای ضدانقلاب با آب و تاب فراوان و البته با دو ماه تاخیر، بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را منتشر كردند!

حضرت آیت الله خامنه ای در این ملاقات به تشریح دلایل اعتماد و اطمینان خویش نسبت به رئیس جمهور و دولت پرداخته و این اطمینان و اعتماد را با عملكرد غیرقابل اعتماد پیشینیانی مقایسه كرده اند كه اهتمام به ایجاد حاكمیت دوگانه همسو با توقع آمریكا و اروپا داشتند. معظم له همچنین به همراهی و همسویی رئیس جمهور و دولت اصولگرا با رهبری تاكید كرده و البته به برخی انتقادها نسبت به عملكرد اجزای دولت را قابل تامل توصیف كرده اند.

محافل رسانه های ضدانقلاب كه گویا دیر از خواب بیدار شده اند، با انتشار بیانات رهبر انقلاب كه البته بعضا آمیخته با «تحریف» هم هست، اطاعت پذیری دولت از رهبری را مورد سرزنش و تخطئه قرار داده اند حال آن كه در قیاس با برخی از دولت های قبلی، فضیلتی دیگر برای دولت اصولگراست.

اما نكته مهم در این میان این واقعیت است كه همین رسانه های زنجیره ای (موسوم به شبكه عنكبوت) به اعتبار اینكه دروغگو كم حافظه است، یادشان رفته كه همین چند ماه پیش در راستای دادن تنفس مصنوعی به فتنه رو به احتضار ادعا می كردند میان رهبری و رئیس جمهور اختلاف های شدید وجود دارد و فتنه گران نباید ناامید شوند. انتشار بیانات 2 ماه پیش رهبر معظم انقلاب آن هم به شیوه ای ناشیانه و تحریف آمیز، دست كم حاكی از این است كه محافل یاد شده در جنگ روانی چند ماه پیش، مخاطبان خود را ساده لوح فرض كرده و اهتمام به فریب آنها داشته اند؛ هرچند كه مدت هاست حتی همان مخاطبان كم شمار هم اعتماد خود را به این چوپان های دروغگو از دست داده اند.

تظاهر به همراهی با جمهوری اسلامی تنها راه براندازی است (خبر ویژه)

منافقین همكار با جبهه اصلاحات و دست اندركاران فتنه سبز همچنان تأكید می كنند كه توسل به نفاق كسانی چون موسوی و خاتمی و كروبی، تنها شیوه براندازی است.

دویچه وله آلمان از قول سعید رضوی فقیه (عضو مشاركتی ستاد انتخاباتی كروبی!) نوشت: در شرایط فعلی، جمهوری اسلامی هیچ آلترناتیوی ندارد باید واقع بین باشیم. شعار سرنگونی جمهوری اسلامی بدون ارائه یك چشم انداز روشن و بدون اینكه به واقعیت های موجود و توازن قوای اجتماعی و سیاسی توجه داشته باشیم، می تواند ما را دچار نوعی خیال گرایی یا تقدیرگرایی كند كه هیچ فایده ای برای نیروهای سیاسی ندارد.

وی كه به اتفاق همسرش با حلقه بد نام مهاجرانی در لندن همكاری می كند، اضافه كرد: طبیعتاً چون آقایان موسوی و كروبی و حتی خاتمی شخصیت سیاسی شان بر بستر جمهوری اسلامی شكل گرفته، هیچ چاره ای ندارند جز این كه بر مبنای همین پیشینه و همین پس زمینه فعالیت سیاسی خود را ادامه دهند و قطع ارتباط آنها با میراث آیت الله خمینی یعنی جمهوری اسلامی، می تواند آنها را در یك خلأ سیاسی قرار دهد و آنها را حداقل برای مدت كوتاهی دچار یك بی هویتی سیاسی كند. من فكر می كنم آنها عاقلانه ترین شیوه را برگزیده اند.

سایت روز آن لاین هم از قول علی افشاری دیگر آشوبگر فراری عضو دفتر تحكیم نوشت: جنبش سبز زمانمند بوده و عمر محدودی دارد. بافت جنبش سبز حالت ناهمگون دارد كه قدرت تكثر آن را محدود می كند. رابطه اندام وار و سازمند بین نیروهای گوناگون جنبش سبز به وجود نیامد. «ما همه با هم هستیم» بیشتر جنبه شعاری داشت تا باور اعتقادی.

وی افزود: جنبش سبز محصول ائتلاف دو تفكر اصلاح در درون حكومت و تغییر حكومت است. لذا استراتژیی در آن می تواند موفق باشد كه این واقعیت را بپذیرد و راه حلی متناسب با آن ارائه دهد. پیشنهاد خانم رهنورد مبنی بر دو مرحله ای كردن جنبش در قالب موفقیت در اجرای كامل و بی تنازل قانون اساسی ]!؟[ موجود و سپس فراهم كردن زمینه تغییر قانون اساسی می تواند گزینه مناسبی باشد. عبور از نظام سیاسی و غلبه یافتن دیدگاه تغییر بنیادین در سپهر نیروهای تحول خواه نتیجه جنبش سبز نیست بلكه پسامد آن است.

نیویورك تایمز: آمریكا مومیایی های مستبد را بر دموكراسی در خاورمیانه ترجیح می دهد (خبر ویژه)

«آمریكا مسئول شكست رژیم های عربی است.»

روزنامه نیویورك تایمز در ارزیابی اعتراض های اجتماعی- سیاسی زنجیره ای كه به جان رژیم های مرتجع و وابسته خاورمیانه افتاده، انگشت اتهام را به سوی كاخ سفید دراز كرد و نوشت: آمریكا و قدرت های غربی مسئول شكست و بی ثباتی رژیم های غربی هستند.

راجر كوهن نویسنده نیویورك تایمز یادآور شد: قدرت های غربی همیشه استبداد باثبات را بر دمكراسی واقعی كه كمكی به منافع آنها نمی كند، ترجیح داده اند.

كوهن سران عرب را به مجسمه مومیایی تشبیه كرد و نوشت: سران عرب نمی توانند بیداری آشكار جوامع خود را ببینند یا به آن گوش دهند. حاكمان عرب متحد آمریكا در جوامع خود هیچ ارتباطی با مردم ندارند و در هیچ چیزی موفق نیستند و اساساً به ظهور گروه های تندرو دینی در جوامع خود كمك می كنند؛ زیرا مردم چنین گروه هایی را تنها راه پیش روی خود می دانند.

وی افزود: شكی نیست كه رژیم های حاكم عرب سبب جذب جریان های دینی بین مردم هستند.

خرابكاری و ترور و تحریم مشوق های غرب اینهاست؟! (خبر ویژه)

روزنامه انگلیسی گاردین ضمن به چالش كشیدن رویكرد متناقض غرب مقابل ایران پیش بینی كرد در مذاكرات اسلامبول هیچ چیز عاید كشورهای غربی نشود.

گاردین با بیان اینكه «ایران از حق هسته ای خود در مذاكرات چند روز آینده استانبول كوتاه نخواهد آمد»، نوشت: خیلی ها می پرسند كه آیا این مذاكرات منجر به ایجاد تغییری در چالش هسته ای ایران خواهد شد یا نه. در پاسخ باید گفت شانس رسیدن این نتیجه اندك است و دلیل آن هم بسیار ساده است چرا كه در كوتاه مدت مشوقهایی كه از سوی غرب برای مصالحه ارائه می شود بسیار كمتر از ارزش واقعی مسئله است. این واقعیت بسیار روشن است، زیرا ایران در حالی به متوقف كردن برنامه هسته ای خود تشویق می شود كه در طرف مقابل، به جای دریافت امتیاز با مواردی چون ویروس استاكس نت و ترور دانشمندان خود روبرو می شود. پس چرا باید انتظار داشته باشیم كه دولت ایران با خواست غرب موافقت كند؟

گاردین اضافه كرد: از طرف دیگر به نظر می رسد 1+5 هم كه توسط آمریكا رهبری می شود تمایل چندانی برای ایجاد تغییر در سیاستهای خود ندارد چون باراك اوباما در عمل تحریمهای بیشتری را در مقایسه با بوش علیه ایران اعمال كرده است. بنابراین تا زمانی كه میان خواسته غرب از ایران و امتیازهایی كه در صورت برآورده شدن از سوی تهران به جمهوری اسلامی ارائه می شود تناسبی برقرار نباشد نمی توان انتظار داشت كه جمهوری اسلامی از حق خود كوتاه بیاید.

مجادلات تند در غرب به خاطر هراس از پیروزی اسلامگرایان در تونس (خبر ویژه)

شورش مردم مسلمان تونس علیه رئیس جمهور غربگرا و فاسد این كشور اسباب مجادلات تند در محافل غربی و همچنین ضد انقلاب غربگرا شده است. این محافل از یك سو اذعان می كنند كه غرب با دفاع از «بن علی»- به خاطر منافع خود- حقوق مردم تونس را نقض كرده و از دیگر سو نگرانند كه این فرایند باعث حاكمیت اسلامگرایان در تونس جدید شود.

هفته نامه اشپیگل در همین زمینه هشدار داد «در صورت ادامه هرج و مرج، اسلامگرایان سوار موج اعتراض خواهند شد». روزنامه آلمانی لونه بورگ نیز خاطرنشان كرد: تونس هنوز به میدان اسلامگرایان تبدیل نشده اما اینكه صدر اعظم آلمان برای آن كشور آرزوی دموكراسی كند، صرفاً به عنوان آرزو خوب است و الا با توجه به بی ثباتی فعلی این آرزو نقش برآب خواهد شد. به گفته راشد الغنوشی رهبر جنبش نهضت اسلامی معتقد است در صورت برگزاری یك انتخابات آزاد، اسلامگرایان به قدرت خواهند رسید.

به گزارش العالم، خوان كول استاد تاریخ خاورمیانه میشیگان هم درباره اوضاع تونس گفت: وضعیت این كشور یادآور می شود كه كمك به سركوب های رژیم وابسته می تواند واكنش عكس به دنبال داشته باشد همان گونه كه در انقلاب اسلامی ایران در سال 79-1978 شاهد بودیم.

در همین حال سایت ضد انقلابی «ایران امروز» به حمایت دولت فرانسه از رژیم فاسد تونس پرداخت و نوشت: «سال 2008 نیكلا ساركوزی، رئیس جمهور فرانسه به تونس سفر كرد و در آنجا گفت كه به خود اجازه نمی دهد به عنوان مهمان درباره وضعیت دموكراسی و حقوق بشر در این كشور سخنی بگوید، به خصوص كه تونس پیشرفت های شایانی كرده. او با خرسندی قراردادهای اقتصادی را امضا كرد و از ایستادگی تونس در برابر تروریسم و افراط گرایی اسلامی و نقش قائق این كشور در مهار مهاجرت آفریقایی ها و تونسی ها به اروپا لب به ستایش گشود. دولت ساركوزی همچون دوران فرانسوا میتران و ژاك شیراك از هرگونه انتقاد و نقدی نسبت به رویكرد حكومت تونس در زمینه دمكراسی و حقوق بشر احتراز كرد. اتحادیه اروپا نیز در مجموع، در قبال تونس تابع سیاست های پاریس بود. سران الیزه از نوع نگاه جامعه تونس به بن علی مطلع بودند اما منافع اقتصادی و امنیتی چنان چشم آنها را بسته بود كه تا لحظه سقوط وی ضرورتی ندیدند كه كمی هم به متحد خود با لحنی انتقادی برخورد كنند.»

رادیو زمانه هم كه از تحولات تونس نگران به نظر می رسید، نوشت: «طی این سالها چرا وزارت خارجه آمریكا در گزارش های سالیانه اش به نقض حقوق بشر در تونس اشاره ای نكرده بود؟ مجمع عمومی سازمان ملل با وجود كمیته حقوق بشر چرا سكوت كرده بود؟ از آن هم عجیب تر دیده بان حقوق بشر، عفو بین الملل و سایر مدعیان دلواپس حقوق بشر بودند. چرا میلیون ها تونسی را شامل بشر محسوب نكرده بودند؟ بدون افتادن به دام تئوری توطئه ، چه ضمانتی وجود دارد كه نگاه به حقوق بشر ابزاری و گزینشی نباشد؟ دیكتاتور تونس مانند دیگر دیكتاتورها قلق ادامه حیات را یافته بود.او هم ادعای مبارزه با اسلام سیاسی را داشت، هم پای كارتل های جهانی را به كشورش باز می كرد، هم موج آزادی را در كشورش می بست و هم موی سر بانوان را آزاد می گذاشت.»

در بحبوحه این مجادلات بعضاً تند، وزارت خارجه فرانسه نیز مورد انتقاد قرار گرفته است. به گزارش رادیو فرانسه، «وزیر خارجه این كشور كه وارد تونس شده، فراخوان به استعفای خود را رد كرد اما اعتراف نمود كه پاریس گستره قیام مردم تونس را دست كم گرفته است. خانم آلیو ماری در پی گفتن این جمله كه نیروهای ضد شورش فرانسه مهارتشان در همه جهان شناخته شده است و می توانند به حل مسائل امنیتی از این گونه كمك كنند، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. او كه متهم به دعوت به همكاری پلیسی با رژیم بن علی شده، گفت همه با این انقلاب و به ویژه شتابی كه در رویدادها رخ داد غافلگیر شدند.»

رادیو فرانسه در عین حال افزود: خانم «آلیو ماری» همچنین در برابر این انتقاد كه باراك اوباما زودتر، از خشونت های پلیس تونس انتقاد كرده بود، پرسید: اگر این اتفاق در مكزیك رخ می داد هم اوباما با همین سرعت و لحن از اوضاع انتقاد می كرد؟

فتنه مرد... دكان قابله ها یكی یكی تخته می شود (خبر ویژه)

یك موسسه آمریكایی ضدایرانی و فعال در حوزه براندازی، پایگاه اینترنتی فارسی زبان خود را تعطیل كرد.

«خانه آزادی» در بیانیه ای چند سطری اعلام كرد پس از 4 سال سایت «گذار» را تعطیل می كند. در این بیانیه اعلام شده كه «گذار به دلیل مسائل مالی متاسفانه مجال ادامه فعالیت نیافته است»، اما توضیح داده نشده كه منظور از مسائل مالی،فساد مالی وبالا كشیدن بودجه یا كمبود منابع مالی است. «گذار» پس از یك دوره ركود و نیمه تعطیلی، سال گذشته در بحبوحه فتنه سبز فعال شده بود اما پس از علنی شدن مرگ فتنه، گذار هم وارد گذار نهایی به مرحله تعطیلی شد.

یادآور می شود خانه آزادی زیر نظر برخی عناصر اطلاعاتی متنفذ نظیر جیمز وولسی رئیس اسبق سازمان سیا اداره می شود و دارای بودجه رسمی از سوی كنگره و وزارت خارجه آمریكا در زمینه فعالیت های براندازانه و كودتای مخملی است. برخی عناصر ضدانقلاب فرصت طلب با بوكشیدن و اطلاع از این واقعیت كه بخشی از بودجه های براندازی در «خانه آزادی» جابجا می شود خود را به این مجموعه نزدیك كرده و «گذار» را راه انداخته بودند اما جمع بندی 4 سال فعالیت آنها از شهریور سال 85 سرانجام ثابت كرد كه اختصاص بودجه به این محفل جز حیف و میل دلارهای سبز عایدی دیگری ندارد.

برخی چپ های ماركسیست سابق در كنار شماری از اصلاح طلبان فراری و برخی گروه های دیگر در «گذار» فعالیت می كردند كه از جمله آنها می توان به هرمز حكمت، آذر نفیسی، فاطمه حقیقت جو و همسرش محمد تهوری، علی افشاری، محسن سازگارا، فرج سركوهی، عباس موذنی، مجید محمدی، لادن برومند، سعید پیوندی و ساسان قهرمان اشاره كرد.

این پایگاه اینترنتی بدنام، در جریان حوادث سال گذشته تا مرز آموزش كودتای مخملی و دستور العمل های آشوب خیابانی پیش رفت اما پس از مرگ فتنه، همین سایت اوایل تیرماه 1389 تاكید كرد: «جنبش سبز در حال جدال با خاموشی است، نخستین نشانه خاموشی، در اوایل پاییز گذشته به هنگام بازگشایی مدارس و دانشگاه ها بود كه تظاهرات خیابانی به طور ناگهانی فروكش كرد و سبب نگرانی و دلسردی شد. ماجرای روز عاشورا (6 دی) برای مقابله با این ركود بود اما دومین مهار از سوی اصلاح طلبان در روز 22 بهمن زده شد و فرصت تاریخی با یاس و ناامیدی از كف رفت. افت مبارزات خیابانی پس از این روز و لغو راهپیمایی 22 خرداد از سوی موسوی و كروبی، روشن كرد كه نباید به امید اصلاح طلبان و راهبردهایشان ماند و از سوی دیگر، آشكار كرد در شرایط فعلی راهپیمایی خیابانی با وقفه های طولانی و شبكه ها و سازماندهی و تاكتیك و راهبردهای ناكارآمد و نامشخص، كارایی ندارد».

قدس

توزیع ویژه نامه سفارشی «آقای متفاوت»

مشرق- ویژه نامه تبلیغاتی و متملقانه ای بصورت گسترده در استان اصفهان توزیع شده که تلاش دارد استاندار این خطه را مدیری متفاوت معرفی کند. این نشریه 50 صفحه ای با 15 تصویر رنگی بزرگ به پیوست یکی از روزنامه های استان توزیع شده است.

پرونده «سلطان شکر» به کجا رسید؟

فارس- پرونده حجیم و پیچیده سلطان شکر، اگرچه در جریان است اما او در بیرون از زندان به سر می برد تا دیون خود را بپردازد. یک پایگاه خبری اصولگرا مدعی شده که وی با ضمانت یک فرد دیگر که خود پرونده اقتصادی دارد، به مرخصی آمده است.

استاد آلمانی در کربلا مسلمان شد

رسا- دکتر کرهارد مانکولد، استاد و نماینده دانشگاه هامبورگ آلمان در عراق با حضور در حرم مطهر اباعبدا...(ع) در کربلا به دین اسلام رو آورد. وی که به عنوان نماینده دانشگاه هامبورگ برای بررسی دادن بورسیه به دانشجویان پزشکی در عراق حضور یافته است، به خبرنگاران گفت: هنگامی که وارد صحن حرم اباعبدا...(ع) شدم احساسی به بنده دست داد که تاکنون آن را درک نکرده بودم.

بازیگری که بازی می کند تا ایران، هراسناک جلوه کند

مشرق- شهره آغداشلو که پیشتر در فیلم های ضد ایرانی مانند سنگسار ثریا میم و مجموعه 24 ایفای نقش کرده است، مستند ایرانیوم که ازسوی صندوق کلاریون برای اثبات تهدید هسته ای ایران ساخته شده را روایت می کند. موسسه کلاریون پیش از این مستند جهاد سوم، و ابسشن (جنگ اسلام رادیکال با غرب) را ساخته بود. «ایرانیوم» برگرفته از دو کلمه ایران + اورانیوم است.

متکی تکذیب کرد

ایسنا- دفتر منوچهر متکی اخبار منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی بر احتمال کاندیداتوری وی در انتخابات مجلس را نادرست دانست.

طائب: نظام از مشایی و رحیمی لطمه نمی بیند

رسا - حجةالاسلام مهدی طائب گفت: اگر آقای رحیمی معاون اول رئیس جمهور مفاسد مالی دارد همه به زمان پیش از احمدی نژاد بر می گردد. البته اگر این موضوع درست است، مرگ یک بار شیون هم یک بار و بیایند موضوع را بررسی کنند. این استاد حوزه و دانشگاه درباره رحیمی و مشایی گفت: نظام ما هیچ لطمه ای از اینها نمی بیند. چون آقای رحیمی فقط حرفهایشان اذیت کننده است وگرنه آنها صبح تا شب می دوند و کار می کنند. مشایی هم هر وقت خواسته کاری کند، جلویش سدی ایجاد شده است.

زاکانی: از دستگاه قضایی شکایتی نکرده ام

فارس - علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس در واکنش به انتشار خبری به نقل از وی در برخی رسانه ها در رابطه با اینکه از دستگاه قضایی به دلیل تأخیر در رسیدگی به پرونده رحیمی شکایت کرده است، گفت: چنین موضوعی واقعیت ندارد.

آماده باش پلیس سعودی علیه مختار

الف - نیروهای امنیتی عربستان برای جلوگیری از تکثیر نسخه عربی سریال مختارنامه از روز شنبه به حال آماده باش درآمده اند. نیروهای امنیتی سعودی در این راستا، از روز شنبه همه مؤسسات تکثیر دی وی دی را در آن کشور زیر نظر گرفته اند.

خروج 4 میلیارد دلار ارز از سوی افغانها

ایسنا - مصطفی محمد نجار دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: اتباع افغان با اشتغال و کسب درآمد در ایران، رقمی بیش از چهار میلیارد دلار ارز خارج می کنند.

نظر زیباکلام درباره رئیس جمهور یازدهم

محرمانه نیوز- صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران گفت: اگر زمانی اسفندیار رحیم مشایی کاندیدای ریاست جمهوری شود بدون شک با اقبال عمومی می تواند سکان قوه مجریه کشور را در دست بگیرد.

انتقاد از کم کاری صدا و سیما در پخش اخبار کاروان آسیایی غزه

خبرگزاری دانشجو- سعید قاسمی، فعال فرهنگی عصر دیروز در همایش امت واحده در دانشگاه تهران با انتقاد شدید از صدا و سیما به خاطر انعکاس ندادن شایسته اخبار کاروان آسیایی غزه گفت: رسانه ملی اخبار کاروان آسیایی که گروهی از ایران هم در آن حضور داشتند را پخش نکرد و به جای آن خبرهای ببر کشته شده و مرغ آبی های دریایی را نشان می داد.

تور دانشگاههای آمریکا برای جذب دانشجویان ایرانی

فارس- اندیشکده «کتو» از اندیشکده های مهم تولید فکر برای دولت آمریکا به تازگی در مقاله ای با نام «چگونه به مغز ایران ضربه بزنیم»، نوشته است: ایرانی ها شاید مرعوب قدرت ما نشده باشند، اما جذابیت دانشگاه های ما ایشان را وحشت زده کرده است. پس آشکارا به آنها اعلام کنید که از حضور جوانانشان برای ادامه تحصیل در آمریکا استقبال می کنید؛ این مسأله سبب نگرانی مسؤولان ایرانی می شود.

جستجو در وبلاگ
درباره من
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :